Gravidutze si mamici de Cluj - 154-

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

neata si de la noi!

Andreea-scuze, eu asa am inteles ca mergeti de pasti, acum, scuze, sunt aiurita.asa nici eu nu m-as duce cu bebe de 2 luni..

Anca-eu zic ca daca sunteti fermi pe pozitii, se va obisnui, ai sa vezi, cateva nopti si nu mai vine.

Ioana-ma bucur ca a fost frumos, si eu am fost tot un we in Roma cu prietenele acu un an aprox. si am vizitat cam tot ce s-a putut intr-un we, intradevar merita vazut orasul!

noi bine, eu ma agit sa ma ajung din urma, bunica e tare bolnava, si mi-e mila de ea ca nu o pot ajuta dar are ceva infectie, a luat-o de la bunicu si mi-e frica sa n-o iau si eu, acum am toate pe cap, gatit, curatenie, lucru, piti, n-am ajutor momentan,, nemaivorbind de restul...lucrare de disertatie, bla-bla si plus ca cica ar trebui sa stau in pat cat mai mult...cine poate? e usor de zis...va fi cumva...

sa aveti o zi frumoasa ca din partea vremii vad ca nu avem nici un ajutor

Meli18+David-Eric si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata!

Meli, mergem intr-adevar inainte de Pasti pana in Budapesta vreo 4 zile...dar asta nu e concediu... eu zic sa-ti gasesti o tanti care sa te ajute...cu treburile casei, cu pitica...macar o perioada pana revii la normal...

Ioana, si eu vreau la Romaaaaaa!!!! aveam in plan, dar se pare ca planurile se mai ai schimba...



*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 23+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

sal
ANCA te astept
si la noi e "problema "cu dormitul ...aseara iarasi am adormit toti 3 in pat iar pe la 1 noaptea s a trezit tati si s a dus in sufragerie iar eu am ramas pana dimineata cu piscotelu
IOANA ma bucur mult ca v ati simntit bine ,da chiar ca se fac o gramada de bani pe biletele de intrare
MELI sanatate multa bunicilor si ai grija de tine tu scumpa
GABI draga cum e SOFIA?
ELENA pe Tiadris o duc la cresa in fiecare zi pana pe la 12:30
mai tuseste Iulia?


SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls
http://picasaweb.google.ro/sanda252003



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

ce vreme urata voi functionati pe vreme de-asta? la mine e aiurea ca azi am zi de beut apa, doar apa... de era frumos afara ieseam la plimbari si uitam de mancare, da asa
sanatate tuturor

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
22.02.2010-74 kg
01.03.2010-73.1 kg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

gabi, imi pare rau de micuta Sofi..ser in nasuc,apirat..ai grija sa nu raguseasca, is periculoase laringitele la copii mici. cu karvolul la somn..poti sa incerci, dar daca tuseste..nu stiu dc e indicat, mie mi s/a parut ca ii accentueaza tusea pe timp de noapte lui stefan, ca intr/o noapte m-am apucat si am aerisit camera in toiul noptii.plus ca e micuta si iarasi nu stiu dc se pune la varsta asta.
din cate imi aduc eu aminte de la prima raceala a lui Stefan, pe la vreo 4 luni, parca numa vibrocil i/am pus in nasuc, sa poata respira noaptea..plus ca il luam cu mine in pat si il tinem cu capul pe mine, sa fie mai sus.
si poate ar fi bine sa o vada totusi un medic, sa ii asculte plamanii.

andreea, mama..e super bine numa 4 kile :):) si eu uit ca/s gravida..plus ca bb nu e mare fortos si doar dc stau linistita il simt cand si cum.
noi ne tot amanam concediul din varii motive..luna trecuta am achitat datorii..acu vrem patut ce ne ajunge la vreo 10-12-14 mil..apoi tre sa ma apuc sa strang pt nastere..na..uite banii, nu-s banii..
andreea-daria tu ce iti ocupi timpul de treci asa rar pe la noi? lucrezi?

no, ma fetelor ce tot povestiti voi acolo de traiul cu doi copii.. eu zic ca e si varsta dificila..desi dc stau bine si ma gandesc orice varsta e dificila intr/un fel sau altul.
si Stefan face tot felul de traznai, nu stiu cum sa il mai iau sa ne intelegem..nu vrea sa stea absolut deloc singur sa faca ceva, tot timpul trebuie sa fim cu el.
acum v/am zis ca imi face maaaaaaaari figuri cu mancarea. sper sa il vindec de toate pana luni, sa mearga la gradi, unde cred ca va manca fara probleme.

Gabi, Adriana..totusi vine si vremea cd trebuie dusi la gradinita spre binele lor. acuma cu bolile ce sa va zic..si Stefanb s/a imbolnavit. dar uite ca din experienta, chestiile astea de aparat respirator/ tuse, muci laringita se rezolva cu aerosoli, numa sa gasesti un dr care sa stie sa iti recomande tratamentul. iar antibioticul sa ramana chiar ca ultima ultima solutie. dar dc o iei din timp, chiar functioneaza.
le mai faceti o cura de imunizare ceva..si poate o scoateti cumva la capt.
si noi cam la o luna stam o sapt acasa..dc nu chiar doua, ca de data asta, cd am inceput trat cu aerosoli tarziu, ca am tot testat siropuri de tuse plus ca a facut minunea asta de conjuncitivta, care vad ca nu trece dupa 5 zile de trat, deci ii fac 7.
de aceea m/am apucat si eu de testat femeie pt curatenie..
tanti asta ce sa zic ..face binisor da se misca fffffffff incet, asa ca nu stiu dc o voi tine sau nu. acuma am zis ca hai ca era dezordine la mine, dar dc data viit nu imi face peste tot minimul necesar, nu-s ce sa zic..oricum pana o mai chem eu tre sa mai aspir o data de 2 ori..ca la 2/3 zile firimiturile si praful is la loc.

si am uitat sa ii zic sa nu frece cu ceva dur prigiderul/ care e din inox si mi l/a zgariat.. na, acuma..si mama mi/a zgariat plita..si uite/asa..
gata ceiutul pe azi..cafeluta...asteptam papica :)

o-la-la cat m/am intins..paaaaaaaaaaa


Paula cu Mihai 21+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

salut gasca

ioana p ma bucur mut pt voi, asa bie mi-ar pride si mie un week la Roma, mai am de asteptat

Iulia e tare bolnavioara , nu prea doarme noaptea tuseste saracuta de numa , nu prea papa, fff putin, cate 30 ml de laptic , se vede pe ea cae bonavioara, ochisorii ei
of cat poate fi de greu sa o vad in starea asta
sunt zombi, tati e la munca, eu nu am dormit azinoapte, imediat am ceva musafiri , is terminata
Dragos a iesit putin afara cu o vecia care e cu piticu afara , iar eu cu Iulai in casa gatesc si plang lanaga ea

gaby cum e Sofi???

meli las-o mai moale, incearaca sa iti gasesti o tanti sa te ajute ,



Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

vai elena ce rau imi pare. saracuta de ea doamne ajuta sa ii treaca repede

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
22.02.2010-74 kg
01.03.2010-73.1 kg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinabojuc

vai elena ce rau imi pare. saracuta de ea doamne ajuta sa ii treaca repede

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina, mami de Alexandra (12.09.2009)
dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
22.02.2010-74 kg
01.03.2010-73.1 kg







spor la slabit...si eu trebuie sa ma pun pe treaba, insa pana mai am laptic cat de cat nu fac nimik



Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adab spune:

Salutare fetelor,


uufffff ca rau imi pare de bombonelele astea mici (Iulia si Sofia) ca-s bolnavioare. Pupici si sa se faca bine repede de tot.

Anca si Alex vad ca nu e chiar asa usor cu acomodarea in pat nou. SI eu care eram asa de optimista mai ales ca in cateva zile e gata si la noi noul pat....saltelutza deja a sosit. Deci sa ma astept la vizite in toiul noptii...aoleu.....mai ca as mai tzine atunci patutul mic o vreme.

Ioana ce frumos trebe sa fi fost la Roma. Ma bucur ca v-ati simtit bine.

Meli...chiar asa...mai lasa cu treburile casei mai moale ca doar nu merge nimeni in control.Iara dupa ce se va incalzi vremea vor mai fi si alte oportunitati de a o duce pe Timeea la Felix .

yuppii...eu sunt in weekend deja...azi am program de curatzenie pana merg dupa Sara la gradi. Maine, vizita la targul de turism de la expo transilvania (ne gandim la un sejur in Mamaia pt. la vara, dar sa vedem ce gasim ). Iar pe weekend ma tenteaza un ski in Maramures numa sa am cu cine. Pe sotu nu prea il atrage ideea, dar poate strang de o gasca mica si il conving si pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Elena, imi pare tare rau ca sunteti bolnaviaore... cred ca ti se rupe inima si te simti f nasol cand vezi ca nu poti sa-i ajuti...sper sa va treaca cat mai repede.. ofof...

Paula, tu cate kg ai pus pana acum? al meu asta micu misca de zor, indiferent de momentul zilei sau pozitia in care stau...e f vioi...
cat despre curatenie, eu una chiar am nevoie de ajutor la curatenie...nu reusesc sa fac curatenia aia generala pe care o vreau...tu ce zici? sa caut pe altcineva?

apropo de raceli...citeam si auzeam de la unii, altii, medici chiar, ca e bine ca atunci cand copilul e racit sa-l imbraci bine si sa faci mai rece in camera...temperatura, zic...ca cica aerul rece ii ajuta...asa o fi, nu stiu...n-am experimentat...

eu am folosit Karvol cand era Eric mic si racit, dar nu tusea, intr-adevar...il puneam pe o batista langa patutul lui...acuma cat ajuta, ce sa zic...

Ada, ai program incarcat weekendul asta...disractie faina atunci!

piciu doarme, ma duc sa-i fac de papa pana se trezeste...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 23+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput