Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (53)"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Murica... m-am socat! I-am aratat si sotului, cu mentiunea ca daca vreodata il prind facandu-le mazarichilor asa ceva, il scalpez! S-a oripialt si el...

Sabina, nu vreau sa cobesc, dar eu am tot citit si auzit... ca... burta coboara cu 2-3 zile inainte de nastere si e primul semn clar si vizibil al declansarii travaliului... coboara brusc, vreau sa zic. Sotul meu ma verifica in fiecare zi.



Carla, 32+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Inca putin... !

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Buna fetele,

Felicitari pentru rezultatele bune de la eco
Sa fie un capitol plin de vesti bune si bebei sanatosi.



Bia

Bia 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Murica... m-am socat! I-am aratat si sotului, cu mentiunea ca daca vreodata il prind facandu-le mazarichilor asa ceva, il scalpez! S-a oripialt si el...

Sabina, nu vreau sa cobesc, dar eu am tot citit si auzit... ca... burta coboara cu 2-3 zile inainte de nastere si e primul semn clar si vizibil al declansarii travaliului... coboara brusc, vreau sa zic. Sotul meu ma verifica in fiecare zi.



Carla, 32+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Inca putin... !

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami


Burta coboara la 8 luni si e coborata de o saptamana. Daca e ceva, va anunt. Si la Ale a coborat la 8 luni si am nascut la 38 de saptamani. Deci, nu cred ca se pune.

Sabina 34+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 5 saptamani

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Buna fetelor,mamici de bebei de mai-iunie,cam pe 1 iunie ar trebui sa nasc si eu...asa cica..o sa avem un baietel...e prima mea sarcina si mi-e tare frica de ceea ce urmeazaPoate totusi va fi bine si vom rade cu toatele la sfarsitul experientei. As fi vrut sa ma inregistrez si eu in lista dar nu stiu cum...Va pup pe toate si sa aveti nastere usoara si bebei sanatosi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Buna fetelor,

Va multumesc din nou pt incurajari, o sa va spun si voua vineri rezultatul consultului.Am aflat ca dr. la care am fost trimisa e unul foarte apreciat, deci suntem pe maini bune, macar din punctul asta de vedere sunt linistita.

Vorbeati de aspiratoare nazale, mie o prietena mi-a spus ca a incercat vreo doua pana sa ajunga la cel de la Nuk, de care e foarte multumita.E cel de mai jos
http://reclama/products/5-accesorii/233-nuk_decongestionant_nazal_rezerva.mbs

tuturor

29 + cu Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza09 spune:

In legatura cu cosul de pamapers,,,eu am unul dar sincer daca nu aveam un voucher de la o revista si l-am luat gratis nu cumparam sau cel putin nu era pe lista de priorotatzi,,,aici sunt multe mamici care-l folosesc si nu trebuie sa umpli 180 de pampers pur si simplu cand pui 5-6 sau vrei sa-l golesti se rupe plasticul faci un nod si e caun sac plin de pampi si apoi urmezi ciclul de umplere de la inceput,,,dar va descurcatzi ffff bine si fara...

Cu pompitza de nas chiar la cursurile de ieri moasa ne spunea de metode de curatzare a nasului printre care si cu gura,,,,la care toate mamicile ne-am strambat dar cine stie nu am incercat, o sa luam o pompitza nu stiu de batista bb sau ce gasesti pe-aici...

Laurita sper serviciile sa fie super si la nastere pana acum am primit tot sprijinul de care am avut nevoie si sunt fff multumita de tota atentia acordata poate daca aveam acelasi tratament cu Cristina nu faceam cezariana acum 11 ani dar asta e...cat despre view am si eu sanse sa am una cu London Eye pt ca roata e aproape de spital

27+ Luca Octavian+ Cristina 12.01.1999

www.dropshots.com/madutza09#" target="_blank">POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Lohii au durat cam 2 saptamani si la mine dupa nastere naturala, pe mine m-a speriat mirosul, aveam impresia ca am o maaare infectie.Bine ca au trecut fara complicatii.
Tampoane din vata cu fasa sterila eu mi le-am facut de acasa, erau pregatite in bagajel.Nu e greu.Va luati fasa din aia mai lata o portionati si infasurati vata, cam cat o palma asa. eu am avut cateva facute si un pachet de vata plus fasa de rezerva, dar pt 3 zile a fost suficient.

25+RIANA & CLARA 06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

Buna seara fetelor!...astazi am fost mai matinala si mam trezit la 9, binenteles ca nu de buna voie ,ci din cauza unor vise....; E chiar normal sa visam doar prostii in timpul acesta? cea ca ma surprinde e ca in toate visele stiu ca sunt insarcinata si imi protejez bebele din burtica...... isi face aparitia sentimentul matern.
Scuze NANA ca team confundat!acum inteleg si de ce...foarte asemanator numele cu al ONANA -nei....
WOW inca o reteta care pare gustoasa,merge incercata.
Fetelor,ati auzit de acest spray DERMOPLAST ? mia fost recomandat de catre o prietena din state sal achizitionez cai f bun dupa nastere...pare un anestezic local,care ne va ajuta sa nu avem acele dureri cand mergem la baie,dar doar dupa nastere se foloseste..,e nr 7 in necesitasile unei viitoare mame http://www.ehow.com/how_2330953_prepare-postpartum-recovery.html, poate va este si voua de folos..

28+ RACHEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_lex82

Buna fetelor,mamici de bebei de mai-iunie,cam pe 1 iunie ar trebui sa nasc si eu...asa cica..o sa avem un baietel...e prima mea sarcina si mi-e tare frica de ceea ce urmeazaPoate totusi va fi bine si vom rade cu toatele la sfarsitul experientei. As fi vrut sa ma inregistrez si eu in lista dar nu stiu cum...Va pup pe toate si sa aveti nastere usoara si bebei sanatosi!!!!


Oana_lex82
: in preimul rand felicitari pentru bebe; in al doilea rand, lasa-ne noua datele si te trecem in listuta ! Sarcina usoara in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Eu am avut un spray cu propolis, recomandat de maternitate si intr-adevar foarte foarte bun.Vi-l recomand.Se gaseste pe la plafar si e vreo 30-35 Ron.Asta pentru epizotomii

25+RIANA & CLARA 06.08.08

Mergi la inceput