Ce filme bune ati mai vazut? (9)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Am vazut toate trei cartile la Costco, dar am zis ca-s de copii, nu le-am dat atentie. Nici filmul nu cred ca l-as fi vazut, dar am zis sa ma fortez. Nu-s de ce faceam analogia cu un desen animat suedez pe care il vazusem- How to train your dragon- pina ce m-am lamurit ca de fapt titlul difera, chiar daca e un dragon p-acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

The american,foarte slab.Nu pot spune ca nu l-am privit cu suspans,asteptam sa se intample ceva,doar ca nu s-a intamplat nimic pana la final.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena_R

Wall Street - Abia asteptam sa apara! Excelent! Iubesc genul acesta de filme.

You again - comedie draguta pt o seara in oras cu prietenele Au fost cateva scene la care am ras cu lacrimi iar actrita principala, Kristen Bell, e f draguta. Il recomand.

Giani, si mie mi-a placut f mult The girl with the dragon tatoo si dupa ce am fazut filmul la cinema am aflat ca de fapt este o carte, parte dintr-o trilogie f populara a unui autor suedez, Stieg Larsson. Iti recomand sa citesti si cartile, daca nu le-ai citit deja, sunt f captivante. A aparut deja in anumite cinematografe si a doua ecranizare, The girl who played with fire. Abia astept sa il vad si pe asta


Eu l-am vazut, dar mi s-a parut mai slabut decit primul. E un film bun, merita sa-l vezi si pe al doilea, dar cumva ii lipseste tensiunea primei parti. Oricum, in weekendul asta sper sa vad a treia parte :) Am inteles ca acum filmeaza si americanii la el, dar nu cred ca au cum sa-l faca mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna...azi am vizionat www.cinemagia.ro/filme/eat-pray-love-487256/#" target="_blank">Eat pray love.....cu Julia Roberts super frumos!
nu stiu daca a mai zis cineva,dar simteam ca trebuie sa va zic...


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Am vazut in sfarsit toata trilogia Millenium Excelente filme, le recomand cu caldura, desi poate intai e mai indicat de citit cartile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

eu am vazut "Politist, adjectiv" si mi s-a parut excelent. in ciuda cadrelor extrem de lente a reusit sa ma tina cu sufletul la gura.
Ramona e pe netflix la instant viewing.

am mai vazut un film cu Liam Neeson si Ana Maria Marinca :) . five muinutes of heaven. o poveste frumoasa despre iertare si puterea de a o lua de la capat.

si un film usurel si totusi tare bine facut si jucat "last chance harvey". personajele sunt oameni normali, cu limitari, probleme, complexe, pe care viata i-a cam pus jos dar au norocul de a se intilni si probabil de a fi fericiti dupa asta. Ema Thompson si Dustin Hoffman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

in my sleep, un film din 2009 , ok.


mami x2 , de fetita cu codite si s 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Mie Grown Ups nu mi-a placut, mi s-a parut tras rau de par, abia asteptam sa se termine!

In trilogia Millenium, care este primul film? The girl with the dragon tatoo?

Vreau sa il scot in seara asta sa il vedem. Se poate vedea cu copiii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Un film excelent REMEMBER ME : http://en.wikipedia.org/wiki/Remember_Me_%282010_film%29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Mie Grown Ups nu mi-a placut, mi s-a parut tras rau de par, abia asteptam sa se termine!

In trilogia Millenium, care este primul film? The girl with the dragon tatoo?

Vreau sa il scot in seara asta sa il vedem. Se poate vedea cu copiii?


In niciun caz sa nu-l vezi cu copiii!!! Are scene extrem de violente, nu l-as recomanda pina in 18 ani.
The girl with the dragon tatoo e primul din serie. Urmatoarele doua au aceleasi personaje principale. E un bun film politist, asta e clar, dar nu l-as vedea de doua ori.

Mergi la inceput