Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Ioanatugs , vara asta vrem sa luam un puiutz de catzel , care va deveni un caine maricel , cam ca al tau , e din acela cu blana multa in jurul capului , ca un leu , dar sunt asa afoana acu , ca nu stiu nici ce rasa este , trebuie sa studiez ..., si apoi sa vedem de unde il luam si cat ne costa :)

stai asa , e rasa Chow :) , sa vedem , mai intai sa ne mutam intr-un spatiu mai mare

dar ti-am admirat Ciobanescul si e superb

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://www.dianabostan.evonet.ro/myalbum111.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buna dimineata!
Doamne ce veste:Crisis ma bucur mult de tot pt voi!Felicitari si sarcina usoara cu BB sanatos!Si felicitari si pt Teo mica!E o scumpete!Sa va bucurati de BBlaci, sanatosi!
E clara treaba:cand iti iei gandul, e si asta un fel de relaxare, culmea...Hop si barza
Beatrice asculta pe Maduta...acum dupa ce au scris si fetele inteleg ca starile astea sunt super naspa, sa nu dai cu pietre dar tu taaare mult te-ai mai stresat cu multe, acum e timpul sa lupti ca ai cel mai serios motiv.dap ai motive si nu putine de ingijorare, dar le cunosti cauza, drii se supervizeaza reciproc, chiar restul depinde de Dumnezeu si de tine cat poti sa te menajezi.Lupta burtica si fii vesela ca in tine creste o noua viata!
la mine au revenit durerile de ovu in forta.M-au tinut 4 zile da a 3a a fost crima.Sunt tare necajita la cap asta.Mi-am facut o baie fierbinte de sa ma oparesc in speranta ca vor trece si mi-am pus un supo nurofen pt copii de pe vremea cand eram cu burti si aveam contractii dureroase.N-am reusit decat sa le fac ceva mai suportabile.Greu de tinut copilul in brate asa. Si ce naiba fac ca inca alaptez?Mi-ati reamintit faza cu aderentele...si am facut si ceza...si noi mai vrem BB pe viitor nu ft indepartat,dar omu propune,DD dispune. I-am spus lu' al meu:hai, ca ovulezse uita la mine ca la ...I-am reamintit cum era ininte de BB.Sunt sadica, nu?
Mandruta papa bine si mie imi vine sa o pap pe ea.Boo app:mai ce baterist aveti acoloasa mi-s de dragi ca exact ca boboceii arata acum, niste ratuste dulci.Legat de dureri nu pot sa spun decat:si tu?offf
Aditza bine ai revenit!Lasa-lasa ca vine randul la fiecare sa devina mama.
Maduta, tu o treci pe Ioana daca asta ti-e pofta, Doamne ajuta sa ramaneti gravi cat mai repede ca cred ca e un forum intreg care v-ar trece cu drag pe listuta
Va pup iubitele!O zi frumoasa!Daca mai pot mai intru, oricum de citit sunt pe faza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lushic.. motzatele, pei ce facem dureri? nu-i frumos, sa le spui ca-i rushinica si sa cante la alta masa eu am inceput iar cura cu Flavin (ii facusem comanda taticutzului meu si am zis eu de ce nu) am o butelca mare si frumoasa sper sa fac casa buna cu flavonoizii cum am facut anul trecut, adevarul ca nici nu vreau multe
aaaa si inca ceva, germeni activi de brocolii, s-o pacalesc pe dna endo.

hai pupici ca am vb prea mult, de la Crisis mi se trage

inca ceva , am uitat Flacarica.. tare, pe la noi nu mai zici nimic? tare astept ziua aia DD sa fie cu tine
*************************************************
Madutz

o parte din mine e acolo cu tine, ingerash din ceruri, 28.05.2009
astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.pregnancy-layouts.com/tickers/miracle.jpg" target="_blank">www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
"Exista o lumina la capatul fiecarui tunel; soarele apare din nou dupa fiecare furtuna."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Multumesc tuturor pentru urari!
Intr-adevar in viata mea au avut loc o gramada de schimbari. Dupa ce am luat-o pe Teo, ea a devenit universul meu, ratiunea mea si toata energia mea se canaliza spre ea. In rest nu prea mai vedeam multe in jur. Astfel faptul ca sotul meu isi gasise pe altcineva nici prin izmene nu mi-a trecut.
In iulie 2009, la o luna dupa botez a plecat si am ramas singura cu Teo. Am facut o depresie urata si am plecat si eu din casa si am stat cateva luni la ai mei. In octombrie l-am cunoscut pe iubitul meu intr-un moment in care vorba mea era "sa nu mai vad barbabi nici in poze". Nu as putea spune ca il iubesc la nebunie, asa cum imi iubeam sotul, dar tin foarte mult la el, el tine foarte mult la Teo si incercam sa formam o familie. Si se pare ca si reusim..... sa formam una mai numeroasa
Reactia mea cand am vazut testul a fost asemanatoase cu a unei pustoaice de 15 ani. "Ce sa fac eu cu un copil?, acum???? dupa atatia ani de chin??? ce e asta, bataie de joc???? sunt la camera ascunsa??? ce e viata mea???"
Dar m-am calmat repede......
Va pup si revin mai tariu....


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Crisis , am zis eu ca sunt aproape asemanatoare ...

imi pare rau de fostul sot :(

nu voi intelege niciodata de ce barbatii isi parasesc sotiile , cat timp nu au avut copii , au luptat impreuna pentru o cauza frumoasa , si multe femei , dupa ce sunt binecuvantate cu un copil, se trezesc ca sotii lor nu mai sunt , e foarte trist si nu voi intelege niciodata

te felicit pentru ca ai reusit si Dumnezeu a avut grija de destinul tau

Diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://www.dianabostan.evonet.ro/myalbum111.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Crisis stii ca e o vorba: "Le aranjeaza Dumnezeu cum stie el mai bine!" Asa ca tot raul spre bine!
Mada23 tu ma gravidesti pe mine si eu pe tine, da???
Diana cainele meu nu e ciobanesc, e Saint-Bernard.

Of, eu sunt tare trista zilele astea, pentru ca am primit o veste soc de la cineva tare drag mie. Dar speram sa faca Dumnezeu o minune pentru ca e tare tanar si are de crescut doi copii. Nu va spun mai mult acum, ca sa nu va intristez si pe voi si sa nu stric atmosfera de sarbatoare de aici. Ne rugam sa se vindece si speram la o minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mada,Doamne ajuta!Si tie si tatalui tau.Sa-mi spui si mie dc chiar mai papa din dureri Flavinul.Ca si eu stii ca il am in vedere numa sa termin cu alaptatul.Nu vreau sa-i iau copilului lucrul care o face fericita si sanatoasa, macar pana la un an dc da DD si am laptic.Asa ca voltarenu' si Flavinul tre sa mai astepte.Omega, magne si calciu iau, ca ma dor toate cele si fac bine si la iubirica
Crisis, eu n-am stiut.Imi pare rau, ce sa spun? Insa imi pare bine ca ti-ai gasit si tu un OM si vine si un BB. Cum te simti?Cate sapt ai?
Cat despre domnu' plecat in zari aparent mai albastre...nu degeaba se zice ca o mama e doar una.E grea adaptarea la o viata cu un copil, iar barbatii inteleg mai greu.Tre sa aive rabdare si dragoste multa si chiar si cei mai virtuosi o mai dau cu oistea-n gard, deh cateva luni ciu-ciu alintaciala ca nainte. Nu e o scuza stiu, dar e o realitate.Noi altfel ne adaptam ca-i instinct, ca -i responsabilizare...Sunt altfel decat femeile, bine nici la fel nu-i bine sa fie...ca ne-am bate pe toale, oglinzi, vopsele si altelesi ar barfi cot la cot cu noi
Sa aveti o viata frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ioana sa-i ajute Dumnezeu sa-si creasca copiii si nepotii mai apoi!
Incerc sa-ti scriu un mes privat.Sa vad dc reusesc, ca mandra se uita la desene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Lucia si pe mine ma doare spatele de mor. Nu mai stiu ce sa mai iau. Si ciclul asta nu mai vine odata .. Luna trecuta mi-a venit in 14, deci acum trebuia in jur de 12-13 si nimic. Ma doare cum nu m-a durut niciodata. Am luat aspirina, algocalmin, nurofen degeaba. Am trecut la supozitoare cu ketonal. Se simte o mica ameliorare dar tot ma doare. Nu pot sa pricep ce naiba e. Cand am fost acum 2 zile la control, mi-au facut eco si era totul ok, deci nu se vede cine stie ce brontozaur pe acolo care sa provoace durerea asta.
Aveti vreo sugestie ce sa mai iau ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

boo, cunosc starea in care esti, sotul meu e asa, ii fac injectabil cu ketonal, e un pic mai bine, adik sa poate ridica din pat, citeam ca durerile lombale dureaza pana la 14 zile pana la vindecare sau ma rog o ameliorare cat de cat

sanatate si pupi lui Alex

Mergi la inceput