Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(56)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Eu am fost azi internata de urgenta la Parhon!
Tre sa fac tratament, dar sunt multe riscuri:malformatii, hepatita si eu si fatul, riscuri de la pastile, fara pastile, avort spontan. Si oricum mi-a fost cumplit de rau fara medicamente. mi-au zis de toxicoza fetala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Beatrice , sa te ajute bunul Dumnezeu . Acuma de unde scrii ? din spital ?

si ce au de gand ? sa te stabilizeze , sa te linisteasca , sa te scape de starile astea si apoi sa vezi si de sarcina ?
in primul rand tu , mama , trebuie sa fii bine si sa te simti bine, cel mai important sa poti dormi , stiu ce inseamna sa treaca zilele si sa nu poti adormi ... deci concentreaza-te pe starea ta si tratamentul care il iei , numai daca tu te simti bine si copilul se va simti bine , altfel te chinui si tu si copilul .

Dumnezeu e alaturi de tine , sa incerci sa nu plangi si sa te linistesti , mie plansul imi aduce dureri de cap , totusi nu esti singura in incercarea asta .

recunosc ca nu stiu ce e aia toxicoza fetala , dar ti-au spus ca deja ai ? sau ca o poti face ?

te pup cu drag , si ia-o secunda cu secunda , zi cu zi , nu te gandi neaparat ce va fii in viitor, ca numai Dumnezeu stie
sa iti dea Dumnezeu putere Diana



A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://www.dianabostan.evonet.ro/myalbum111.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

hello
lucia ...asa e , o sa vina si randul meu ...numa sper sa vina mai repede , pozici ceva cu papusa ai ?

Boo imi pare rau ca nu te simti ok , cunosc durerile , sunt satula pana peste cap . Am folosit Voltaren sup de 50 si ma simt ceva mai bine , le poti incerca .
Legat de durerile de spate puteti incerca Arcoxia ( numai pt cine are probleme cu spatele sau oasele ) este un antiinflamator f bun pt oase .

Bea ...off imi pare asa rau ca treci prin asemenea momente , D-zeu sa te ajute sa treci cu bine peste ele si sa poti aduce pe lume un bebe sanatos .

alina am avut si eu perioade de genul, poate reusesti sa te reglezi cumva .

Cris.imi pare rau ca ai avut probleme cu sotul , cateodata eu nu inteleg barbatii astia ....conteaza sa fii fericita si sa te simti implinita. Sarcina usoara si D-zeu sa te intareasca .M-am uitat la poze ...Teo este o dulceaza ...si sincera sa fiu chiar semanati toti trei .

Mai faceti cumva o reuniune ?

Mada , Magdi , Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Beatrice, iti doresc multa sanatate, sa se rezolve problemele tale, daca se poate fara medicatie care sa afecteze bebe. Sa-i ceri sfatul ginecologului despre ceea ce s-a intamplat azi si ce ti-au spus cei de la Parhon. Vezi el ce zice...

In sfarsit raportez si eu Z1. Si voi face hormonalele maine chiar daca-i z2. Sa vad si eu cum arata fsh-ul dupa aproape 8 luni de la operatie si cu un ovar care se pare ca nu mai lucreaza. Inainte aveam 7,4. Acu s-o fi dublat, Doamne fereste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

buna seara,

Am cam lipsit sau ... am fost meteorica, am aparut si am ... disparut .
Boo si Lucialu imi pare rau ca aveti dureri dar trec toate. Eu nu mai iau ibuprofen pentru ca nu ajuta in endo. Pentru a calma durerile iti trebuie un antiimflamator de un anume tip iar Voltarenul este un astfel de inflamator. Si eu am probleme dar asta este "nu mor caii cand vor cainii".
Despre mine ce sa va spun: nu avem inca un bebe dar am invatat sa traim cu ideea asta. Am luat dipherilin, doza pentru 3 luni, in septembrie (durrile erau din ce in ce mai mari si nu se mai putea). Luna asta am facut si dozarile hormonale din ziua 3 si ... nasol, FSH foarte mare. Am fost anul trecut si la Marinescu si ... dezamagire maxima. Acum sa vad cu cine vorbesc sa vedem daca mai avem sanse de FIV. In rest ... bine.
Ioana si iti tin pumnii sa ai parte de tot ce este mai bun pentru tine.

Pup toate fetele si ... promit sa nu mai dispar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Gabituuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulebine ai revenit!Ce dor mi-a fost de tine!hihi poate intra si Lilisorul si toate cate mai lipsesc si refacem gascaImi pare rau iubita, dar vezi ca fsh-ul nu este relevant si cu masuri poti sa-l cobori.Ioana a venit cu o veste de genu si a amanat un pic fivuletul.Tre sa faci inhibina B si inca ceva cu a si nu mai stiu cum(mi-au mai decedat niste neuroni cu gravidenia, pe bune vb) si atunci stii exact cum stai cu outele.Ce ma bucur ca esti iar aici
Beatrice pai cum ai ajuns la Parhon? Dumnezeu sa va ajute sa ajungeti la termen sanatosi!Curaj iubita!Eu cand am avut probleme in sarcina in fiecare zi vorbeam cu pupa sa ramana cu mine si ii spuneam ca noi suntem niste luptatoare si multe altele. Fii tare!E sigur asa denumirea-adica fetala?Nu ai sarcina toxica(toxicoza gravidica) cu vomitat des? Ca in acest caz tre sa mananci putin si des.Noi avem o mamica de gemeni care a resuit sa duca sarcina la termen si nu putea sa manance mai nimic, tare a chinuit dar BBeii erau OK ca luau tot de la mama.
Mai, eu nu mai stiu cine spunea ca a avut eliminare de ceva in z14 si cu dureri si firicele de sange.Eu cand am ramas gravi-recte ovulat am avut dureri crancene si am sangerat.Iar acel ceva eliminat putea la fel de bine sa fie o chestie de la glera cervicala/ovulatie.Uneori e mai apoasa alteori mai ca mucii, gelatinoasa..scuzati descrierea
Aditza sa vina mai repede
Alina bafta la intepat!Sa iasa bune analizele!
Va pupam!NB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

'neatza ... va invit la ceai (dupa cum vedeti nu mi-am pierdut obiceiurile bune).
Fug la munca acum dar vorbim pe seara ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Meiiiiiiiii ce s-a adunat gashca
Gabiitule..... bine ai revenitttttttttt, o imbratisare mare, mare multam de ceiutz, biun, biun
Beea... imi pare rau prin ce treci, poate ne-ar ajuta sa putem da sfaturi sa ne spui mai multe,cu ce dr esti, ce tratament, de ce ai ajuns la parhon....intelegi? nu ne ajuta cu nimic sa ne spui o frantura din ce ti se intampla, poate mai citim si noi pe ici pe colo, si putem sa-ti dam un sfat multe sa ajungeti cu bine la finis
Boo.. am inteles acum, eu inca ma rezolv cu nurofen forte(ibrupofen de 400)o pastila, maxim doua pe ciclonete, am inteles ca e si de 600
Alina...tinem pumnii la analize
Aditza..


WE minunat!

*************************************************
Madutz

o parte din mine e acolo cu tine, ingerash din ceruri, 28.05.2009
astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.pregnancy-layouts.com/tickers/miracle.jpg" target="_blank">www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
"Exista o lumina la capatul fiecarui tunel; soarele apare din nou dupa fiecare furtuna."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buna dimineata!
Gabita multam de ceai!
Mada
Aditza momentan nu mai pun poze.
Alina sa stii ca sunt fete cu un ovar care ft bine le-a adus nu doar un BB
Fug la pui.Mi-a facut trezirea si sunt chiauna.Papa tzitzi de zici ca ma aspira si mi-e gatul uscat
O zi mununata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lucialu..pentru tine si special pt papacioasa

*************************************************
Madutz

o parte din mine e acolo cu tine, ingerash din ceruri, 28.05.2009
astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.pregnancy-layouts.com/tickers/miracle.jpg" target="_blank">www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
"Exista o lumina la capatul fiecarui tunel; soarele apare din nou dupa fiecare furtuna."

Mergi la inceput