Hai Cris,catus!Bravo Ina,ATB,arinaa!Iep 2010 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selina-d spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinicuta

Selina pentru incurajari - dar e bine sa stea bebe fara lichid atatea ore???...fina mea a stat vreo 3 ore fara lichid si i-a zis doctorul ca s-ar putea sa aiba urmari asupra bebeului pentru ca nu mai ajunge oxigenul la el sau ceva de genul......

39+ Alex Cristian

AMR o zi!!!!!!!!!!!!


sa nu crezi ca bebe a ramas complet pe uscat. Lichidul de reface in permanenta si depinde si cat de tare sunt fisurate membranele. Mie mi-a curs destul de putin lichid. Oricum cel mai intelept e sa mergi cat mai repede la spital sa fii sub supraveghere si apoi sa ai incredere ca stiu ei ce fac.


Mami 36+ si Victor (31.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selina-d spune:


Anca multumesc de cuvintele frumoase Doar ca asa am simtit, ca trebuie sa ma fac mica undeva intr-un colt si sa nu mai dau ochii cu nimeni, sa ma lase toata lumea in pace... depresie, ce mai. M-am mai calmat intre timp pentru bebe. Mi-a placut ce a scris Vladi, desi nu era pentru mine, ca Dumnezeu vegheaza asupra copilasilor si si asupra mamelor lor, ca sa ii poata ingriji. Am si eu asa un feeling bun ca bebele asta o sa imi aduca mare bucurie si noroc in viata.


Mami 36+ si Victor (31.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

Hai Ina!
sa vina bebe repede , si sa aveti parte de cea mai frumoasa experienta din viata voastra, fara dureri daca se poate

selina imi pare rau ca ai astfel de oameni in jur, orice ar fi acum doar bebe conteaza, tu si victor

kossir multumesc
ivan a avut bubite din alea tot ca la o luna asa, si i.au trecut in 2 saptamani, la unii trec mai repede la altii mai greu, dar nu.s probleme



roxana 37+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Hai Ina!!!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

am intrat si eu pe fuga, sa vad noutatile.

oana, imi pare fff rau pt tine. refacere rapida, si ne rugam pt tine si bebe. sa fii puternica, si sa treaca si incercarea asta atat de grea. of... doctorii astia. de ce nu or fi vazut ca nu are ulcer mai repede???

felicitari atb pt bebe grasun!!! sa va traiasca!!!

si incurajari pt INA, CRISTINICUTA, CACTUS !!!!

vio asteptand pe bebe 34+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinicuta spune:

Gata m-au sunat...maine la 7 ma internez si la 8 e operatiunea bebe...se pare ca sunt prima....ma bucur ca s-asa nu o sa pot sa dorm...deci e bine ca e dimineata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Wow, ce rapid se intampla lucrurile cu iepurasii nostri...

Hai Ina!!!!

Sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos!!

Cristinicuta -- maine e ziua printzesei mele mari, face 4 ani, e o zi minunata sa ai un bebe



Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Bun venit pe lume, Rares! O viata plina de sanatate si voiosie!
Felicitari, arinaa! Refacere rapida si lapte-n tzitzi!


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dianami
[purple]Yaia, la pepenasi am avut o mamica ce a nascut o printesa de 60 cm .


Wow! 60 cm...cool! Cel mai lung copil de care am auzit!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Hai Ina, nastere usoara!!

Cristina, Catus - nastere usoara si voua maine!

Imi pare tare rau pentru Oana, eu sincer sper sa se faca bine cat mai repede si sa se intoarca acasa la bb, cu sau fara laptic. Important e sa fie sanatoasa pentru el, daca poate sa pastreze lactatia bine, daca nu, asta e, prezenta ei langa el este cea care conteaza.

Selina - imi dau seama ca esti tare suparata.
N-ai gasit o solutie care sa te linisteasca, sau macar pe cineva acolo care sa fie langa tine?
Uite inca o , si daca te pot ajuta cu ceva, sa-mi spui.

35+

Mergi la inceput