Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (53)"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Sorana pentru constipatie functioneaza beton produsul Apivitas forte, e miere cu nu stiu ce, dar vreau sa iti zic ca are efect instant. Incearca-l si tu .



Sabina 34+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 5 saptamani

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Acum ceva vreme va recomandam situl www.magazinprichindel.com. Sa nu luati produse de la ei. Sunt de o calitate indoielnica. Am gasit produse rupte si cu defect. Romanul e roman. Acum 2 ani au fost ok, dar vad ca li s-a urcat la cap. Imi pare ca, cumpara produse de la defecte si le vand ca si bune. Nici macar nu dau factura. Azi am gasit hainutze rupte si desirate. Imi e asa de sila

Sabina 34+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 5 saptamani

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Fetelor, am pus pe webshots 2 poze cu burtica la o saptamana diferenta. Poza de azi mi-a facut-o Cami. Saracuta, cred ca a facut vreo 15 poze cu mami, ca tot ieseau ba fara cap, ba fara picioare, ba imi zicea: Mami, tu nu incapi! Mai e putin, si chiar n-o sa incap! Da vazandu-ma in poza de azi, ajung la o concluzie: tre sa cer dieta de la Mira, sa mananc exclusiv sanatos si f putin dulce. Dar voi putea oare?

Theodora, bine ai venit si sarcina usoara!

Sabina, bravo ca ai pregatit aproape tot! Eu nu am practic nimic, decat cateva hainute de la Cami, in caz ca nasc o fetita. Dar ma apuc cat de curand de shopping.


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Sabina, nu-mi vine sa cred cat de aproape esti...mult curaj!!! Stiu ca iti e groaza de cezariana, insa o sa-ti facem o galerie aici de o sa te intrebi cum de te simti asa de bine. Speram totusi sa mai treaca 5 saptamani, atat cat trebuie, si sa nu se grabeasca fetele tale sa scoata capul la lumina inainte

Madutza, imi pare tare rau ca nu s-a remediat problema cu rinichii... dar cu siguranta se va remedia dupa nastere. Felicitari pentru masuratorile in grafic

Laurita, nu ma speria cu alaptatul... ca eu ma gandesc ca nimic nu are cum sa fie mai greu decat acum, cand abia mai fac si eu 2 pasi si obosesc... si cate altele...

Va pup si va doresc noapte buna!

Mira fericita 30+cu Maya Alesandra

AMR 10 saptamani

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Nati, ti-am vazut pozicile. Sa stii ca ti-a crescut supe tare burtica!!! Inseamna ca a crescut mult si bebita! Cand ziceai ca mergi la eco? ca eu is tare curioasa sa ne spui ce ai in burtica. Doamne... rad aici de una singura imaginandu-mi-o pe Cami cu aparatul in mana si apoi pozele care nu ieseau, si ia-o de la capat
Referitor la regim, sa stii ca e greu in primele 3-4 zile, ca na, obisnuita fiind sa manaci fara restrictii, ai baga orice. Dar cu putina vointa trec si astea, si dupa aia e lejer. Eu inlocuiesc dulcele cu fructe uscate si am noroc ca sunt ahtiata dupa fructe. In rest, dieta asta nu e mare schema. Se cheama a manca cat mai sanatos

Mira fericita 30+cu Maya Alesandra

AMR 10 saptamani

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Acum ceva vreme va recomandam situl www.magazinprichindel.com. Sa nu luati produse de la ei. Sunt de o calitate indoielnica. Am gasit produse rupte si cu defect. Romanul e roman. Acum 2 ani au fost ok, dar vad ca li s-a urcat la cap. Imi pare ca, cumpara produse de la defecte si le vand ca si bune. Nici macar nu dau factura. Azi am gasit hainutze rupte si desirate. Imi e asa de sila

Sabina 34+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 5 saptamani

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.



Sabina, nu-mi vine sa cred! Cum Dumnezeu, sa faci asa ceva, sa trimiti hainute cu defect! M-am uitat la ei pe site, si pacat, ca au hainute chiar dragute, cel putin pentru fetite 0-2 ani. Tu ce ai luat? Nu le poti returna?!


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Vai Nati ce bine ca mergi la eco sa ne spui ce ai in burtik, SPER! Eu una sunt tare curioasa ca ne-ai tinut destul in suspans.

Sabina in momentul in care am citit ce ai scris jur ca mi s-a facut stomacul ca la examen de emotii. Si cu cat calm ai zis ca nasti pana la sfarsitul lunii!

Ruxi 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamanati

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Acum ceva vreme va recomandam situl www.magazinprichindel.com. Sa nu luati produse de la ei. Sunt de o calitate indoielnica. Am gasit produse rupte si cu defect. Romanul e roman. Acum 2 ani au fost ok, dar vad ca li s-a urcat la cap. Imi pare ca, cumpara produse de la defecte si le vand ca si bune. Nici macar nu dau factura. Azi am gasit hainutze rupte si desirate. Imi e asa de sila

Sabina 34+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 5 saptamani

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.



Sabina, nu-mi vine sa cred! Cum Dumnezeu, sa faci asa ceva, sa trimiti hainute cu defect! M-am uitat la ei pe site, si pacat, ca au hainute chiar dragute, cel putin pentru fetite 0-2 ani. Tu ce ai luat? Nu le poti returna?!


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 27+




Nu mai returnez nimic, ca am rupt eticheta, le-am spalat si la calcat le-a vazut femeia. M-am umplut de nervi. Asta e. Macar sa stie si altii sa nu isi ia teapa mea. Alte produse sunt super ok, dar altele sunt de 2 bani.



Sabina 34+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 5 saptamani

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Theodora, bine-ai venit! Te asteptam cu drag sa ne mai scrii, sa faci parte activa din "clubul" nostru...

Nati, subscriu si eu la poze... intradevar a crescut burtica vazand cu ochii! Insa mie mi se pare ca arati extraordinar de bine, ce nevoie ai de regim? Lasa burtica sa creasca, doar creste un bebe acolo, in ea...

Sabina, daca tot ai ajutor la treaba, pot sa-ti trimit si hainutele mele la calcat? Eu nu mai reusesc sa le dau de capat, parca sunt nesfarsite...

Mira, pentru Maya cea grasuna!

Cat priveste ... eu trebuie sa ma laud cu al meu sot, care ar da cu mine zilnic de toti peretii, daca l-as lasa! Am ajuns si noi la concluzia ca trebuie sa profitam acum, cat putem, de intimitate si timp si chef, ca dupa nasterea mazarichilor precis voi fi zombie o buna perioada de vreme si el va "scrie de mana"... Asa ca nu ne lasam, nici inainte de sarcina nu eram asa activi si dornici ca acuma... A fost mare tragedie dupa ce doctorita a descoperit HPV-ul si mi-a recomandat sa evit sexul, dar daca nu mi-a interzis clar... n-am avut suflet sa renunt. Si culmea, tot visez prostii noaptea! Sigur e o chestiune hormonala ce ne bantuie pe toate...



Carla, 32+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Inca putin... !

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui mommy_to_be

Nati, ti-am vazut pozicile. Sa stii ca ti-a crescut supe tare burtica!!! Inseamna ca a crescut mult si bebita! Cand ziceai ca mergi la eco? ca eu is tare curioasa sa ne spui ce ai in burtica. Doamne... rad aici de una singura imaginandu-mi-o pe Cami cu aparatul in mana si apoi pozele care nu ieseau, si ia-o de la capat
Referitor la regim, sa stii ca e greu in primele 3-4 zile, ca na, obisnuita fiind sa manaci fara restrictii, ai baga orice. Dar cu putina vointa trec si astea, si dupa aia e lejer. Eu inlocuiesc dulcele cu fructe uscate si am noroc ca sunt ahtiata dupa fructe. In rest, dieta asta nu e mare schema. Se cheama a manca cat mai sanatos

Mira fericita 30+cu Maya Alesandra

AMR 10 saptamani

minunea mea


Mira, tre sa incerc neaparat! Intotdeauna mi-am tinut kilele in frau. Normal ca n-o sa ma infometez, doar sa mananc mai sanatos,asta va fi bine si pentru bebe si pentru mine, si pana la 8-9 seara. Da, da!!! Eu mai bag in mine cate ceva si la 10 si la 11. Iar de o saptamana, a inceput sa-mi placa si ciocolata, si inainte nici nu ma uitam la ea.


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 27+

Mergi la inceput