GRADINITE PARTICULARE IN PLOIESTI

GRADINITE PARTICULARE IN PLOIESTI | Autor: cmada17

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor mamicilor.
Am mare nevoie de ajutor in gasirea gradinitei perfecte pentru fetita mea. Face 2 anisori in aprilie, dar trebuie sa o duc la o gradinita, macar pentru 4 ore. Am inceput sa caut pe net, dupa care am mers sa vad si gradinitele. Am fost foarte dezamagita de ce am gasit acolo. La "Casuta cu povesti" camerele sunt mici, si erau neaerisite, spatiul de joaca deafara este foarte strampt. Am mai fost la alta gradi, dar tot nu mi se parea ok, adica totul parea cam deprimanta(pana si educatoarele parca erau deprimate) si ce am citit pe net m-a convins sa mai caut. Dar va rog frumos, daca puteti sa ma ajutati si sa imi recomandati ceva gradi unde copii au fost fericiti.Vreau o gradinita particulara, dar cu personal calificat. Fetita mea este foarte importanta pentru mine, iar eu sunt foarte exigenta in toate privintele- educatoare cu studii de specialitate, nr de copii in grupe, cadru medical, spatiu de joaca afara,igiena, etc. Daca exista asa ceva in Ploiesti va rog sa ma ajutati sa gasesc si eu. Pe net apar multe gradinite, dar nu au pagina de web si sa merg la fiecare, nu prea am timp (din pacate). Multumesc frumos.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SHELLY93 spune:

Nu pot sa fac o recomandare, dar pot sa spun ce sa EVITATI!!!!
1. Gradinita PITICILOR, PLOIESTI, STR. Daliei (si scumpa si lipsa servicii, si o d-na Director cu ceva probleme cu nervii (tipete si urlete)
2. Gradinita ANGELS - PAULESTI, anul trecut cand erau 12 copii, abia incepusera, era ok, doatre , mancare buna pregatita acolo, educatoarele dragute. Intre timp s-au extins, au destui copii si... nu mai sunt asa rigurosi. Mancarea ecologica, fara chimicale, e plina de chestii cumparate din Hipermarketuri pline de e-uri si otravuri, ciorba de pui nu are pui!!!, portiile sunt mici, fructele sunt de fapt sferturi de fructe, etc. Dar cel mai GRAV, este ca acei copii ce trebuie sa mearga la scoala sunt amestecati cu ceilalti mai mici, nu se lucreaza absolut nimic, maxim 15 minute intr-o zi, uneori, (ne mai si dau informarile in liste cu programul sptamanal, asta doar recent... ) In concluzie daca mergeti la scoala... mai bine nu la Angels Paulesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tatiana79 spune:

Shelly, trebuie sa fiu de acord cu tine, din pacate. Noi ne orientasem catre gradinita Angels din Paulesti, pentru baietelul nostru. Am fi vrut sa-l ducem din vara acolo, dar se pare ca afara e vopsit gardul si inauntru...se intampla lucruri foarte urate. Din cate am aflat de la o vecina de pe scara, se pare ca acolo cantitatea este importanta si nici pe departe calitatea. Ce bine ca nu ne-am dus puiul acolo, macar mai am timp sa caut ceva mai bun si din ce am mai auzit in ultimul timp despre gradinitele din Ploiesti(fie ele particulare sau de stat), m-am convins ca mai bine mergi pe recomandarea unor parinti multumiti decat sa te lasi impresionat de aparente sau de dimensiunea cladirii...E pacat ca o lume atat de pura cum este lumea copiilor, e murdarita de oamenii mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tatiana79 spune:

Shelly93, iti poti activa te rog mesajele private? As vrea sa discut ceva cu tine si as prefera in felul asta. Imi dau seama ca ai ceva experienta in domeniu si mi-ar fi de un real ajutor punctul tau de vedere, mai ales ca eu sunt inca novice la capitolul asta...Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SHELLY93 spune:

e ok. ma poti contacta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SHELLY93 spune:

Revin cu noutati despre GRADINITA ANGELS. Administratia acestei gradinite intentioneaza sa imbunatateasca aspectele care ma nemultumeau. Evident ca in beneficiul propriu, dar si al copilului meu. Chiar sunt interesati, actionarii, sa diminueze acele neajunsuri. Ma declar incantata de atitudinea lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta_25 spune:

Shelly si Tatiana, va trebui sa va contrazic parerile cu privire la gradinita Angels. Eu am copiii inscrisi la aceasta gradinita, la 2 grupe diferite, si sunt foarte multumita. Ca parinte, imi doresc tot ce e mai bun pentru copiii mei, care au evoluat extraordinar de cand i-am inscris aici, si ma bucur de alegerea facuta. Parerea mea este ca atat personalul, cat si administratorii isi dau tot interesul, iar calitatea serviciilor este imbunatatita neincetat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tatiana79 spune:

Sunt convinsa roberta25, insa mi se pare interesant ca ti-ai facut cont prima data pe acest forum pentru a ne contrazice.Asta daca nu faci parte din personal, sau chiar din administratie. Scuze, dar ce am auzit despre gradinita Angels m-a lasat fara cuvinte!!!Nu pot sa cred ca intr-o gradinita particulara se intampla lucruri atat de ingrozitoare, ma uit la TV si nu-mi vine sa cred ce vad si oriunde mergi in Ploiesti sa cauti gradinita ti se spune despre ce se intampla acolo, in plus vecina mea mi-a confirmat toate zvonurile astea. Se pare ca toata lumea stie, mai putin tu si asta este destul de grav in conditiile in care chiar ai doi copii acolo...Sa le fie rusine, ar trebui sa se ocupe de copii cu profesionalism si dragoste nu sa se poarte cu ei ca si cu animalele.Si cand ma gandesc ca am vrut sa-mi inscriu baietelul acolo,atat de mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta_25 spune:

Da, Tatiana, tocmai pentru ca v-am citit comentariile si nu sunt de aceeasi parere, m-am hotarat sa-mi creez un cont pe acest forum pentru a-mi spune propria mea opinie.Eu am copiii inscrisi acolo si sunt ingrijiti si educati foarte bine; crede-ma ca nimeni de acolo nu se poarta cu ei "ca si cu animalele". Tu nici macar nu ai copilul acolo si vorbesti in necunostinta de cauza, dupa parerea mea!
Eu am spus ce-am avut de spus, n-am timp de discutii in contradictoriu cu tine, o singura intrebare as avea: tu la ce gradinita ai fost cand erai mica de esti asa traumatizata???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tatiana79 spune:

Intersanta abordare. Nu-mi amintesc sa ma fi traumatizat gradinita in care am fost, ba mai mult, imi amintesc doar lucruri frumoase si sunt total impotriva violentei la copii in gradinite si acasa...E pacat ca sunt copii acolo care vor ramane probabil traumatizati de tratamentele inumane primite de la personalul gradinitei Angels.Si ma bucur ca nu am ajus printre parintii care pot povesti intamplari traite de copilul lor in aceasta gradinita! Permite-mi un sfat, pentru ca nu vreau sa-ti raspund cu aceeasi moneda, jignindu-te: ar fi bine sa te interesezi si tu la mai multe persoane pentru a te lamuri, asta exclusiv pentru binele copiilor tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SHELLY93 spune:

Spui ca ai anumite informatii , pe care le afli oriunde mergi si intrebi de gradinite, deste ceva la tv ai mai spus, si despre lucruri ingrozitoare. Despre ce este vorba? Concret?

Mergi la inceput