LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**180**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

neatza

ce fac fetele?
mie imi e dor de voi....dor de frecat menta pe net





LA MULTI ANI VLAD si CATALIN!

LA MULTI ANI STEFAN!


25 martie 2009



Pusi... si mie mi-era dor sa te "citesc" pe forum!

Ma duc sa pup virtual o mamica frumoasa care sarbatoreste niste gemeni perfecti!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Am reaparut in zona, inscrisi in programul "roua de IT", adica: leg monitorul DOAR in orele diminetii, cand sunt v+t la scoala, ca deh, dc nu au inteles de vorba buna, de rugaminti, de milogeli, de trocuri, de ordine stricte, de orar afisat pe usa, de program recompense-penalizari, atunci au inteles de cablu de date dus "la vecina".

So...

1. Ma bucur foarte mult ca florinela v-a scris, eu am mai vb cu ea prin sms, ca sa ii las libertatea sa-mi raspunda cand are timp, asa laconic cum am fost putin taxata dinspre "taramul medelenilor", noroc ca eu nu ma supar [:*]. Florinela are acest dar al unei gandiri foarte dinamice, nu stiu daca va mai aminiti cum am descris-o eu dupa moeciu, dar da, am filat-o bine, va spun, FOARTE putine din noi am fi avut ELANUL/IMAGINATIA de a organiza ceva dragut si vesel, dupa luni de zile de probleme, ingandurari, lacrimi, ingrijorari... Bravo Florinela, pup mult!

2. Intalneala si mamele fara soti
Parca ramona, mireal, gaza au zis ca ar veni, dar nu fara soti, etc etc... Hmmmm, pai cum mai fetelor, asta e motiv??? AICI consta una mica parte din arta de a trai, sa poti sa te bucuri SI de situatii ne-standard! Cum a scris cineva, e asa frumoasa padurea atunci in mai! Si copilasii se vor juca impreuna! Si mai stam la povesti pe geana noptii! Cum sa nu veniti? Ia sa puneti voi de un refactoring your mind, sa vedeti cum iese bucuria vietii la iveala!

3. Daddy a evoluat pe plan profesional!
A fost facut product manager, el lucrand la o firma austriaca super tare si recunoscuta. Sunt foarte bucuroasa pentru el, isi dorea mult de tot sa nu se plafoneze pe plan profesional. Dupa ce terminase masterul [dupa 2 facultati], imi povestea cum il chinuia gandul ca "acum gata? nu mai urmeaza nimic? doar mers la servici?" Se gandea la un doctorat, insa nu ii iesea prea rentabil. Asa, e clar ca va urca destul de semnificativ, si asta il va face fericit.
, stiu, va ganditi cum am aflat :)). Mi-am facut adresa de mail pe un nume de tanara absolventa de geologie, si i-am trimis mail la servici ca vreau sa ma angajez, sa imi zica ce posturi libere ar fi. El, ca un fraierut in materie de femei, cum deja il stiti, , a pus botu', adica, nu s-a mirat ca cineva ii scrie lui, pe adresa de serv [nepublica nicaieri], despre angajare, cand el nu are legatura cu hr, apoi, raspunde "tinerelei" extrem de prietenos [parca era pe hi5!!!] cu "buna draga domnisoara", :)), ii pune in mail TOATE nr lui de tel, fixe si mobile, de serv si personal, ii cere cv, si apoi se semneaza cu product manager. Eii, i-am multumit de mail, i-am scris ca am primit un post pe o platforma petroliera in arabia saudita, dar ca tinem legatura. El instant mi-a raspuns ca merci de informare, si asteapta oricand vesti, success la locul de munca etc. Eu de fapt, am urmarit sa-mi confirm banuiala adresei de serv, si de acum ii voi scrie la aceasta adresa, i-am monitorizat si ora potrivita, a.i sa skipez orice alta logodnica etc. Trebuia de la inceput sa ma gandesc sa-i scriu la serv, dar na, avem tot timpul inainte :)).

4. La multe lunite si in curand la 1 an minunat bossului!

5. Va pupam pe toti, mai citim, mai traim, mai scriem.

"Ora 12 va veni, omii negrii vor sosi"

pup.

Edit: corectat semnatura, ca doar avem 10 luni!!! Uraa!


Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola,

Intru pe fuga; am citit repede ce ati mai scris de aseara, nu stiu ce-am retinut

1. Prima data le urez LA MULTI ANI lui Vlad, Catalin si Stefan; sa creasca mari si sa fie sanatosi. SI pentru mamici.

2. Ii multu' lui Monnvas ca descilci problemele Dorannei ca io nu stiam ce sa raspund


Gina lu' Ian (23 martie 2009)

89 de poze noi cu Ian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

3. Am vazut o sarbatorita frumusica foc: Anastasia Da' ce jucarii frumoase aveti voi acolo? Da-ne si noua, pls, idei pentru cadouri aniversare.

4. Zau daca mai stiu; ma bucur, insa ca Anca is back si o

5. era sa uit: Aris pe tine ma bucur sa te re-citesc, chiar daca scrii pe fuga


Gina lu' Ian (23 martie 2009)

89 de poze noi cu Ian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

tufete,
voi le-ati facut cadouri nasilor la taierea motului/ turtei?

Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ce jucarii sa-i iau lui Ian de ziua lui????

Ajutati-ma, va rog cu idei; fie sa-i comand de pe net (ar trebui miine, cel tirziu ca sa ajunga pe ziua lui) fie merg din nou duminica la CLUJ.






Gina lu' Ian (23 martie 2009)

89 de poze noi cu Ian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

LA MULTI ANI!

VLAD si CATALIN

STEFAN ALEXANDRU

si multe pentru mamici!

Multumim frumos, inca o data pentru urari si aprecieri

Am vazut si noi pe Mariuta si Anastasia frumusele foc si Victoras tare scumpic.

Noi mancam la masa fara jucarii, are o viteza si o gura mare de nu reusesc eu sa fac fata la dat si cand incepe sa se foiasca incep sa-i cant si sa imit animalutele.

Gata, la treaba cu mine



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

La multi ani gemenilor Catalin si Vlad! pup mamica Bogdana



Multumesc de urari fetelor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Ce jucarii sa-i iau lui Ian de ziua lui????

Ajutati-ma, va rog cu idei; fie sa-i comand de pe net (ar trebui miine, cel tirziu ca sa ajunga pe ziua lui) fie merg din nou duminica la CLUJ.






Gina lu' Ian (23 martie 2009)

89 de poze noi cu Ian





Apai la cate jucarii (si faine) am vazut ca are Inpecabilu', mie mi s-au dus naiba toate ideile. Ma gandesc ca tu vrei ceva spectaculos, care sa marcheze momentul...vezi si tu ce nu are deja si iti pica tie cu tronc. Sau zi-ne macar cam in ce directie te bate gandul...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Edit, ca zic sa lansez totusi niste idei la plesneala:
(1) Banc de lucru, dinala cu multe scule
(2) De construit: De la Quercetti chestii gen masinutza Isotta, sau seturi Georello, sau seturi de caramizi (pe alese, de la Clementoni pana la Lego) sau cuburi/puzzleuri de lemn...etc
(3) Thomas si Compania
(4) Obiecte de calarit (de la cal la tricicleta)
(5) Gama "tete" ( pt Adelake) - jucarii cu butoane luminoase/zgomotoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ar cam trebui, ceva simboliv, macar; eu ma gindesc la ceva gen fotografie...nu stiu exact, poate flori nasei si vin nasului etc; nu stiu inca;


Citat:
citat din mesajul lui doranna

tufete,
voi le-ati facut cadouri nasilor la taierea motului/ turtei?

Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze



Gina lu' Ian (23 martie 2009)

89 de poze noi cu Ian


Mergi la inceput