Ce filme bune ati mai vazut? (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumesc, poate ca incercam varianta obisnuita, desi baiatului sigur i-ar suride 3D.
Noi n-am dus-o la cinematograf pina anul asta. Poate pentru ca deja am avut experienta cu Alex, pe care l-am dus mai devreme si n-avea astimpar. Asa ca am inceput mai tirziu cu ea.
Cred ca pe la trei ani s-a temut si ea la Alba ca zapada, acum probabil ca ar fi OK cu asta. Cind se sperie zice (probabil ca sa se incurajeze singura): "I'm a brave girl, I'm not scared".
Am observat si eu ca multe filme parca sint facute mai mult pentru adulti, mi se par prea infricosatoare pentru copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


eu am vazut zilele astea Amintiri din epoca de aur, excelent filmul.

http://www.imdb.com/title/tt1422122/

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

the road....dramatic..dureros..:( mi-a mers direct la suflet

am reusit sa vad si eu The Pursuit of Happyness ..mi-a placut!


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+ si poate cat de curand

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

eu va recomand un film de groaza, desi fara singe, torturi sau altceva, un film de groaza in gen "clasic". se numeste "the orphanage", e spaniolesc cu belen rueda din mar adentro ("sea inside").
belen rueda este este superba si bunicica actrita, parca uneori prea constienta de cit e de frumoasa :), iar filmul este creepy rau. ptr iubitorii genului. real, ireal, peter pan, citeva scapari in plot, dar e ... asa sa se ridice firele pe sira spinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui liris

eu va recomand un film de groaza, desi fara singe, torturi sau altceva, un film de groaza in gen "clasic". se numeste "the orphanage",


Daaa! Superb intr'adevar!

Ca sa ramanem la genul asta va recomand si www.imdb.com/title/tt0256009/" target="_blank">El espinazo del diablo, celalalt film (al lui del Toro) despre copiii din timpul razboiului civil din Spania alaturi de mult mai cunoscutul El laberinto del fauno

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Ana, unde ai vazut Amintirile? Mersi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

N-am mai intrat de multisor pe acest forum: vazut si eu zilele acestea "Recompensa cu bucluc"-usurel, nu cine stie ce! Desi Gerard Butler si Jennifer Aniston fac o pereche foarte frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui liris

eu va recomand un film de groaza, desi fara singe, torturi sau altceva, un film de groaza in gen "clasic". se numeste "the orphanage",


Daaa! Superb intr'adevar!

Ca sa ramanem la genul asta va recomand si www.imdb.com/title/tt0256009/" target="_blank">El espinazo del diablo, celalalt film (al lui del Toro) despre copiii din timpul razboiului civil din Spania alaturi de mult mai cunoscutul El laberinto del fauno



da, dc e sa vorbim de "the devil's blackbone" si eduardo noriega atunci sa-l pastram pe noriega si un film al lui mai de demult, sa tot fie vreo 15 ani?, "thesis".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Laura, "amintiri din epoca de aur" a circulat la un moment dat pe youtube. apoi a fost scos. da o cautare ca nu costa. merita, e amuzant.

eu va mai recomand "a fost sau n-a fost". tot pe youtube l-am vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui liris

eu va recomand un film de groaza, desi fara singe, torturi sau altceva, un film de groaza in gen "clasic". se numeste "the orphanage", e spaniolesc cu belen rueda din mar adentro ("sea inside").
belen rueda este este superba si bunicica actrita, parca uneori prea constienta de cit e de frumoasa :), iar filmul este creepy rau. ptr iubitorii genului. real, ireal, peter pan, citeva scapari in plot, dar e ... asa sa se ridice firele pe sira spinarii


Da, l-am vazut si eu si mi-a placut.

Eu imi pun filmele prea tirziu, ca adorm inainte de final. Old age!
Am vazut aseara jumate din Bright Star, abia astept sa vad si restul! E povestea de dragoste a lui Keats si vecina lui. Abby Cornish e foarte potrivita in rolul asta si imi place tare mult cum este filmat, sint niste cadre absolut fantastice! Nu mai stiu daca filmul asta o fi avut ceva nominalizari mai importante, dar cred ca ar fi meritat citeva.

Mergi la inceput