experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Aici este topicul:http://forum2.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152289Vindeca-l Doamne pe Siluan, si iarta-i pe parintii lui de pacate!Amin!


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

nikole, exemplul tau este de o mare frumusete. ascultarea vocii interioare a spiritului, glas al sufletului, versus decizia egoului in fata alternativei! cum planul fizic este manifestarea ultima a gratiei divine alchimizate prin templu, ascultarea spiritului ar fi adus in echilibru mult mai profund planurile daca se facea lectura in locul efortului fizic. echilibru la nivel subtil de care corpul putea beneficia ca ultim plan de manifestare a realitatii energetice.

am incercat ani de zile sa fiu conectata la acest dialog interior. sa fac o permanenta in comunicarea dintre planuri prin extinderea cunostintei in comunicarea intuitiva! aceasta "educatie" mi-a luat ani de zile, si doar am ajuns in pragul de a atribui in egala masura, atentia pe care o acord si egoului. mai sunt clipe in viata mea cand nu dau ascultare simtirii, vocii sufletului, si dupa ce intampin fata in fata realitatea pe care am decis-o, creat-o, sunt in "sedinta" cu propia mea constiinta! si bineinteles, cu regretele, ca nu am putut face mai bine decat am facut! mi-a ramas cel putin sansa de a cere iertare! si de cate ori simt, o fac cu umilinta si smerenie!inclusiv puiului meu, daca gresesc fata de el!

o piedica foarte mare a fost intelegerea credintei! daruirea increderii totale mesajelor intuitive, vocii simtirii, inimii fara sa pun la indoiala sau sa verific realitatea mesajelor.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

descoperirea diferentei dintre credinta ca teorie si credinta ca practica a fost o lectie de mare importanta pentru mine. cum faceam traducerea mesajelor intuitive?
bineinteles, totul trebuia sa treaca prin ego. adica, primeam mesajul, daca il acceptam, teoretic, nu luam nici o atitudine pana cand mesajul nu era verificat de ego pe doua cai: teoretica, sau practica. adica daca mesajul intuitiv nu isi gasea nici o conexiunile in bagajul de memorie al egoului, nu primea acceptul final si validarea in cele din urma; a doua cale era verificarea practica a informatiei mesajului.cu alte cuvinte, TOMA NECREDINCIOSUL. cum timpul in care se lucreaza de regula cu mesajele din planul energetic al templului este de ordinul secundelor, sau mai putin, de regula "triajul" validitatii era facut de ego prin decizie. daca capta atentia egoului, in cele din urma, mesajul era intors pe toate partile, si egoul tragea de fap de timp ca sa puna in aplicare informatia din planul subtil al templului.
acest moment de decizie este foarte important, cand se face managementul gratiei divine! absolut tot ceea ce decide ego, trece prin sistemul energetic al templului , eliberat, prin radacina pomului vietii, chakra1, intra in lantul karmic, intra intr-un determinism energetic, dincolo de posibilitatile egoului de a isi extinde...capacitatile, abilitatile si autoritatea!
am sa dau un exemplu foarte simplu: un diabetic, stie ca are diabet, ca face insulina, insa continua sa manance ciocolata, si alte produse interzise. de cate ori se paropie cu intentia de a baga in gura asa ceva, vocea interioara ii spune, sa nu manance, ca nu ii face bine. sigur, el se face sa nu aude vocea si mananca...dupa luni sau ani de zile de neglijenta, atat in planul egoului prin nerespectarea sfaturilor medicului, si prin neascultatea mesajelor spiritului, ajunge la o stare inrautatita de sanatate. cand e foarte grav, decide, in sfarsit sa asculte nu numai intuitia, dar si medicul! cat timp ii trebuie unui om sa aduca realitatea interioara in prezentul realitatii fizice, depinde doar de...ego! cat timp ii trebuie sa decida in mod real

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

cum se creaza realitatea din vis? de ce un animal se transforma in persoana, ce reprezinta totul in raport cu vointa divina? de ce formele din vis au vointa? daca realitatea din vis in IMAGINEA DOMNULUI ESTE ARMONIA, VITALITATEA, EXPERIENTELE MISTICE, cine este cealalta realitate din vis?
ce inseamna susul si josul? ce inseamna dreapta si stanga in acreatia energetica a templului receptionata prin ochiul energetic al planului fizic, si activ si in timpul visului!
OMUL,in imaginea "chip si asemanare de DUMNEZEU", ARE FORTA DE CREATIE divina! in afara legii divine, INCA MAI ARE ACEASTA FORTA DE CREATIE! INSA REALITATEA PE CARE O CREAZA ESTE...REALITATEA ENERGETICA A EGOULUI, CEA DIN VIS! omul are access la propia realitate energetica a creatiei egoului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

dupa ce am scris mesajul, cat de tarziu era, am facut raugaciunea.in special pentru vindecarea pruncului Siluan.am deschis forumul la pagina despre situatia lui, si am citit vestile. cand am citit randurile acestea, "au primit niste rezultate la analize si sunt ceva mai bune, siluan e vesel ", http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154832&whichpage=7,
curenti puternici m-au strabatut din cap pana in picioare ca si electrocutata, de mi s-a facut parul maciuca instantaneu.am stiut in momentul acela ca este in grija DOMNULUI SI LUCRATORILOR DE LUMINA!
am stiut inca odata, ca pruncul va trai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

iata raspunsul mamicii A, care mi l-a dat pe messenger (frumos!):

"aoleu
acuma am citit tot postul tau
Doamne fereste
stii tocmai am reluat entering the castel si chiar ajunsesem din nou la culoarul haosului...as interpreta problemele doamnei, legate de haosul aparut in viata ei, tocmai pentru ca nu a auzit ghidarea interioara
iar haosul e forma prin care Dumnezeu vrea sa ajunga la ea
caci probabil are niste adevaruri de care se apropie si pe care nu le poate accepta
desi daca stau sa ma gandesc bine haos e putin spus pt descrierea asta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

3X3, ieri am fost la Iasi ptr morfo de 22 s.
Am trecut pe la Mitropolie , m-am rugat ptr bebe si pentru toti .
N-am stiut cum te numesti, dar in pomelnic te-am trecut "Maria".
Poate am gresit,iertat sa-mi fie, dar am vrut ca preotii sa se roage 40 zile ptr sanatatea si ajutorul tau !


Gabriela
23 +

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

3x3,
pt persoana pt care ai scris, nu esti singura care trece prin asa ceva, si eu am trecut situatie asemanatoare cu tata alcoolic batai etc si biata mama..cat a suferit si eu pe langa ea, chiar daca ai rAMANE SINGURA SITUATIA NU SE VA SCHIMBA, se va schima doar atunci cnad tu vei gasi doar iertare si iubire catre tatal tau, stiu e greu dar iti spun ca se poate, e si el un suflet chinuit cand il vei privi cu alti ochi si ii vei raspunde cu intelegere tu vei renaste

eu cand am decis sa-mi iert tatal l-am iertat ca pe un nou nascut , nu mai vedeam deloc trecutul sau ce a facut (pacatul) doar pe el, trebuie sa treci peste frica ai sa vezi ca nai sa mai simti frica
eu iti spun cand sa mutat tata am crezut ca o sa am liniste si ce bine o sa fie, a fost amagire pt moment liniste nu am gasit decand atunci cand l-am iertat
Domnul sa fie cu tine si sa-ti aduca pace in suflet AMIN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

3x3,

uite ca iti raspund eu la ce simte persona respectiva...caci vad ca o judeci destul de aspru,(persoana cu tatal alcoolic), eu o inteleg caci am trecut prin ceva asemantor
in momentele respective nu vezi nimic, nu poti sa te rogi caci nu vezi ajutorul, nu poti sa simti compasine , iertare nimic, absolut nimic
pai ce pote simti un copil cand vede ca mama (persona cea mai de pret) e amenintata cu moartea, cand moare in fiecare zi cate putin, ingheti de frica te blochez si probabil asa vei fi toata viata, eu l-am vazut pe tatal meu cu cutitul la gatul mamei zicand ca acum o omaora, ce vina avea acea mama sau ce vina aveam eu
spunemi simie unde era ego????
ce ego putea sa aive un copil de 9 ani??!!
e normal sa vrei liniste...ce e asa de greu....oare nui si asta un strigat de ajutor = rugaciune
de ce nus ascultate?

nui asa de usor sa te rogi atunci cand tu nu sti, nu ai vazut si alt exemplu sau esti inghetat de frica
si inca ceva
intrebare de ce doamna respectiva trebuia torturata de ia cazut dintii ???




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

3x3,esti mereu in gandurile mele.cand ma rog seara , mai ales.
gabi,uau ce a trecut timpul.o sarcina usoara si un bebe sanatos.
Doamne ajuta!
referitor la mesajul acelei doamne.parca ar fi o oglinda a tatalui sau...

mami de , premiata la concursul de dans 32+


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput