Ce filme bune ati mai vazut? (9)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

am vazut si eu Look who`s talking ( 1989 ) cam vechi filmul dar foarte bun http://www.youtube.com/watch?v=yOB_MqcaZHw
si bineinteles urmatoarele parti
Look who`s talking too ( 1990 )http://www.youtube.com/watch?v=_S_ux6f1Z_U
Look who`s talking now ( 1993 )http://www.youtube.com/watch?v=S-oJ1D5aZcM&feature=related

Sper sa va placa si voua la fel de mult ca mine nu dau mai multe detali



ah si am mai vazut un film ( comedie - basm ) mai copilaresc ce`i drept dar frumos Ella Enchanted http://www.youtube.com/watch?v=m-Y2cMaT03I


The life is too short,to have time for sadness too!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

M-am dus cu mari asteptari la Inception... si nu m-a impresionat defel. Ultima oara vazusem la cinematograf Shutter Island, tot cu un Leonardo di Crapio confuz, intre vis si realitate, mai era si o nevasta moarta care nu-l lasa in pace, mai apareau si doi copii, mai una mai alta si pina la urma cam la fel. Tot asa, mai bine de doua ore.
Vaz pe imdb ca pregateste fo douj' de filme , poate mai schimba subiectul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Giani, mie mi-au placut f mult si Inception si Shutter Island (autorul acestei carti, Dennis Lehane, imi place iar f mult si am citit majoritatea cartilor lui, dintre care au mai fost facute alte 2 filme excelente).
Sunt filme care te fac sa gandesti, sa iti pui niste intrebari, care nu iti da totul pe tava de la inceput, despre care ai ce discuta mult timp dupa ce ai vizionat filmul. Mie imi place acest gen de film..

Am vazut de curand Resident Evil in 3D Super! Pt amatorii de SF/actiune recomand acest film cu incredere. Mi-au placut in special in varianta asta 3D secventele de slow motion .. iar Mila arata excelent, ca intotdeauna

Am mai vazut The Town cu Ben Affleck. Excelent! Mi-a placut f mult si il recomand cu caldura! Suspans, actiune, romantism, un plot destept si un final ce iti merge la suflet - tot ce caracterizeaza un film bun. Mi-a adus aminte de Point Break, unul din filmele mele favorite din toate timpurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11

Till we meet again - mi-a placut mult, m-a bantuit melodia aia mult timp dupa ce l-am vazut.. l-am salvat sa il revad candva..



Cum pot sa-l gasesc si eu? As vrea sa-l revad, si mie mi-a placut melodia la nebunie

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

De curand am vazut filmul Grown ups, cui ii plac comediile sa-l vada, mi-a placut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

The girl with the dragon tatoo - un film de actiune bun, de mult n-am mai vazut unul bine facut, excelent interpretat. Personajul Lisabeth- foarte interesant. O surpriza placuta. Penultimul film de actiune- Salt, da' mult mai mult mi-a placut The girl. Atmosfera filmului mi-a amintit de Ghost Writer cumva, dar povestea mai buna la The girl with...

Un alt film bun - Rózyczka (Little rose)- polonez. Excelent filmul. Poveste asemanatoare cu The Live of Others

The Joneses - a mers, da' cred ca putea iesi ceva mult mai bun din filmul asta.


Acum vreo doua saptamini am vazut Concertul - dar.... am plecat cu prea mari asteptari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Wall Street - Abia asteptam sa apara! Excelent! Iubesc genul acesta de filme.

You again - comedie draguta pt o seara in oras cu prietenele Au fost cateva scene la care am ras cu lacrimi iar actrita principala, Kristen Bell, e f draguta. Il recomand.

Giani, si mie mi-a placut f mult The girl with the dragon tatoo si dupa ce am fazut filmul la cinema am aflat ca de fapt este o carte, parte dintr-o trilogie f populara a unui autor suedez, Stieg Larsson. Iti recomand sa citesti si cartile, daca nu le-ai citit deja, sunt f captivante. A aparut deja in anumite cinematografe si a doua ecranizare, The girl who played with fire. Abia astept sa il vad si pe asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Oh, mi-am amintit, am mai vazut si Triage cu Colin Farrell. Nu m-a impresionat.. a fost f plictisitor, actiunea lungita la maxim, cateva scene de razboi f socante, plus se vorbea cu un accent puternic irlandez pe care a trebuit sa ma chinui sa il inteleg finalul a fost ok, dar puteau ajunge acolo mai repede..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11

Till we meet again - mi-a placut mult, m-a bantuit melodia aia mult timp dupa ce l-am vazut.. l-am salvat sa il revad candva..



Cum pot sa-l gasesc si eu? As vrea sa-l revad, si mie mi-a placut melodia la nebunie

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Aici e prima parte,urmatoarele le gasesti in dreapta

http://www.youtube.com/watch?v=0T0B01zNl0Q

Vizionare placuta!



Mami de Bianca(06.1999)si Andreea(08.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

Am vazut si eu ultimele 2 filme ale lui di Caprio.Sunt cateva asemanari,cum bine spunea giani,dar mie mi-au placut.
Am cautat si Body of liespe care inca nu il vazusem-foarte bun.

Altceva notabil nu am mai vazut in ultimul timp...ma mai inspir si de aici de la voi





Mami de Bianca(06.1999)si Andreea(08.2001)

Mergi la inceput