LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**180**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

Monnvas,
recunosc ca am scris o mare prostie, ca faina de linte e lipida m-am gandit la faina de soia, pe care am folosit-o la checul meu, si ma gandeam daca ar fi fost ok in combinatie cu fructoza (da, stiu, faina de soia e lipido-glucidica)
ok, deci avem faina de linte gucida, fructoza glucida, daaaar... pui ou si ulei la aluat, daca nu ma insel, deci.....


Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Miha, Raresu mananca din orice pozitie daca ii foame. Asta e conditia esentiala.

Hai sa va povestesc o faza tare de tot de aseara. Nu am avut cum sa ma duc la aparat ca Rares era la mine in brate si stricam tot farmecul.
Deci...Eu eram la masa, mancam. Bine-nteles ca a venit si "asistentul" sa vada ce fac. L-am asezat in scaunul de masa. Si nu s-a lasat pana nu a traversat pe masa mare. Pe masa era farfuria cu mamaliga. Ei, de aici circul.Atat s-a chinuit sa ajunga la farfurie, incat i-am dat-o mai aproape. Mamaliga facuse deja coaja si a inceput sa zgarie cu degetelul si baga in gura, se uita la mine nesatisfacut ca nu se lua nimic pe degetel. Mama ii taie o felie de mamaliga si ce credeti...o apuca dintr-o clipita si o indeasa in gura. Ei, hai, am zis o feliuta de pofta. Ei, de unde...a dat iar sa zgarie mamaliga, acum putea sa ia...lua cate putin pe degetel baga in gura, iar...iar...Si daca a vazut ca nu dovedeste...a apucat farfuria cu ambele maini si a bagat gura un mamaliga...Atat am ras de el, de am murit. El ridica privirea din mamaliga, dar nu a dat drumul la farfurie si se uita candid la noi...si zice "ooo", ceva de genul "care e faza, voi nu mancati mamaliga"
Nu stiu ce farmec are toata povestea...o poza sau un film era mult mai relevant.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Miha, Raresu mananca din orice pozitie daca ii foame. Asta e conditia esentiala.

Hai sa va povestesc o faza tare de tot de aseara. Nu am avut cum sa ma duc la aparat ca Rares era la mine in brate si stricam tot farmecul.
Deci...Eu eram la masa, mancam. Bine-nteles ca a venit si "asistentul" sa vada ce fac. L-am asezat in scaunul de masa. Si nu s-a lasat pana nu a traversat pe masa mare. Pe masa era farfuria cu mamaliga. Ei, de aici circul.Atat s-a chinuit sa ajunga la farfurie, incat i-am dat-o mai aproape. Mamaliga facuse deja coaja si a inceput sa zgarie cu degetelul si baga in gura, se uita la mine nesatisfacut ca nu se lua nimic pe degetel. Mama ii taie o felie de mamaliga si ce credeti...o apuca dintr-o clipita si o indeasa in gura. Ei, hai, am zis o feliuta de pofta. Ei, de unde...a dat iar sa zgarie mamaliga, acum putea sa ia...lua cate putin pe degetel baga in gura, iar...iar...Si daca a vazut ca nu dovedeste...a apucat farfuria cu ambele maini si a bagat gura un mamaliga...Atat am ras de el, de am murit. El ridica privirea din mamaliga, dar nu a dat drumul la farfurie si se uita candid la noi...si zice "ooo", ceva de genul "care e faza, voi nu mancati mamaliga"
Nu stiu ce farmec are toata povestea...o poza sau un film era mult mai relevant.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel





parca-l vad!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza

ce fac fetele?
mie imi e dor de voi....dor de frecat menta pe net





LA MULTI ANI VLAD si CATALIN!

LA MULTI ANI STEFAN!


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Ana, am vazut Anastasia, o dulceata! Si te-am vazut si pe tine . Mi-a placut mult de tot cum dormea Anastasia cu carliontz in frunte


http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

NEATA FETELE.
eu acum am terminat de calcat. calc de la 7, si am reusit sa-i dau papa si micutei.
ma duc sa-mi caut ceasca pt cafeaua de la gaza ca sigur e buna rau.

din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

PETRECEREA MARIEI

MOTUL MARIEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata,

La multi ani! dragilor nostri:

Vlad si Catalin ,bebelusi de petrean
Stefan Alexandru,bebe de Rivali





Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Ia uitati fetelor la ce rade fi-miu cu gura pana la urechi:
http://www.youtube.com/watch?v=vnRqYMTpXHc
la prim-planuri rade de se strica! hahahaha...ne distram cu Louis de 10 min...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

m-am delectat de dimineata cu platinatul scumpel
iar de anastasia, ce sa zic... o scumpete de fetita (asa o figurica de frantuzoaica are cu fetisoara plina de firmituri)
ca sa nu mai zic de frumoasa de maria



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

VLAD SI CATALIN
STEFAN

pt mamicile petrean si rivali

din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

PETRECEREA MARIEI

MOTUL MARIEI

Mergi la inceput