Gravidutze si mamici de Cluj - 154-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

GABY asta e si of-ul meu...eu ma simt cateodata vinovata ca o si trimit pe SARA mult de-acasa,si cand vine dupa un week-end parca tot n-am rabdarea necesara.e si ea f rasfata,mai ales ca atunci cand e plecata ea singura e in centrul atentiei celor din jur,cand vine acasa de multe ori e pe locul doi...ALEES plange,nu pot sa-l i-au in brate ca sunt ocupata cu SARA,de N...numai zic..si uite-asa.te cred ca tie greu,mai ales ca nu poti s-o trimiti nici macar cate-o zi pe sapt pe SARA undeva,la bunici.dar toate se vor rezolva incet..si pe mine ma bate gandul tot mai tare s-o duc la cresa inapoi,sau poate mi-o i-a direct la gradi,doar imediat face 3 ani

ADRIANA chiar ca a crescut ALEXIA,e cam ca si SARA.mi-au dat lacrimile uitandu-ma cat de fericita era ea ca esti in zona..f frumoasa poezioara.i-ati luat bicicleta?ca parca zicea sotul tau de una in jur de 3 ani..

ALEX ati fost minunate in bamboo...chiar ca au avut baietii pt ce sta acolo.si noi avem tot masuta aia cu DORA.cred ca o papi toata acuma.

ELADEEA cum ai reusit numa 4 kg?nu inteleg..imediat iti strangi puiutul in brate...abia asteptam sa-l cunoastem pe FILIP.frumos nume

MELI e f frumos ERIC..SA STI CA SI EU MA GANDEAM LA UN MOMENT DTA,ERA PE LISTA NOASTRA.mie imi place mult SASHA..

ALINA multumim pt felicitarea cu minunata ta fetita

SOANSO multumesc pt reteta....inca n-am reusit s-o fca.am facut cu branza aia de vaci papanasi...data viitoare.ce fel de macaroane folosesti?

ANI multumesc pt reteta

MELI multa sanatate bunicului tau...doamne ajuta sa fie bine.sa-ti fie de bine papica

VICTO insanatosire grabnica..

SI CU INTARZIERE VA UREZ SI EU LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR SI FETITELOR...SA AVEM O PRIMAVARA cat mai frumoasa care sa va aduca numa bucurie in suflete...si sa va pun o poezioara care mi-a placut mie f mult,am primit si eu

SA FII FEMEIE NU-I USOR,SA FII PE PLACUL TUTUROR,AJUNGI APOI MAMA SA FII,SA CRESTI,SA PLANGI PT COPII,DAR ESTE SI ADEVARAT,CA ESTE CEL MAI MINUNAT,SA FI FEMEIE SI IUBITA,SA FI SOTIE SI MAMICA,SI AZI MAI MULT DECAT ORICAND,DAI VIETII SENS PE-ACEST PAMANT...LA MULTI ANI











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Buna dimineatasi

In primul rand, draga mea Adriana multumim pentu poze, tare dor imi era sa o vad pe scumpa de Alexia...incercam sa imi imaginez cata fericire aea tu in suflet in momentele acelea cu pozele...sunteti foarte frumoase, Alexia e o adevarata domnisoara!

GAbitzo, draga mea...gand la gand, fix la un referat pt dr. trebuie sa lucre incepand de nu stiu cand...am tot amanat pe motiv de pregatit cursurie (vreo 7 noi semestru asta..etc) dar din pacate e atat de complicat de abrdat...ca nici e nu ma pot ajuta prea mult...:( cu toate astea, programul meu s-a facut multtt mai lejer dupa saptamanile din februarie, doar drumurile de weekend la Bistrita la ore si predarea ata intensiva ma obosesc foate tare...

Oana, din cate stiu 40 de lei a intrat pentru alocatie...nu stiu daca se schimba ceva curand...

Meli

Alex, ma gandeam acum de dimineata la tine, cand eecutam cafeaua penru voi, ce fain ca job-ul tau e frumusetea...oarecum...si ca iei parte la ateta transformari ale fetelor care pleca mai increzatoare si multtt mi frumoase si mai optimieste de la tine....Tiadris cand vine de la mami?

In rest fetelor, se pare ca mergem mai bine saptamana asta, a dormit cate o ora aproape, nu a mai plans apropae deloc...la fel si Stefi, sunt ok fetele. Sper sa mergem din ce in ce mai bine...Deocamdata eu pe 4 merg dupa Cari, o gasesc de obicei papand sau jucandu-se cu copilasii si educatoarea...deci ar fi ok...

VA pup, o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Scuze, trimisesem de 2 ori mesajul ca a picat forumul:p MAi vroiam sa zic ceva, dar a venit pitica aici, asa ca mne pregatim de gradinita.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata!

Va multumesc din suflet, as fi vrut sa am un milion de poze, ca sa va inseninez si mai mult ziua dar e ok si asa. Fericire e putin spus, Alexia radia. De noi nici nu mai zic. Da, e adevarata domnisoara, s-a inaltat mult! Si are pe langa toate si o receptivitate extraordinara la invatat diverse chestii, lucru care pe mine m-a bucurat enorm. Scria fetita mea "linie si punct" pe o tablita cu creta..si era atata de concentrata sa le deseneze corect

Gabi, imi pare rau ca n-ati avut noroc cu bona. Da, gradinita e o solutie si eu de-abia o astept, desi cand ma gandesc la boli, iar ma cutremur. (dar nu-i putem tine acasa o vesnicie)

Elena, doua zile am stat. De Pasti mai mergem, dar nu mai e asa de mult, rezistamCu jobul, e oarecum ok, nu-i chiar ceea ce as fi vrut eu, oricum vreau ceva mai mult, dar deocamdata, pana gasesc altceva, cred ca o sa continui asa. Nu pot sa explic prin ce stari trec cand vad atatea fete de varsta mea fara loc de munca si care nu gasesc nimic si sunt absolut disperate. Pentru ca se va mai angaja o persoana, am rugata sa tin eu prima etapa a interviurilor. Mie mi s-a parut un chin...toata lumea se plange, ca nu le angajeaza nimeni, ca nu au experienta, ca ele vor doar sa munceasca, etc. E ok, le cunosc situatia, si eu ma simt in aceeasi situatie....dar am ramas putin dezamagita de modul in care tinerii din ziua de azi (adica ccei de varsta mea) vin si se comporta la interviuri, nu mai au nici dramul acela de formalitate, parca vin sa se planga la psiholog...in fine, situatia e cel putin disperata pe piata locurilor de munca si cel putin pentru absolventi. Eu tot tintesc spre companii mari, vreau sa ajung undeva unde sa pot sa arat tot ceea ce stiu si pot (aici in principiu am invatat cam tot ce se putea invata, nu voi mai evolua mult). Din pacate mi se tot inchide usa in nas...invat insa din fiecare interviu, si in ultimul timp am fost si la unele foarte complexe care mie mi-au facut o reala placere. De obicei, ajung pana in faza finala, cu inca o persoana, si de cele mai multe ori e aleasa cealalta persoana care cu siguranta are mai multe experienta pe un post similar. La inceput ma demoralizez dar constat ca reusesc sa ma refac repede..cred ca din nevoie si nu mai stiu de unde mai iau resursele de refacere, ca ma gandesc cateodata cu groaza sa nu mi se termine. Dar nu ma mai plang, ca mi-a ajuns, sunt increzatoare!

Meli, te-am admirat si in pozele de la intalnire, esti o gravidutza foarte frumoasa!

Victo, multa santate lui Stefan.

Va , o zi frumoasa!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

pot sa-mi plang si eu de mila pe aici?

nu stiu daca e bine s-o las pe fata la felix, acum am aflat de la soacra ca e piscina deschisa, neacoperita.acum poate sunt eu paranoica, dar mi se pare aberatie sa duci un copil de nici 3 ani in minus 6 grade sa stea in apa.nu? voi ce ati face in locul meu? pana acum vremea dadea semne ca se incalzeste si am zis ca e ok, dar asa....si asa aveam nevoie de o saptamana de pauza, sunt pe nicaierea cu o gramada de chestii, ar trebui sa ma duc la niste analize cu mana, cu sanii, n-am facut inca nimic la lucrarea de disertatie, bunicu e naspa si nu am cu cine s-o las pe piti sa ma duc pe ma medici, infectia de la plamani a luat-o si buni, sta cu febra si nici pe ea n-o pot ajuta, de ieri sunt tot cu plansul, n-am timp de nimic, ma gandesc s-o schimb chiar pe tanti ca ea imi sta numai cat sunt la lucru si asa eu nu fac nimic, ca momentan n-am pe nimeni sa mai stea cu ea sa mai rezolv cate ceva

Meli18+David-Eric si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

heloooooo inca o zi minunata si de maine iar ninsori cand vine primavara?
ada mersi tare mult. eu am gasit alt model pe piticulvesel si imi place mai mult. e simplu nu balansoar. cred ca voi comanda pe net.
elena deci si tu esti cu mulsul. pacat. bebe ar trebui sa pape de la titi lui mami direct acuma asta e. sanatosi sa fie. pupici iuliei sa ii treaca tusea cu indemnizatia e nasol rau. a zis mama ca a auzit o discutie pe autobuz si se plangea o mamica de faptul ca a primit indemnizatia cand avea bebe 9 luni si sotul are o colega la cluj cu bebe de 8 luni si nu a primit nimic. ce mai...faina situatie ne crestem copii cu aer.
meli eu nu mi-as lasa copilul in aceste conditii. faci ce iti zice instinctul.
adriana e minunata alexia.
ioana pupici lui alees de la alex imediat are 3 luni e fecior mare
o zi faina sa aveti fetelor

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
22.02.2010-74 kg
01.03.2010-73.1 kg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Na, a racit si Sofia...Sarei aproape i-a trecut cu oscilo si aerosoli cu ser, nu au fost decat muci, dar micuta are la muci, aspiram si tuseste uneori, cred ca se ineaca de la secretii. Umidificatorul merge non-stop, am ridicat salteluta la 45 de grade, oare ce as putea sa mai fac? Sper sa ramanem tot fara febra...

Meli, eu pe frigul asta nu asa lasa-o, mai ales cu istoricul ei...

De maine vine cealalta bona.

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

sal
Fetelor mi am adus ieri piticuta de la mami,e ca un buzdugan,nu stiu ce i da sa pape dar sincer asa se vede si se simnte de cate ori o iau de la mama ,s a bucurat f mult cand m a vazut ,mi a aratat cum se da singura cu tricicleta ,a cantat "opera"e minunata
sa stiti ca i a placut f mult camera ,numai oau ziceadarrrrrrr nu a vrut sa doarma singura ,asa ca am dormit cu ea ...poate reusesc sa o dezvat desi, sincer va spun, nu tin neaparat o ador ,e asa de scumpa si imi place s o tin in brate,dar problema e ca si tati vrea sa doarma cu noi ....in fine ,o sa gasim o solutie :)
ADRIANA e asa de scumpa mititica ta ,ce mult a crescut ,e o adevarat domnisoara ,sa no mai tunzi ,are un par superb
iti doresc din toata inima sa ti gasesti un job care sa te implineasca si sigur o sa ti gasesti ceva mult mai bun ,Doamne ajuta
GABI imi pare rau pt ce a patit bona,daca vrei pot vb cu Claudia ,poate stie ea pe cineva care sa te ajute cu Sara
CO recunosc ca am un job superb dar pe cat e de frumos pe atat e de greu ,dar macar ce fac ,fac cu mare placere
o sa vezi ca usor ,usor o sa se obisnuiasca mititica ta cu somnicul la gradi
MELI nu stiu ce sa te sfatuiesc ,dar sa stii ca sunt copilasi si mai mici decat Timea la Felix ,cred ca as lasa o sa fiu in locul tau

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls
http://picasaweb.google.ro/sanda252003



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Gabi sanatate ,offff tare rau imi pare ,sper din toata inima sa treaca repede raceala
IOANA draga mare noroc ai ca are cine sa te ajute cu Sara


tu fetelor cred ca mai astept cu bb 2 ,sunt tare nehotarata si nu mi place chestia asta la mine ...poate in urmatoarele luni o sa gandesc altfel ...nu stiu ,nu mai zic nimic


ANDREEA chiar ca n am mai vazut poze demult cu tine ,asteptam

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls
http://picasaweb.google.ro/sanda252003



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Alex, o sa stii tu cand va fi momentul, ce frumos ca a apreciat Tiadris camera!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput