Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (1)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

DOAMNE-AJUTA!
SA FIE PRIMUL ANISHOR DIN VIATZA PRUNCILOR NOSTRI UNUL USOR, FARA PROBLEME, INCUNUNAT NUMAI DE SUCCESE!
SA ASISTAM IMPREUNA LA PRIMII LOR PASI IN VIATA DE BIPEZI!


_
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Bine v-am regasit in noua formula!!!! Sa ne dea Dumnezeu putere sa le asiguram bebelusilor o copilarie superba!

Multumim Emanuelle de mutare si de up-date.

Oare ne vor gasi fetele care intra mai rar?


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Ramasesem datoare din capitolul trecut:

Danyelana, am uitat sa precizez ca era 1200 de lei la promotie, ca doar era targ. Nu mai stiu pretul initial.

Lorex, chiar daca e adormita scoate aerul cum poti tu de incet. Daca ramane acolo o s-o doara cand face kk si tot o sa se trezeasca.

Emanuelle, si noi tot asa ne plimbam cu balansoarul de colo-colo. Nu stiu de ce, dar asa am impresia ca atunci cand o sa poata o sa-l plimbe el.

Decenuela, din ce ai enumerat cred ca cei mai periculosi erau carnatii de bere! Sper ca e bine petrecaretul.

Carmita, felicitari! O sa fie din ce in ce mai bine! Daca vrei sa pastrezi lapte pentru zile in care nu vei fi acasa, e ok. Insa in puseele de crestere e musai sa-i dai san ca sa se regleze productia.

Cris.dogarel, cum mai e Ema?

Si din capitolul asta:

Nik0le, iti doresc sa se regleze singura cu somnul! Imi era foarte greu sa-l tin treaz ziua pentru ca mi se inchideau si mie ochii. Si ma gandeam in capul meu, ce tampita sunt, il tin sa planga cand ar putea sa doarma si sa fie liniste...
Si mai trebuie sa-ti multumesc, am trecut si eu tot familionul pe persil sensitive. Nu stiu de ce le spalam doar pe ale lui, ca doar nu le amestec cu ale noastre sa nu le pun balsam. Sunt tare bezmetica. Am auzit ca nefumatorii sunt mai inteligenti. Se pare ca la astia dobanditi (ca mine) nu functioneaza!
(Si ca sa vezi ca nu am glumit mi s-au impaienjenit ochii cand ti-am vazut semnatura... la ce se refera?)

Andre_lina, foarte bine creste Patriotul! Al meu ii cam calca pe urme, avea acum o saptamana 5600g. Fastum gel sa traiasca!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Bine v-am gasit in noua casa! Sa avem parte de 365 de zile pline de bucurii!

La multi ani mamicilor!

Lalitica pentru voi sa fie totul bine
Cristies iti multumesc din suflet pt informatie...chiar am ramas cu gandul la el si cu frustarea ca nu am insistat la targ sa mi-l vanda.
Mariucasaravad ca noi doua am nascut in aceeasi zi, iar eu am inceput sa fac bai relaxante cu spuma cam pe la o luna de la nastere. N-am ajuns nici eu inca la control dar ma simt foarte ok....si relaxata (dupa baie)

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Mariucasara, eu am facut baie cu multa spuma in prima zi in care am venit acasa. Habar n-aveam ca nu trebuie. Dar era absolut necesar ca mi se acrise de dusuri. Si am continuat pe aceeasi tema cat de des am putut.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Fetele, unde sa ma duc sa-i iau o geaca normala la pret Gargaritzului?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies


Nik0le, iti doresc sa se regleze singura cu somnul! Imi era foarte greu sa-l tin treaz ziua pentru ca mi se inchideau si mie ochii. Si ma gandeam in capul meu, ce tampita sunt, il tin sa planga cand ar putea sa doarma si sa fie liniste...
Si mai trebuie sa-ti multumesc, am trecut si eu tot familionul pe persil sensitive. Nu stiu de ce le spalam doar pe ale lui, ca doar nu le amestec cu ale noastre sa nu le pun balsam. Sunt tare bezmetica. Am auzit ca nefumatorii sunt mai inteligenti. Se pare ca la astia dobanditi (ca mine) nu functioneaza!
(Si ca sa vezi ca nu am glumit mi s-au impaienjenit ochii cand ti-am vazut semnatura... la ce se refera?)

Al meu ii cam calca pe urme, avea acum o saptamana 5600g. Fastum gel sa traiasca!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Ma bucur ca am contribuit la armonia in familie! 5600 kg? Super, creste bine baiatul cu laptic de la mami! Felicitari!

Cred ca am uitat sa pun la sfarsitul semnaturii... Ca sa-ti raspund totusi la intrebare: o alela (forma alternativa a unei gene) se va manifesta in fenotip (caracteristicile observabile ale unui organism) numai daca perechea sa alela de pe cromozomul-pereche este, la randul sau, recesiva. O asemenea alela nu se va manifesta daca perechea sa este dominanta, altfel spus, daca organismul este heterozigot in privinta unui anumit caracter. ex: alelele pentru ochii albastri la om sunt recesive. Majoritatea alelelor mutante sunt recesive si, de aceea, nu se manifesta decat rareori. Ideea e ca suna haios, pt ca domina cuvinte putin folosite. In plus, biologia m-a pasionat de mic copil.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

O alela recesiva nu influenteaza fenotipul decat daca genotipul e homozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Fetele, unde sa ma duc sa-i iau o geaca normala la pret Gargaritzului?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Ziceai bine de cora si alte hipermarketuri, acolo ai putea sa gasesti.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

O alela recesiva nu influenteaza fenotipul decat daca genotipul e homozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

am fost putin emotionata...ca am parasit odiseea dar...asta inseamna ca trebuie sa profitam de fiecare moment

am avut niste stari ciudate..pt prima datapot spune jiji a avut O PROBLEMA...evident minora fata de ceea ce a av ema..sau infima fata de david...

sper sa fi depasit momentul...ceea ce va pot spune e ca i-am facut dupa baie prima sticla de lapte praf..cu multa..neincredere/ ma simteam tradata...nu stiu de ce.,,i-am dat sa bea....ma uitam la el si-am inceput sa plang...nu stiu de ce...datorita faptului ca ma simteam neputiincioasa...sau ca bea din laptele ala in timp in care din tt imi tasnea lapte...nu stiu. cert e ca n-a prea vrut...asa ca...cu tot riscul i-am dat sa manance din sanul din care m-am muls mai mult azi...

acu doarme..daca nu vomita inseaqmna ca a trecut...

ma fetelor...suntem mame...doamne e atat de profund tot ceea ce ni se intampla cu gagalicile astea..

ma culc ca-s ..praf...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Bine v-am gasit aici la clubul scutecelor .. Ce mult am asteptat sa ajungem aici .. doamne si parca mai ieri am inceput timid sa scriu aici pe forum

LA MULTI ANI DRAGI MAMICI .. Acesta este primul an in care simtim si noi acest fior .. Suntem MAME fetelor!!!!


Am vesti bune despre pisoiul meu .. Papa numai la biberon toate mesele .. este un maaare pas pt el . Mi s-a spus ca numai daca este absolut necesar o sa-i puna gavajul .. Dar nu mai vreaaaaaau . M-am saturat eu de el .. dar el saracutzul .. Avem 1.940 gr .. Maine sper sa-mi spuna dr sa-mi aduc bagajul sa ma internez .. Am pus si niste pozici cu bibe ...

Va pup si va doresc o calatorie placuta alaturi de scutecele voastre


de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput