experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriela42

3x3 esti un balsam pt sufletul meu ,explicatiile tale sunt clare profunde si intelepte vreau doar sa iti trimitpt tot ce faci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

nu mi-am imaginat ca lipsa luminii in acele adancuri energetice ale planului fizic sa ma afacteze atat de serios in realitate.
nu am avut energie vitala in realitatea planului fizic. aproape am tras de mine toata dimineata. si dupa ora 12 pranz, dupa ce i-am dat puiului meu sa manance, l-am pus la san si am adormit cu el in bratele mele pentru patru ore bune. trebuia sa ma detasez de planul fizic si sa las spiritul sa intre in lumea lui. gandindu-ma la cele visate, mi-am dat seama ca nu era foarte mare frica de acele entitati din intunericul planului fizic, ci lipsa ajutorului divin m-a speriat foarte tare. am realizat ca existenta in afara divinitatii este un calvar, este o experienta pe care nu o voi dori niciodata in viata mea.



Cu multi ani in urma, am avut un vis similar, vreau sa-ti spun ca nu am fost om vreo 3 zile...abia imi trageam picioarele dupa mine, nu reuseam sa ma adun, eram fff obosita, m-am simtit vlaguita!

Incet incet mi-am revenit, si acum imi amintesc visul...

nu am experimentat insa frica in vis, ci doar dorinta de a iesi la mina, de a gasi lumina...o preocupare, cautam iesirea, cautam Divinitatea, un ajutor...

ma bucur ca esti bine, probabil trupul si spiritul tau avea nevoie de odihna, de aceea ai si picat in somn 4 ore:)... si unde-i mai placut sa dormi decat langa puiut

Oricum ti-am recitit mesajul de 3 ori..e scary visul, si mai rau e ca asa cum ai spus in astfel de locuri "adanci" se afla suflete:(
de aceea e bine ca noi cei de aici, sa ne rugam si pentru sufletele din purgatoriu...

te-ai gandit...de ce oare ai ajuns acolo?in ce scop?
faptul ca ai simtit terooarea acelor suflete te-a schimbat cu ceva?

offff:(



Nikole, mami deAlbastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria(1.04.2010)


SA-L AJUTAM PE ANGELO




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lywh spune:

citat din mesajul lui 3x3

"visul iti spune cat de sanatos este "asternutul pe care ti l-ai facut", cat de mult te ridica sau coboara mistic, prin consecintele imediate ale interventiei egoului in decizie mistica"

Astfel de vise nu existau inainte, asa-i? Oare de ce apar ele acum...

Lilianna
Omul poate s� fac� tot ce vrea, dar nu stie s� vrea. (Etienne de Senancour)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

La Multi Ani si puiutului tau , sa creasca mare , sa ramana pur sufleteste, sa aiba o viata senina si plina de lumina...

Nikole, mami deAlbastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria(1.04.2010)


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

karma zero inseamna mantuire, iluminare.numai marii initiati au ajuns la karma zero! pentru ca au trait prin divinitate, nu prin ego! ego nu a mai existat sa pacatuiasca, sa greseasca in procesul de alchimizare a gratiei divine in templu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

copii traiesc prin emotii pure, traiesc prin acest fluviu deschis de energii divine in templu. in timp, aceste energii se individualizeaza in planul spiritual prin experienta de viata.
prin individualizare se creeaza un feed-back dupa legea divina in planul spiritual, si situatiile de viata se repeta, sau incercarile se repeta pana cand mesajul sacru al intamplarii de viata este adus la lumina prin cunostinta! ca de aceea omul a mostenit puterea cunosterii de la Adam si Eva! asta este calea omului. calea OMULUI este calea lui Dumnezeu traita in templu!

trairea se face la nivelul planului inimii, chakrei 4, care este calea poarta de contact direct intre planul fizic si planul energetic al corpului fizic. prea multe incarcari la nivelul inimii va "scurcicuita" comunicarea energetica, iar primul semn este...infarctul!
prea multe incercari spune in modul cel mai serios ca individul in viata are foarte multe datorii la nivel emotional! si numai IERTAREA ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

3x3 esti fenomenala !
Esti un ghid spiritual pentru cei ce te citesc ! Ajung seara obosita in fata calculatorului si deschid sa vad ce ai mai scris.Recunosc ca imi propun de fiecare data sa scot toul la imprimanta ,apoi aman ca sa nu-mi trezesc familia ( este 1 noaptea)

as vrea sa-mi spui daca ai citit articolul asta si ce parere ai de comentarii.vei stii la ce ma refer dupa ce-l citesti:

http://www.despredragoste.com/post/2010/06/02/I-am-dat-lumina.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

am vorbit cu 3*3 sa va impartasesc din experienta mea privind puterea rugaciunii.rugaciune facuta cu smerenie,cu disperarea celui care a gresit si vrea sa se indrepte,cu disperarea celui care are nevoie de ajutor si sprijin.
eram in clasa a 12,parintii mei daramasera cu 1 an inainte casa pt a face alta.stateam in casa bunicilor.eu aveam meditatii pt bac si facultate la vreo 5 profesori,ai mei aveau 6-7 muncitori la casa,de procurat si organizat totul,de ingrijit o gradina pt a ne asigura legumele.
atunci a auzit mama mea de un preot deosebit.am fost la el,i-am povestit situatia.ne-a dat un post si o rugaciune.in acelasi tip ne pomenea in slujbe si se ruga pt noi.toti am tinut acest post si am citit rugaciunea.ce nu pot uita e usurinta cu care am trecut peste tot.casa crestea vazand cu ochii,manccarea era mai mult decat suficienta,gradina a fost atat de bogata incat dadeam tuturor din ea.examenele au trecut ca o parere,cu rezultate f bune.sanatatea era ok.parca eram purtati pe brate,ocrotiti si mangaiati.peste tot intelegere si pace.
acum un alt lucru minunat mi s-a intamplat.un prieten bun s-a imbolnavit.in 2 luni si jumatate a fost operat de 3 ori pe creier.eliberat dupa ultima operatie,a fost medical ok.si totusi,intorsi din concediu aflam ca e iar internat.facuse embolie craniana.
il viziteaza sotul si stupoare:era alb la fata,nu se misca ,era purtat pe brate,nu putea vorbi,ii era aspirat gatul ca sa nu se inece.aproape starea de coma.stiindu-l om sanatos,harnic,energic de nu puteai tine pasul cu el,am fost socati.am inceput sa plang,disperarea m-a cuprins.seara i-am scris lui 3x3 si m-am rugat pt el.nu stiam ce rugaciune sa fac,pur si simplu m-am rugat.plangeam gandindu-ma la cei 2 copii care sunt atat de mici incat nu si-l vor putea aminti.si e genul de tata care merita sa nu fie uitat.dimineata urmatoare am vb cu 3x3,s-a rugat si ea.mi-a dat rugaciuni.situaitia era f grava.am vorbit cu soti alui si am mers la spital cu toate.ma intalneam acolo cu sotia lui.cand am intrat in salon,stupoare.misca,vorbea,isi recapatase culoarea.saracul,vorbea atat de mult de ne era frica ca va obosi.starea psihica era f buna,desi cu 2 zile inainte fratele lui ne spusese ca facuse aproape o depresie.nu va pot descrie bucuria mea......i-am dat sotiei sale rugaciunile.era extraordinar ca si el se putea ruga pt el.am continuat sa ne rugam.
urmatoare zi,duminica, iar sun sotia.surpriza:rana de pe gat care il putea sufoca,nevindecata de 2 sapt,s-a vindecat.bea apa,ceai,cerea mancare."tipa"de foame,comanda mancare.Doamne ce veste minunata intr-o zi de duminica!vroia sa se ridice din pat,sa mearga,se simtea in puteri.noi,surprinsi ne sfatuiam sa-l oprim,eram nauci.
pentru mine nu exista semn de indoiala ca toate acestea se datoreaza rugaciunilor care ne-au fost ascultate.Doamne,iti multumim!vom continua sa ne rugam pt el,pt noi.
multa sanatate tuturor!

mami de , premiata la concursul de dans 23+


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

l-am visat pe tata mangaindu-mi burtica. Apoi,parca m-am dus si am intrebat-o pe mama daca i-a spus ca sunt gravi.Mama imi spuse ca da si ca i-am facut tatei cea mai mare bucurie din viata lui.Ce-o fi insemnand asta?E cazul sa-mi fie teama ptr bebe?




Gabriela
14+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

l-am visat pe tata mangaindu-mi burtica. Apoi,parca m-am dus si am intrebat-o pe mama daca i-a spus ca sunt gravi.Mama imi spuse ca da si ca i-am facut tatei cea mai mare bucurie din viata lui.Ce-o fi insemnand asta?E cazul sa-mi fie teama ptr bebe?




Gabriela
14+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"


of, Doamne! Parca iti era dor de tatal tau! acum iti este frica de el, pentru ca te-a mangaiat pe burtica din eter?

ti-am spus, sarcina asta va fi o mare descoperire pentru tine. tine minte tot ce ti se intampla si traiesti, pentru ca vei intelege totul peste ani de zile.
este o binecuvantare! o mangaiere adusa prin...iubire! este inca o dovada ca puiul care creste in tine este supravegheat si de tatal tau, de acolo, din transcendent!

Mergi la inceput