Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (53)"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Virgi17 spune:

Nana, legat de previa pe mine nu m-a mai consultat pe masa de nici nu stiu cand...mereu mi-a facut eco de rutina ca sa vada cum sta bebe, ultima data doar mi-a ascultat bebele cu palnia si mi-a facut analiza pt secretie de col,pe care o sa o mai repete inaintea nasterii. ce stiu sigur e ca ma doare rau de tot cu valvele acelea.eco transvaginala am facut numai la 15 saptamani.de atunci numai abdominal. tocmai ca imi spusese ca nu ne atingem de nimic, ca trebuie sa evitam orice orice manevra clasica de consult.

Fetelor, voi ce carucioare stiti ca sunt mai usoare si bine de pliat? Azi am fost la un magazin cu lucrusoare pentru copii, care este la "Ciuperca" pe BD Mihalache si nenea de acolo care raspundea de carucioare mi-a spus ca cele mai cele sunt Inglesina,mi-a aratat cum se pliaza unul chiar si cu o mana numai prin apasarea unui buton.E genul de carucior 3 in 1, asa cum as vrea sa imi iau. Daaaaa, dar costa 2450 RON ! Mi se pare muuuult.
Mai am o speranta la Kidex, targul de la Romexpo de saptamana viitoare, poate prind ceva promotii. Noi suntem tare interesati de modelul 3 in 1, dar care am vrea sa fie si bun, si rezonabil la pret si usor de strans si bagat in masina(de mine in principal si nu de sotz,ca asa...eu stiu ca are putere), de ridicat(mai ales cu cezariana la purtator)...oare o fi vreun model potrivit? voi de pe unde ati mai luat? ca treaba e ca ar cam trebui probate, mi-e teama sa iau de pe net sa nu ma trezesc cu vreo prostie acasa.

Virginia 29+ Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Hello burtici!!!

Vin de la medic cu vesti bune!!! Doctorita mi-a facut si o eco scurta cu masuratori, ca de la ultima morfofetala trecusera deja 2 luni, si-a zis ca trebuie neaparat sa vedem ce face bebe. Ei bine, Maya e maricica, cu o saptamana mai mare decat graficul Are 1800g si toate masuratorile sunt ok!!!

V-am citit mai in diagonala, ca astept ceva musafiri... vad ca vorbiti de vise... erotice! Doamne... de-ati sti ce e noaptea in capul meu!!! Visez chestii la care nu cred ca m-am gandit vreodata. Si pe fata, si pe dos, si in sus, si in jos Noua nu ne-a interzis si pana acu vreo 2 saptamani am mai prestat, insa weekend-ul asta am avut neplacuta surpriza sa constatam ca atat de mult a crescut burta, incat nu mai merge in NICIO POZITIE Fetelor, abia astept sa fiu din nou supla si flexibila, sa ma simt sexy si dorita... Doamne, numai cand ma gandesc ma apuca toate

Va pupic! Ma duc, ca imi bat musafirii la usa.

Mira fericita 30+cu Maya Alesandra

AMR 10 saptamani

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Ei, ce sa va spun... Acum ma bucuram de o zi frumoasa si acum ninge ca-n povesti! (vorba Arturicai)

Referitor la cos pentru pampersi: la Cami nu am avut, dar nici nu auzisem de asa ceva atunci. Intrebarea mea e alta daca scrie ca incap 180 de pampersi folositi, atunci ce dimensiuni tre sa aiba cosul asta!?!!!! Si unde sa-l mai pun si pe asta intro garsoniera! Deci... definitely not!
Lohiile la mine au durat cam 3 saptamani si jumatate, prima saptamana e ceva mai abundent ca la ciclu. Ei, deh, nu-i placut, dar rabdam.


Sorana, felicitari pentru reusita cu olita! O fi auzit la cineva din copiii de la gradi ca se cer la oala, si uite ce repede a prins faza, dragutul de el!

Laurita, pai ia si bagajul de spital cu tine, e o maternitate privata in Ct, m-am tot documentat, ziceam ca paote nasc si eu acolo. Dar 1500 dolari nastere naturala, scump Domle, scump!
Si pe mine ma apuca gandul sa fac un drum in Bucuresti, dupa 15 mai cu sotul la shopping! Dar cred ca renunt.
Cusa, felicitari pentru cele 30 saptamani implinite! Inca 10!

Filmuletul ala cu tata dement m-a ingrozit! Mai tine pamantul asa imbecili!!!

nana, veronica, crissy, si eu sunt in clubul vostru, ma refer la ! Dar stiu ca voi fi pe uscat cand vine sotul. Degeaba ii explicam in sarcina trecuta ca n-are cum sa ajunga la Cami, dar degeaba! Si acum va fi la fel. Problema e ca Cami a fost foarte plangacioasa, dupa nastere deja nu mai aveam eu chef vreo 2 luni, eram foarte, dar foarte obosita!!!
Madutza, imi pare rau ca mai persista problema la rinichiutul lui bebe! Sper sa se faca bine bubulinul!
wow, Sabina ce putin a mai ramas!!! Ati cumparat tot strictul necesar?

oana_lex[/red][/brown], bine ai venit , sarcina usoara!

Mie tampoanele din vata mi s-au parut aiurea! Da stiu ca sunt mai... aerisitoare, dar tre sa le schimbi la 10 min. , caci trece lichidul prin ele instantaneu! Sau doar sa le fac de vreo 30 cm grosime, ca sa ma tina macar 30 min. Voi cum le faceti?!

Dana81[/red], da spray-ul ala cu propolis nu are si alcool in el? Ca atunci chiar incep sa ma catar pe pereti!






www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

AM uitat sa va spun ceva, de o saptamana burta mea a crescut foarte mult. Tot ma plangeam ca am o burta mica, acum la 6 luni implinite parca am 7. Vedem poimane ce ne zice nenea doctor la eco.


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Nati, da am cam luat in mare tot ce era de luat. O nasa a cumparat deja hainutele pentru iesirea din spital, acum mai are de luat si nasa nr 2. Am spalat toate lcurusoarele, le-am dat la spalat, maine vreau sa spal asternuturile, sa le calce. Am comandat si cdourile de Paste pentru Ale, sa stau eu linistita. Mai ramane doar sa vina marele eveniment. Nu stiu de ce, dar simt ca pana la sf lunii nasc sigur. Burta e coborata tare, contractiile ma sacaie din ce in ce mai rau. Sapt asta dr mea e in concediu, dar in Buc, nu as vrea sa i-l stric, ca saraca nu s-a mai bcuurat de un concediu de ani buni.

Sabina 34+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 5 saptamani

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Sabina mama mama ce emotii ma iau cand imi spui ca panala sf lunii nasti..si eu derulez filmul cezarienei incap,abia astept sa treca, sa treaca odata, sa ne refaacem. Cu coboritul burticii, si mie mi se pare camcoborita a mea, dar nu imi dau seama bine.
ce bine ca ai totul pregatit...eu mai am atatea de facut..
Nu stiam ca nasa scoate copilul din spital. Nasesc si eu pe 10 aprilie, dar asta mi-a scapat. hmm
Nati a crescut si la tine burtica?? sa ne pui poze..
oanalex bine ai venit!
Mira asa eram si eu la prima sarcina, dar cand ai bb mic asa iti piere tot cheful. Cred ca abia dupa ce termin cu alaptatul imi voi reveni, adica inca un an si ceva Noi intre timp nu facem mai nimic, mai deloc...felicitari pentru bblina mare!

Ma duc sa mai citesc din urma ca nu am terminat.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 34+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Buna seara, fetelor, dragelor burticute!
Ma numesc Theodora, am aproape 32 de ani (ii implinesc la sf. lunii), voi fi o mamica de iunie 2010, sunt la primul bebe si va citesc de ceva vreme, insa n-am "indraznit" pana acum sa intervin. De ceva timp insa pagina DC este deschisa pe laptop-ul meu de dimineata pana seara si ati devenit un fel de drog pentru mine. Mi se pare ca sunteti asa, un club exclusivist, ca le stiti pe toate, in timp ce pt mine f multe din ce vorbiti aici imi sunau a limbi straine. Dar incet, incet m-am obisnuit si am aflat f multe lucruri folositoare. Asadar, va rog sa ma treceti si pe mine in listuta (sau dati-mi va rog parola de la mail-ul comun sa ma trec singura si de asemenea o vreau sa vad si eu pozele de acolo de care tot vorbiti, please!!!) cu DN: 27.03.1978, UM: 20.09.2009, DPN: 27.06.2010, cu baietelul Stelios. Cam atat pt. inceput, va voi urmari in continuare si sper sa devin si eu parte (sa ma primiti adica si sa tin pasul cu voi) a acestei minunate comunitati cu floricele de liliac. Va pup pe toate si va doresc o seara buna, sa dormiti bine la noapte, fara insomnii, treziri prea multe la baie, etc.

Theodora 25+ Stelios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Am recitit si eu nitel din urma.

Sorana felicitari pentru olita, wow, ce baiat mare. Nici eu nu l-am stresat pe Mirci pana acum, abia acum am inceput sa-l mai pun nitel la reductor - ca pe olita nu e chip sa stea. Sa vedem daca se va obisnui. Deocamdata il pun cand imi tuna mie, el spune dupa ce face.
Madutza imi pare rau ca nu s-au rezolvat problemele cu rinichiul, dar sper sa fie remediabil usor dupa nastere!

Si vad ca aveti vise erotice toate...si eu aveam la rpima sarcina. Cu alaptatul e si mai greu decat cu sarcina, dupa parerea mea. Asa ca daca se poate, profitati acum!

teophilina bine ai venit. Nastere usoara si bb sanatos!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 34+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Laurita

Teo bine ai venit. Sa ai sarcina usoara si bebe la termen. Din ce parte a Greciei esti? Eu sunt mare fan Grecia, mai ales Insula Creta.

Cat despre dunga lunga as presta in fiecare zi daca as putea, ca deh asa e cand ai interzis tocmai aia ai face, dar cum zic si fetele dupa nastere pana si dusul devine un lux. Pentru mine a fost f f grea acomodarea cu copilul. Sa vedem acum daca voi fi mai relaxata sau mai stresata.

Sabina 34+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 5 saptamani

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Pe mine ma indispune f tare poza si postarea cu condoleante. Uneori nici nu imi vine sa intru pe forum. Asa de rau imi pare de mamica Carmen si de ce a lasat in urma. Of ce nedreapta e viata

Sabina 34+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 5 saptamani

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput