Ce filme bune ati mai vazut? (9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

liris, nu ma uit la ala ca cica e gore. D'asta n'am vazut nici Saw123456, Hostel123 samd. Mi'am gasit Soylent Green aka Biscuitii Verzi. Mai bine ma mai uit la asta odata

mihutza11 am vazut Religulous al lui Maher. Prea e facut in bataie de joc. Ceva mai reusit pe tema asta e "The Root of all Evil" cu Dawkins.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am fost si eu dezamagita de Religulous.
Vazut si Downfall si Katyn.

Am vazut Cold Souls, sa zicem ca-i un soi de comedie.
Am mai scris la filme europene despre A Woman in Berlin, cred ca asta mi-a placut cel mai mult dintre filmele vazute recent.
Shutter Island a fost so-so, daca e sa ne luam dupa distributia grea si fiind un film de-al lui Scorsese, atunci e sub asteptari.
Am vazut un film argentinian interesant, Gigante. Ritm lent (mai ales pentru iubitorii filmelor americane) si o poveste simpla-simpla, dar are mult farmec.
Mi-a mai placut si The Young Victoria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Soylent green is people!! l-am vazut de vreo 20 de ori pe TCM. not bad.

da, da, para entrar a vivir e mai pe linia lu' saw si hostel .

io azi am vazut julie si julia. cam teapa. dar am ridficat nivelul cu vreo 2 episoade din BLACK ADDER. ok, imi iau responsabilitatea si-l recomand.

in coada am : the battle of algiers, the painted veil (mie-mi place Edward Norton), cred ca niste band of brothers (il recomand highly) si poate niste stand up comedy cu chris rock (asta e "murdar la gura" de nu se poate dar are niste idei ...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Aseara am vazut "An education".
http://www.imdb.com/title/tt1174732/
Mie mi-a placut, il recomand.
Cu ceva timp in urma am mai vazut si "Alb orbitor".
http://www.imdb.com/title/tt0861689/
Si pe acesta il recomand.
Pe mine sa nu va bazati cu filmele de groaza. Mai ales dupa ce am citit despre ce i s-a intamplat lui Liris urmarind "Para entrar...", nu vreau sa risc bunatate de stare zen obtinuta cu multa sudoare
"Shutter island" mie mi-a placut, desi este prea dur pentru gusturile mele.
Am notat "The Root of all Evil".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Liris, daca-ti place Edward Norton cauta Leaves of Grass. Este o comedie in care joaca rol dublu (frati gemeni). Eu l-am vazut pe sarite, ca se uita sotul meu si eu eram cu treburi prin casa, n-am apucat atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am vazut Cairo Time, mie nu mi s-a parut grozav. Actorii n-au avut chemistry, asa mi s-a parut mie. In orice caz, nu prea i-am crezut. Mi-a placut sa vad Cairo si imprejurimile, deci n-am considerat ca am pierdut vremea, dar povestea in sine a fost trasa de par.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Am vazut Shutter Island mi-a placut Leonardo , mi-a placut filmul in general dar la sfarsit realizezi ca au exagerat un pic cand iti arata de unde se trag toate.
Aseara am vazut An Education mi-a placut si cred ca acest film ar trebui vazut de toti parintii si toti liceeni, mesajul este atat de actual pentru noi.
Si am mai vazut Mamma Mia - din pacate l-am ratat la vremea lui - un super film muzical. nu sunt un fan al genului muzical dar trebuie sa recunosc ca acesta m-a cucerit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am vazut un film australian, The Square. Un soi de film noir clasic, mi-a placut ca s-a mentinut tensiunea pina la sfirsitul filmului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

va recomand si eu un film superb , o actrita superba care joaca minunat si toti joaca bine ;

l-am vazut de mica dar mi-a placut asa mult ca l-am vazut de mai multe ori si nu ma satur
se numeste "FATA FARA ZESTRE "

PE YOU TUBE : Cruel Romance 1/14



diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://www.dianabostan.evonet.ro/myalbum111.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Wow !! Am vazut Julie & Julia ... superb ! Am citit si pro si cons, dar eu ii dau un 9 din 10 !! Am citit si cartea dar filmul a dezvoltat mai mult din Julia Child, acum trebuie sa citesc "My Life in France" !

Acum citesc "Shutter Island" si apoi vreau sa vad filmul...

Mergi la inceput