Gravidutze si mamici de Cluj - 154-

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Co, super vesti

Ioana, macar nu sunt singura, cateodata tare aiurea ma simt! Dar sa privim partea plina a paharului, ce copii minunati avem! Asa ma topesc zambetele Sofiei si imbratisarile si declaratiile de dragoste ale Sarei!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

fetelor am tot vrut sa va spun ca d na care lucreaza in salonul meu la manichiura -pedichiura se poate deplasa si la domiciliu ,daca va intereseaza trimiteti mi un pm (lucreaza cu aparatura f profi,pedichiura 35 ,manichiura 25 )

o seara frumoasa

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls
http://picasaweb.google.ro/sanda252003



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ciao gashka!!!

Adriana, e tare scumpa cretulina mica!

Gabi, imi pare rau de bona. o sa fie greu fara ajutor, asa ca spor la cautat!

Alex, oare imi poti face o programare la un tuns? Miine de pe la 10-10.30? sau de la 13-13.30?

De noi, ce sa va mai zic, de doua zile i-am schimat patul lui stefan. acum are pat de baiat mare. singura problema e ca acum se poate da jos singurel si ne trezim cu el la noi in pat in mijlocul noptii...sint curioasa cum o sa-l dezobisnuim...ca vad ca ne e prea lene sa ne ridicam sa-l ducem inapoi, asa ca trage un puiut de somn intre noi....


Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Salutare in sfarsit!

n-am intrat din motivele tehnice ale forumului, mai mereu era inchis...

anyway..Oana,Ioana ...multu' de aprecieri... am pus 4 kg, nu stiu daca e mult sau putin...oricum grosu vine de aci incolo...dar ma simt excelent si uneori chiar uit ca sunt gravi...

Adriana, adorabila cretulina...ce-a crescuuuut... se vede ca-i merge bine...

b[]Meli, in cocnediu va merge doar tati cu Eric si cu bunicii...eu raman cu cel mic...

Paula, eu am luat Aspenter in primele 12-13 sapt...la noi totul e in grafic, bb e maricel si el...nu ne-a mai dat sa luam...dar daca imi dadea, luam desigur...

Alex, o sa pun si poze, cand am timp de mine...adica sa reusesc sa fac cateva poze...ca mie imi place sa fotografiez nu sa fiu pozata...

Gabi, uffff..sanatate Sofiei...imi pare tare rau...daca are muculeti, aspiratorul doar si serul...si capsule de karvol, sparte si puse pe o batista langa patut sau in bol cu apa... daca are nasul infundat...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 23+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...[/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui antoni

pot sa-mi plang si eu de mila pe aici?

nu stiu daca e bine s-o las pe fata la felix, acum am aflat de la soacra ca e piscina deschisa, neacoperita.acum poate sunt eu paranoica, dar mi se pare aberatie sa duci un copil de nici 3 ani in minus 6 grade sa stea in apa.nu? voi ce ati face in locul meu? pana acum vremea dadea semne ca se incalzeste si am zis ca e ok, dar asa....si asa aveam nevoie de o saptamana de pauza, sunt pe nicaierea cu o gramada de chestii, ar trebui sa ma duc la niste analize cu mana, cu sanii, n-am facut inca nimic la lucrarea de disertatie, bunicu e naspa si nu am cu cine s-o las pe piti sa ma duc pe ma medici, infectia de la plamani a luat-o si buni, sta cu febra si nici pe ea n-o pot ajuta, de ieri sunt tot cu plansul, n-am timp de nimic, ma gandesc s-o schimb chiar pe tanti ca ea imi sta numai cat sunt la lucru si asa eu nu fac nimic, ca momentan n-am pe nimeni sa mai stea cu ea sa mai rezolv cate ceva

Meli18+David-Eric si Timea-Larisa(08.07.2007)


Meli, imi pare rau ca treci prin atatea probleme... eu iti zic ce-as face in sit. asta...eu una nu l-as lasa pe Eric...mai ales ca e vorba de piscina afara si dupa cum se vede primavara se lasa asteptata...e f frig si asa se anunta pana prin 20...

cat despre tanti pe care o ai...nu stiu, nu poti vorbi cu ea ca macar atunci cand ai de rezolvat pb sa stea mai mult? sau sa vina ore extra? zic si eu...daca nu vrea, cauta alta care sa fie dispusa la program prelungit...sanatate bunicilor, nasol ca si bunica ta s-a imbolnavit...ufffff...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 23+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Andreea-ms, da, asa voi face, oricum am sunat-o pe dr.Campean si a zis la fel, ca daca ar fi dupa ea, n-ar duce-o.ma voi descurca cumva...tu de ce nu te duci?ca sigur ti-ar prinde bine,nu?asteptam poze

ms fetelor care mi-ati raspuns, sunteti niste scumpe,dar stiti asta, nu-i asa?

ma duc sa ma intind ca-s obo, sa aveti o noapte usoara!

Meli18+David-Eric siTimea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui antoni
[tu de ce nu te duci?ca sigur ti-ar prinde bine,nu?asteptam poze


Meli18+David-Eric siTimea-Larisa(08.07.2007)


de ce nu ma duc in concediu??? pai ei o sa mearga in august, adica asta micu abia va avea 2 luni...nu ma duc la drum cu el...prefer sa stau anul asta pe tusa...la anu e altceva...

somnic usor!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 23+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:



o rugaciune pt cei mici

Nimanui sa nu faci rau
Ca te vede Dumnezeu

Tu cānd vezi un vierme mic,
Nu-l strivi, nu-i fa nimic;
Cāt īl vezi de mititel
Dumnezeu stie de el.


anca sa ne pui poze cu noul patut...... noi am avut o tentativa cu dargso inainet sa vina Iulia pe lume si a esuat, dragos nu a renuntat la patut, mai asteptam pana va merge al gardi si poate atunci reusim

gaqby sanatate Sofiei, din pacate si oi sutem cu o tusa atre urata si a facut si febra Iulia , mi se rupe sufletul cand o vad saracuta de ea

meli sa treci cu bien peste aceasta periaoda mai dificila

ioana p cum a fost la Roma???

alexmultumim
pe Tiadris o mai duci la gradi????







Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Am sosit!
V-am citit!
Alexia e o super domnisoara, iar Adriana, tie iti ride si nasul de fericire!

A fost super la Roma, scurt, dar intens! Ieri din pacate a plouat torential toata ziua, dar am fost imbracati bine, ca ne-am informat despre vreme (acum in mod normal trebuiau sa fie vreo 15-20 de grade acolo) si am stat mult prin VAtican.
Si m-am indragostit de Fontana di Trevi!http://travel.yahoo.com/p-travelguide-2786116-fontana_di_trevi_rome-i
Numai asta sa vezi si eu zic ca merita sa mergi la Roma!
PE locul 2 Piazza di Spagna. http://it.wikipedia.org/wiki/Piazza_di_Spagna

Din poze nu se vede mare lucru, trebe sa vezi. Nu am crezut asta pina acum cu atita tarie!

In rest nu m-am mai indragostit de nimic
Vatican impunator, numai din biletele la muzeu fac lunar aproape 7 mil de euro, + alte venituri pe care nu le-a calculat! Cred ca e cel mai bogat stat, trebe sa ma documentez

Poze miine, ma duc la somn

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

neata!!!!
si ceai pentru toata lumea!

Ioana, ce minunat a fost....unde v-ati cazat? si cit a fost pe noapte? ce mult imi doresc si eu sa merg de ziua mea la roma...nu stiu daca o fi posibil, stam cam prost cu banii si e musai sa-l duc pe asta mic la mare anul asta.

Elena, o sa incerc sa pun poze...doar ca am o gramada de cabluri de pus...

Noaptea trecuta a fost mai bine...nu a plins deloc. a venit la noi in camera de vreo 4 ori, l-am dus de fiecare data la loc si s-a culcat fara comentarii. la 6 dimineata a venit din nou si s-a asezat jos, linga patul nostru....cred ca ii era teama ca daca se urca din nou il ducem la el in pat. l-am luat intre noi si a mai dormit o ora, foarte satisfacut.


Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput