Ce filme bune ati mai vazut? (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Live and Become - mi-a placut mult, a fost o surpriza placuta acest film. Il recomand !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

E pe lista mea de "must see", deci il tin acolo pina-i vine rindul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balerrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui liris

Laura, "amintiri din epoca de aur" a circulat la un moment dat pe youtube. apoi a fost scos. da o cautare ca nu costa. merita, e amuzant.

eu va mai recomand "a fost sau n-a fost". tot pe youtube l-am vazut.


Si mie mi-a placut A fost sau n-a fost. Cred ca il au pe netflix.

-- C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

da, este pe netflix si vine curind si "california dreamin'"

eu am vazut aseara "flight 93". bine povestea e super cunoscuta dar situatia asta, sa asisti la moartea unor oameni (vezi tipa de la verizon care sta la tel conectata pina in "ultimul moment") sau sa astepti crash-ul copilului, al barbatului. sa stii ca e chestie de minute si gata, nu mai e, si nu poti face nimic. pe mine m-a impresionat teribil.

acu eu sa povestesc despre unfilm pe care NU il recomand. the ugly truth. e asa o porcarie si catherine heigl asta nu stiu de ce se fandoseste cu cariera "solitara", ea joaca cel mai prost si-n grey's anatomy. totul e asa tembel in filmul asta. iar gerard butler asta dupa care lesina femeile ... exista "n+1" jucatori de rugby mai misto ca el. parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Va recomand Cairo Time, Patricia Clarkson joaca rolul foarte distins. Se merita

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

liris, mi'am gasit un pachet de filme horror/thriller spaniole printre care si Tesis.
Promit sa le vad pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui khristin

Va recomand Cairo Time, Patricia Clarkson joaca rolul foarte distins. Se merita

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Cred ca-l caut si eu, imi place tare mult Patricia Clarkson.

Am mai vazut The Young Victoria. Nu-i un film memorabil, dar mi-a placut.
Shutter Island - nici nu stiu ce sa zic. Pe de o parte e OK, dar te astepti la mai mult de la Scorsese, plus ca sint atitia actori minunati in filmul asta. Sint "on the fence" - nu-mi pare rau ca l-am vazut dar nici nu sint pregatita sa-l laud.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

ok, dc te bagi sa joci tare, o www.imdb.com/title/tt0477311/" target="_blank">sugestie. e mai "singeros", dar ideea e colosala. eu am facut pe mine de frica si stress.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Am vazut un documentar interesant despre religii:
Religulous al lui Bill Maher..
http://www.imdb.com/title/tt0815241/




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

eu am vazut un film nemtesc "downfall". ultimele zile in bunker ale lui Hitler. punctul de vedere al stenografei lui hitler (alexandra maria lara). discutabil. dar filmul e bine facut, bine jucat si am vazaut citiva actori asa de frumosi.

eu vreau sa recomand un film pe care nu l-am vazut zilele astea dar aciidentul recent mi-a adus aminte de el. "Katyn", a lui Wajda.

Mergi la inceput