Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (1)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Bine v-am gasit si eu in 'casa noua'

Noi ne luptam cu colicii, gaze sau ce or fi...cert e ca are reprize de plins de plinge toata casa cu el. E linistit cite un pic si incepe de-odata sa plinga si sa se stringa...


Tocmai ce am fost la dr sa fiu sigura ca nu e nimic legat de operatia lui. I-au facut inca o raza spre nemultumirea mea, dar macar stiu ca are gaze distribuite in tot intestinul ceea ce inseamna ca nu nici un alt blocaj. Si uite asa ne-am intors acasa cu diagnosticul de colici. Am incercat gripe water - il linisteste numai pe moment; mi-a adus mama Bonissan din tara, efect zero, probabil ca raminem la Rabdacol.


Cred ca zilele astea ne luam de mina cu bbTo mic de Plateea, cu plinsete toata ziua si toata noaptea. Sper sa nu tina mult, pina acum a mai avut crize de plins, dar dupa ce facea kk sau dadea gazele afara pe o parte sau alta se linistea.

Oricum ma ajuta mult sa citesc ca mai sunt si altii ca noi, caci altfel avind istoricul nostru nu stiu cit as rezista facindu-mi ginduri la fiecare repriza de plins.

Noapte buna si fara colici.



A sosit si 'surpriza' noastra...Adrian Theodor

Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (27.07.2002), Laura (5.08.2005) si Adrian Theodor (1.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roco1617 spune:

Bun venit la casa noua fie ca aceste 365 de zile sa va aduca dragelor mamici numai bucurii si sanatate alaturi de puisori si de familie .

Noi am fost la o mica plimbare cu tati si am sarbatorit cu un desert bun
ziua mamei pt prima data .....asteptam sa sarbatoresc aceasta zi de multi ani si in sfirst visul meu a devenit realitate

Multumesc la Dumnezeu ca mia implinit visul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roco1617 spune:

bAly si eu am avut grave probleme cu colicii dar acum Alex sa mai linistit nici la mine Gripe Water nu a avut efect mai incearca ceai de musetel dar nu foarte concentrat la mine a dat ceva rzultate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Chiar ca e ceva mutarea asta! Sa dea Dumnezeu sa fie bine cu toti copiii nostri si cu noi si familiile noastre!

Mami de Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Roco, eu il alaptez exclusiv si parca nu i-as da ceai cu biberonul. Am sa fac totusi si am sa-i dau cu lingurita cite putin. acum face nanitza la mine pe burta de vreo ora.

Multam de sfat.

Credeti ca borsul ar accentua durerile de burtica? Asta e singura schimbare din ultimile zile. Pina acum am papat supe si nu a fost parca asa rau bb cu durerile.



A sosit si 'surpriza' noastra...Adrian Theodor

Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (27.07.2002), Laura (5.08.2005) si Adrian Theodor (1.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Si ca veste buna: azi avea la dr 4170g, asta dupa ce am iesit in urma operatiei din spital acum16 zile cu 3200g.





A sosit si 'surpriza' noastra...Adrian Theodor

Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (27.07.2002), Laura (5.08.2005) si Adrian Theodor (1.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roco1617 spune:

bAly si eu alaptez dar uneori nu se termina lapticul de la titi si atunci mai folosim si formula cam odata la 12 ore si eu pot sati spun ca tin chiar un regim pt ca am avut in sarcina colestaza si diabet si mi sa spus sa tin regim inca si cu toate astea tot are colici ......deci nu cred ca borsul are vreun efect negativ.


Am mai auzit ca cica la baietei colicele ar fi mai accentuate decat la fetite ......acum na zic si eu ce am auzit .......unele dintre voi sunteti mamici mai experimentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

bine v-am gasit si noi

sa avem zile frumoase, necolicoase si...sanatoase.

decenuela, ce mami sensibila esti tu. si eu i-as fi dat san. oare indienii nu mai mananca curry si iute cand alapteaza?merg si ei la Mac, sa pape sanatos..

cristies, multam de ?. ema e mai bine, mai avem azi antibiotic.ultima branula, in picior, a tinut la 4 administrari. am avut noroc...inca tusheshte tare dimineatza, are raluri, dar.. e mai bine.

irinaa, bafta sa nu raceasca bb si sanatate multa. daca e rosu gatul eu zic sa mergeti la dr.

nu stiu cat sunt/eram de meteo-sensibila, dar cu vremea asta...o sa devin meteo-crizata


Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

BALY, . ce bine si-a revenit puiul. si noi la fel: de 2 zile colici (plans neconsolabil+gaze la greu) si nu stim daca sa asociem cu alta suferinta data de boala/convalescentza si sa ne ingrijoram sau sa tratam cu rabdacol...

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:


Hi, hi, am crescut!!!!Doamne ajuta sa fie un an linistit si fericit!!!



Cristies, tu ai comandat pe net balansoarul sau l-ai gasit in vreun magazin? Ma incearca si pe mine un gand...


bAly, ce voinicel ai tu acoloEu am incercat sa-i dau ceiut cu bibe, nu il ia mai deloc, dar am citit ca daca bibe e folosit numai pentru ceai, deloc LP, nu o sa-l asemene sanului si nu e pericol sa refuze sanul...Eu i-am dat si LP/ lapte muls de la mine cu bibe, vinerea la ghipsuri, numai atunci, si nu da nici un semn ca ar refuza sanul...din contra, e asa bucuroasa cand in sfarsit ajunge la el...

Maia are vreo saptamana de cand doarme noaptea 5-6 ore legatesa sper ca asa va fi de acum???




de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput