Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mada muahhhhhh ca nu te am mai vazut
cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Crisis.. chiar daca par ciudate caile, DD le aseaza de numa, atat timp cat esti fericita nu mai conteaza detaliile, astept sa treaca timpul sa vad poze in patru super fericiti

Ionicule.. s-a facut
Ma rog pt el , multe sa se faca bine, sa-si cresca copilasii.

Luci... poti sa mai cercetezi cu flavinul, am vazut ca se da si la copii micuti, in fond ce ar putea sa-i dauneze, da tu stii mai bine (eu am luat si-n sarcina vre-o cateva saptamani ca mai aveam in butelca si era pacat s-o arunc)

*************************************************
Madutz

o parte din mine e acolo cu tine, ingerash din ceruri, 28.05.2009
astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.pregnancy-layouts.com/tickers/miracle.jpg" target="_blank">www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
"Exista o lumina la capatul fiecarui tunel; soarele apare din nou dupa fiecare furtuna."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Ioanatugs , scuza-ma , am stiut ca e Saint - Bernard dar dimineata m-am grabit si am scris gresit.

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://www.dianabostan.evonet.ro/myalbum111.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Boo, eu de la Gabita am primit sfatul cu Voltarenul-supozitoare.Sa stii ca la el raspundeam mai bine.Restul...frectie la picior de lemn.Ketonalul nu m-a ajutat nici cand am nascut.Bine cand e rau -rau numa ameste litic injectabil mai te salveaza, dar asta e mai bine sa stie dr de el si sa-ti dea ok si ce sa iei.Imi pare rau, stiu cum e.Sper sa fie trecator la tine ca numa ce te-ai op.Nu ai racit cumva?Trebuia sa stai un pic sa te menajezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Mirelush....tzuc fata, nu-s bine, da supravietzuiesc
cu DD inainte
Boo.. durerile de spate eu le-am kilarit cu leacuri babesti, de la plafar o alifie cu untul pamantului, dar cand ajung acasa ti spun exact cum de numeste, multe

*************************************************
Madutz

o parte din mine e acolo cu tine, ingerash din ceruri, 28.05.2009
astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.pregnancy-layouts.com/tickers/miracle.jpg" target="_blank">www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
"Exista o lumina la capatul fiecarui tunel; soarele apare din nou dupa fiecare furtuna."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Boo si eu sunt ca tine cu asteptarea ciclului. Eu insa nu am dureri. Ce ma enerveaza endometrioza asta. Eu nici inainte de operatie nu prea aveam dureri si cand mi-a zis dr ca ma suspecteaza de endometrioza am zis ca se inseala. Pana cand am citit biletul de iesire din spital...

De fapt, mint. Am o durere ffff slaba, mai mult o jena in zona ovarului stang. Din acesta se pare ca mi-a taiat mai mult la operatie pt a scoate un chist. Ultimul dr la eco mi-a zis ca e mic ovarul stang si probabil nu mai ovulez pe el. Da' atunci de ce ma doare? Probabil se chinuie saracul sa produca si el ceva.

Si ma enerveaza ca-mi intarzie ciclul si mie nu imi intarzie niciodata. In ultimele luni mi-a venit de 2 ori la 28 de zile si luna trecuta la 29. Si acu se incheie ziua 31 si n-am avut decat vreo 2 pete. Si asteptam sa fac hormonalele de Z 3 pt Fiv. Daca-mi vine maine, unde sa mai fac eu analize duminica in orasul asta... O sa le fac in Z 2.

Pfff, ce m-am intins. Va pup fetele si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_84 spune:

Alina, poate esti gravi...ne dai si tu o veste buna?

Trying for a baby
http://simplujurnal.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

E aproape 5 dimineata si va citesc....n-am avut niciodata insomnii, dar acum le am din plin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Aseara am luat o pastila de voltaren, ca asta aveam in casa. Ma duc la farmacie sa-mi iau supozitoare daca ziceti ca sunt bune. Ketonalul il abandonez ca e inutil. Nu cred ca m-ar ajuta cremele ca durerea e clar de la ovare, nu e durere de spate asa pur si simplu. De racit n-am racit. iar cu menajatul .. na' cat pot si eu ca fiind singura cu Alex sunt la dispozitia lui.

Alina nici eu nu aveam dureri la ciclu inainte de operatii, iar de cateva luni nici nu stiam ca am ciclu, nu simteam nimic nimic. Dar acum nu stiu ce naiba sa fie. Poate de la dereglarea asta, habar nu am.

Beatrice sper ca ai mai dormit un pic totusi ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Cristina, gravi nu cred ca sunt, ca mi-am facut si eu un test in Z 29 seara, cand am vazut ca tot nu mi-a venit. Bine, l-am facut mai mult asa, ca sa nu mai stau eu cu stresul vine sau nu vine. Un test perfect negativ, asa ca tot astept sa vina. Azi e Z 32 si parca imi tot forfote burtica de dimineata, deci s-a propie. Ar fi bine ca atunci Z 3 e sambata si cred ca e deschis lab de analize. Daca nu le fac maine in Z 2. Ar fi a doua oara in viata cand imi vine la 32 de zile.

Boo, supozitoare cu voltaren am mai pus si eu, din cele mici de 50. Sunt bune. Si poti sa pui pana pe la vreo 3 pe zi parca.

Mergi la inceput