Ce filme bune ati mai vazut? (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Shutter Island - mi-a placut! si m-a surprins.. iar Leo DiCaprio a jucat super, m-a convins de toate trairile..





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria_Ioana spune:

Praobabil ca multe dintre voi deja cunosc acest site, insa pentru cele care inca nu au auzit de el o sa postez linkul.

Este vorba de CinemaRx, un site romanesc cu si despre filme.Fiecare film ,regizor si actor beneficiaza de pagina lui speciala unde poti intra si comenta,dupa ce iti faci un cont.
Sunt multe trailere ,jocuri trivia,concursuri,fiecare membru are un punctaj in functie de contributia lor pe site.

Poti vedea ce se intampla in timp real in comunitatea cinefililor,ce filme au fost comentate sau adaugate la lista de favorite..iti alegi 20 de actori ,20 de filme, seriale si regizori preferati si in functie de alegerile tale primesti recomandari de filme si poti vedea ce afinitati ai cu ceilalti membrii ai comunitatii .

De aseemea ,iti poti face un caiet virtual cu lista de filme pe care doresti sa le vezi si ai la indemna oricand lisat cu filmele care ruleaza la televizor pe ziua respectiva sau filmele care ruleaza la cinema.

Exista si o emisiune Cinemafocus in fiecare vineri .Foarte intereseanta care te pune la curent cu noutatile din lumea filmului si nu numai.
Iata emsiunea de vinerea aceasta:


www.cinemarx.ro/cinefocus/" target="_blank">http://www.cinemarx.ro/cinefocus/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am vazut si eu Julie & Julia, mi-a placut tare mult! Meryl Streep a fost foarte placuta in comparatie cu adevarata Julia Child.

Nu stiu daca am scris despre Goodbye Solo, l-am vazut cu ceva timp in urma dar mi-a placut si merita sa fie mentionat aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

ramona, ma bucur ca ti-a placut "Julie si Julia"!
In week-end am vazut o comedie romantica fara prea mari pretentii, nici macar pentru categoria pe care o reprezinta: "Vanatorul de recompense", cu J. Aniston si G. Butler. Filmul e dragut, relaxant, cu multe faze amuzante, chiar daca mai puerile.
J. Aniston nu m-a convins nici de data asta, merita privita, totusi, dar de la gat in jos
Oricum, sunt doua motive pentru care recomand filmul: 1. Gerard Butler si 2. Gerard Butler Chiar daca nu mai defileaza cu patratelele din "300", zambetul i-a ramas la fel de fermecator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilianasoare

ramona, ma bucur ca ti-a placut "Julie si Julia"!
In week-end am vazut o comedie romantica fara prea mari pretentii, nici macar pentru categoria pe care o reprezinta: "Vanatorul de recompense", cu J. Aniston si G. Butler. Filmul e dragut, relaxant, cu multe faze amuzante, chiar daca mai puerile.
J. Aniston nu m-a convins nici de data asta, merita privita, totusi, dar de la gat in jos
Oricum, sunt doua motive pentru care recomand filmul: 1. Gerard Butler si 2. Gerard Butler Chiar daca nu mai defileaza cu patratelele din "300", zambetul i-a ramas la fel de fermecator!


pe-aici sterg criticii pe jos cu filmul asta cat de misogin este. Aniston nici nu avea ce sa arate ca actrita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Eu ma mir ca respectivii critici l-au luat in serios
Despre Anistoana am si eu o galeata de epitete, nu tocmai magulitoare
A, si o rectificare: a fost tradus "Recompensa cu bucluc".
Aseara am vazut "Son of Rambow" - foarte bun, merita vazut.
http://www.imdb.com/title/tt0845046/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria_Ioana spune:

Saptamana trecuta am vazut la cinema filmul animat "How to train your Dragon" in 3D si mi-a placut foarte mult.
Consider ca si un adult se poate bucura de acest film animat la fel de bine precum copiii.

Am mai vazut filmul regizat de Alfred Hitchcock-"To Catch a Thief"-cu Cary Grant si Grace Kelly.Foarte frumos si jocul lor si suspansul si peisajele Rivierei franceze.

De asemenea intentionez sa vizionez toate filmele in care a jucat Audrey Hepburn,care este actrita mea preferata.
Pana acuma am vazut doar :Roman Holiday,Sabrina,War and Peace,Funny Face,Breakfast at Tiffany's,My fair Lady,Two for the Road si Charade.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria_Ioana spune:

Dintre filmele aparute la cinema mi-ar placea sa vad ,insa nu ruleaza in toate salile de cinema :
Chloe -cu Julianne Moore,Liam Neeson si Amanda Seyfried.
www.traileraddict.com/trailer/chloe/trailer" target="_blank">http://www.traileraddict.com/trailer/chloe/trailer

As mai vrea sa vad si Hot Tub Time Machine si The Runaways,cu Kristen Stewart si Dakota Fanning...insa nu stiu daca o sa am timp pentru toate acestea.

Oricum la sfarsit de saptamana filmul la care sigur ma voi duce va fi Clash of the Titans la Imax, film pe care il astept de ceva timp.
www.heavy.com/video/clash-of-the-titans-official-trailer-76216" target="_blank">http://www.heavy.com/video/clash-of-the-titans-official-trailer-76216


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am vrut sa duc si eu copiii la filmul cu dragonul, dar dupa trailer mi s-a parut cam scary pentru fiica mea de cinci ani. Tu ce zici Daria? Poate daca optam pentru varianta "normala" in loc de 3D.
Fiul meu vrea Wimpy Kid. Greu sa impaci copiii cind e oarecare diferenta de virsta!

Eu am vazut The Cove, documentarul care a primit Oscar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria_Ioana spune:

Ramona, depinde de firea copilului.
Fetita mea are 3 ani si ii e frica sa se mai uite si la desenele animate cu Alba ca Zapada,Frumoasa din Padurea Adormita etc.

Ii e frica sa mearga la cinema.Am incercat sa o duc sa vada Fantastic Mr Fox si a rezistat pana la final datorita rabdarii mele.
Am stat pe randul de scaune de langa usa si din 10 in 10 minute ieseam pe hol si se linistea si iar intram ..incercam sa ii explic ca ala e un ecran,ca alea sunt boxe ..sa stea linistita.
Ultima jumatate de ora incepuse sa ii placa si aplauda ,zambea si cand a venit acasa a povestit la toti ce film a vazut ea.

Insa cand a incercat mama mea sa o duca la Princess and the Frog nu a rezistat cu ea si au plecat.Sincer sa mie imi pareau desenele alea cam infricosatoare..cu fantome etc.

Am mai dus-o si la Disney World in 4d pe cea mica si a plans in continuu ca vrea afara si de abia o mai tineam in brate ca se zbatea..si nu arata decat desene cu Donald Duck si Mickey Mouse.

Deci ...in concluzie...depinde de fetita ta si de firea ei.Erau in sala si copii mici care nu au plans.
Mie nu mi s-a parut deloc infricosator pentru copii...insa pe ei la cinema ii sperie mult si zgomotul foarte puternic.
Cand o sa apara dvd-ul o sa le iau si lor sa vada filmul pentru ca sunt convinsa ca nu o sa se sperie, insa la varsta mica e mai greu sa stai pe un scaun ,nemiscat ,in intuneric si cu ochelari pe ochi.
Deci ..da ,probabil ca o versiune 2d e mai inidcata pentru copiii mici.


Mergi la inceput