Copilasi din 2002 *72* Acum scolari !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata.

Sunt trezita de la 5.45, am ambii copii acasa, Stefan a tusit destul de urat la trezire si, cum ninge si e frig, nu am vrut sa risc sa il duc la scoala astazi. Nu prea cred ca se repara pana maine, dar asta este, sigur vremea asta schimbatoare l-a "ajutat" sa se viruseze... Matei s-a trezit cu noaptea-n cap, nu prea a mancat, are inca "fata la cearsaf"... Este apasatoare atmosfera, inca ninge...

Sinzi, faine pozele, frumoase coditele, frumos David, maaaare rau catelul!! Ce-i dati sa manance?? Ce bine-o fi la caldura...

Va doresc tuturor o zi frumoasa, si sa vina odata primavara, ca nu-i a buna!!

Nicoleta

------------------------------
Sa aveti o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, sa explic "preventiv" in cazul asta. Nu stiu sigur daca avem paraziti. Aici ne sunt cam la neindemana analizele de laborator. Ii vom face totusi lui Stefan (desi de 2 zile mananca chiar bine!), maine ii va duce proba Adrian. Dar gandesc asa: le dau Giardinophyt: daca au, pica tocmai bine. Daca nu au, rau nu le face. Le dau sperand ca nu au, dar daca au, cu atat mai bine ca le dau.

Nicoleta

------------------------------
Sa aveti o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello,
La noi ninge "asa frumos", , ca in decembrie, e o "feerie"! Urasc vremea asta, vreau soare si caldura, si dadusera deja mugurii la pomi, uff!

Sinzi, imi place coafura ta afro! E tare vesela si placuta! Interesanta problema de la matematica, cea cu leii, a facut-o David? Banuiesc ca da!!! Ei fac inmultiri/impartiri sau a facut-o prin alte metode?

Laura, bine ai venit, daca tot ai venit, nu mai pleca, sa vii 'poi cand are "flacaul" 14 ani! Mai bine ramai aici, rotunjesti numarul de mamici cu pustani Andrei, chiar cate suntem? 3-4? eu, Cristina22, tu, Dodo...m-am uitat un pic pe linkul de la numele tau si am vazut pozele cu Andrei al tau absolvent de gradinita, e tare frumusel, ptiu sa nu-l deochi!

Nicoleta, vad ca va rasfata socrela, bravo ei, mai ales ca sunteti asa departe, cred ca va duce dorul mult, sau asa se intelege din gestul ei! Numai bunatati de post, si oua proaspete pentru copii!O pentru soacra ta! Sanatate multa lui Stefan cel sensibil la filme!!!

tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, cum este Andrei? Se dezumfla ganglionii?

Cristina, voi cand mergeti la oftalmolog?

Eu musai sa ajung cu Stefan la dentist, i s-a depus tartru pe dintii cei noi... si trebuie curatati (el se spala pe dinti, dar tendinta este mostenire de la A). Si la ortoped, cu platfusul... Mai, ce vreme plangacioasa...

Laura, sunteti la scoala si voi?


Nicoleta

------------------------------
Sa aveti o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nico-si Andrei era ragusit, de dimineata.I-am spus d-nei ca o voi suna sa vad cum e.Off, si nu a mai fost bolnav de ceva vreme.
Acuma ca zici tu ca l-ai lasat pe Stefan acasa, am un morcooov, ca mai bine nu-l duceam la scoala....

Am uitat sa va zic in celalalt post, Andrei nu mai socoteste pe degete.Cred si eu ce zice Nico, ca le-a memorat...nu sunt foarte sigura.Face adunari si scaderi peste 10 tot din cap...

C+C=Andrei

Cel mai greu lucru de pastrat e echilibrul.
(Jean Grenier)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, super ca le face in cap deja! Astept si eu momentul, incerc sa nu fiu nerabdatoare, dar nu-mi iese mereu... Eu il tin acasa pe Stefan, el de luni era putn ragusit, dupa-amiaza, dar am zis ca ii trece din mers... insa cum s-a si inrautatit vremea am zis ca mai bine sta acasa, maine sper sa ajunga sotul meu sa ia temele... si luni sa fie ca nou! Decat sa-l trimit la scoala si sa-i fie rau pe acolo, sa nu se simta bine... mai bine asa. Sper sa recupereze ce a pierdut.

Nicoleta

------------------------------
Sa aveti o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, i s-au dezumflat ganglionii, nu mai sunt asa vizibili, oricum cand am fost marti la orl, desi noi nu-i mai vedeam, doctorita i-a simtit la palpare si pe cei de sub ureche si pe cei din jurul gatului ca sunt inflamati! Asa ca ne tinem de tratament, si desi ea i-a dat voie sa faca sport, totusi noi i-am zis azi sa nu faca, sper sa ne asculte, nu i-am dat nici treningul la el, sper sa nu-l apuce saritul pe acolo in hainele normale de scoala, ca am mai patit-o odata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Neata,

tlaura, mamica lui Andrei, m-ai facut sa ma uit pe lista de la subiect sa vad ce-i pe web la numele lui Robert si-am gasit o poza de la 1 an si jumatate, wow! Nici nu stiam ca a ramas acolo. Sa vii sa ne mai povestesti despre Andrei, ce natdravanii face!

Nicoleta, stiam ca te preocupa problema cu viermisorii, bine ca ai gasit siropul asta care se poate da preventiv! Multa sanatate lui Stefan, sa-i treaca tusea si sa nu raceasca mai tare! Maine mai este si-apoi vine weekendul, sta 2 zile acasa.
La oftalmolog mergem azi dupa-amiaza. Nu mai stiu exact in ce consta un astfel de control, imi inchuipui ca il pune sa citeasca de la distanta, mai mic, mai mare, cu un ochi, cu 2 si il intreaba cum vede. Ma gandeam daca nu cumva treaba de la oculist a fost cam subiectiva, cand a zis Robert ca nu vede prea bine cu un ochi - pentru ca aseara, cu acelasi ochi, spunea ca vede foarte bine! In fine, sper, in cooperare cu el, sa reuseasca oftalmologul sa-si dea seama exact ce-i cu ochii lui, nu doar bazat pe ce i se pare lui Robert... oare asa o sa faca? Ieri, de exemplu, a citit fara probleme o carticica in care scria mic de tot. Altadata spunea ca nu poate sa citeasca pentru ca e scris prea mic! Si nu era din cauza ca n-avea chef sa citeasca, chiar ii place sa citeasca... o fi fost obosit atunci.
Ieri la scoala a dat lucrare la cunoasterea mediului, a avut despre zilele saptamanii, azi vad lucrarea, spunea ca n-a gresit nimic si-si cerea in avans cei 5 Euro (atat ii dam pentru o lucrare fara greseala)

Katty, Cristina22, multa sanatate si Andreilor vostri!
Lui Robert ii curge nasul de cateva zile, insa doar atat.
Si la noi ninge, i-am dat costumul de zapada, ca au ultima ora sportul si parca vad ca invatatoarea ii scoate la sanie!

Sinzi, frumoase coditele, iti sta f. bine, cat a durat pana a fost totulgata? Sunt curioasa cum o sa arate parul dupa, oare ramane putin ondulat? Nu mi-am facut niciodata asa, de asta intreb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Sanatate bolnaviorilor! Of, sper sa se termine odata iarna asta

A mea merge din 15 martie la curs de inot, organizat de Primarie, pt copii de clasa a II-a. Noah tare curioasa sunt, a mea sustine ferm ca ea stie sa inoate (nu stie, numai in apa mica...) sper sa se prinda ceva de ea.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Superba vreme,nuu??

Al meu e la Bucuresti de ieri,asa ca stiu cam ce e si pe acolo

Se ingroasa randul mamicilor de Andreitlaura pe noi ne cheama si la fel

CristinaC la oftalmolog il va pune sa citeasca litere sau cjfre de la o anumita distanta,prima data cu un ochi apoi cu celalata,apoi va face o masuratoare computerizata ptr deteriminarea dioptriilor...nu stiu daca se va uita si-n fundul ochiului cu lumina aceea puternica.In cazul in care ii trebuie ochelari,si tin pumnii sa nu-i trebuiasca,va alterna lentile pe niste ochelari si-l va intreba cu care vede mai bine....da eu tin pumnii sa fie totul bine.

GabiK spor la inot domnisoarei.

Cris sanatate lui Andrei,sper sa nu fie nimik.

Katty ma bucur ca Andrei e mai bine.

Nicoleta mai aveti bunatati?Nu stiu daca pe mine m-ai intrebat:noi am mers azi la scoala,Andy e k,doar cativa muci.
Multa sanatate baietilor.

Sanzi ce codite misto ai!!

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput