experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:



Gabriela
14+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

gabriela, ce vis frumos!cu cata dragoste vegheaza tatal tau asupra voastra.....si cu siguranta toate sunt asa cum ai visat.
3x3,in ultima vreme mi se intampla sa mi se ceara ajutorul direct sau indirect.cumva,deschizandu-ma eu,sau deschis si cei din jurul meu.si exista o alta comunicare,fara cuvinte intre noi.sper sa le pot fi de folos.

mami de , premiata la concursul de dans 23+


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1

gabriela, ce vis frumos!cu cata dragoste vegheaza tatal tau asupra voastra.....si cu siguranta toate sunt asa cum ai visat.
3x3,in ultima vreme mi se intampla sa mi se ceara ajutorul direct sau indirect.cumva,deschizandu-ma eu,sau deschis si cei din jurul meu.si exista o alta comunicare,fara cuvinte intre noi.sper sa le pot fi de folos.

mami de , premiata la concursul de dans 23+




intotdeauna vei avea ceva de facut pentru aproape: de la cuvant, pana la gest! iar daca au venit spre tine, tu esti pregatita sa ii intampini!
imi amintesti de experienta putin neobisnuita pentru mine la vremea aceea, cand dupa experienta mistica similara cu cea a sfintei Teresa D'Avila, oamenii pe strada se indreptau spre mine, pur si simplu, si imi spuneau suferintele lor! tot ceea ce stiam sa fac atunci era sa ii privesc cu inima, sa le tin palmele in causul palmelor mele si sa ma rog pentru ei! nu stiam ca in momentele acelea traiam esenta mistica a lui Isus! insa am avut intotdeauna ceva de daruit: zambet, ascultare, rugaciune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

l-am visat pe tata mangaindu-mi burtica. Apoi,parca m-am dus si am intrebat-o pe mama daca i-a spus ca sunt gravi.Mama imi spuse ca da si ca i-am facut tatei cea mai mare bucurie din viata lui.Ce-o fi insemnand asta?E cazul sa-mi fie teama ptr bebe?




Gabriela
14+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"


of, Doamne! Parca iti era dor de tatal tau! acum iti este frica de el, pentru ca te-a mangaiat pe burtica din eter?

ti-am spus, sarcina asta va fi o mare descoperire pentru tine. tine minte tot ce ti se intampla si traiesti, pentru ca vei intelege totul peste ani de zile.
este o binecuvantare! o mangaiere adusa prin...iubire! este inca o dovada ca puiul care creste in tine este supravegheat si de tatal tau, de acolo, din transcendent!





Mie mesajul asta al Gabrielei , mi-a smuls un zambet... ce minunat ca se pastreaza legaturile intre noi, chiar si dupa moartea fizica!
Chiar m-am gandit, ce frumoooooos vis, e un semn ca tatal tau te vede, te simte, te iubeste, iti este alaturi...minunat!
Dar absoult, tu 3x3 ai explicat mult mai bine, eu insa vroiam sa-ti spun Gabi, ca mi-a parut un vis frumos, care spune multe, si nu cred ca m-ar fi incercat vreun sentiment de teama...lasa superstitiile la o parte...dragul tau tata, se bucura pentru tine

Nikole, mami deAlbastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria(1.04.2010)


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

ma bucur ca am gasit acest subiect....mai ales in ceea ce priveste interpretarea viselor....

am un baietel diagnsoticat cu autism si care nu vb...i ultimul timp,il visam(eu,sotul meu,bunicul lui) vorbind......si de multe ori stau si ma intreb ce-o insemna....iar ultimele doua vise avute cu baietelul meu,au fost cosmaruri:
l-am visat ca l-a calcat masina,am ajuns langa el,era intisns pe asfalt si parca dormea,iar el nu mai respira...iar al doilea vis pe care l-am avut,cazuse de la etajul atru,murind bineinteles....
poate ma puteti ajuta si pe mine!
va multumesc anticipat!


MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

3*3
Citeam acum cateva minute ultimul tau post si am avut senzatia ca mananc miere de albine,era un fel de fericire combinata cu dulcele ala al mierii de albine pe care-l simti pana in varful capului .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

cand imi pun puiul la culcare, raman langa el pana adoarme, intotdeauna. ceea ce ste uimitor, stiu cand puiul a adormit si pleaca de langa mine, cand ii pleaca spiritul din corp. simt in fizic ca o adiere foarte usoara care se smulge de mine, de templul meu. se simte ca o usurare! este minunat. stiu ca pleaca in explorarea universului lui energetic purtat de ingeri! ceea ce se intampla cu puiul meu cand adoarme, se intampla cu orice pui care adoarme. faptul ca parintii nu constientizeaza acest moment de trecere in planuri, din fizic in energetic spiritual, nu inseamna ca nu exista. iar daca se intampla puiului meu, nu il face mai deosebit, sau special decat altii. TOTI ISI FAC CALATORIA AICI SI DINCOLO.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

toti am auzit formula "purificare". ce inseamna, cum se manifesta?

Ingenunchierea este primul gest de disciplina a egoului. la nivel de templu!
VIATA ESTE DUMNEZEU! DUMNEZEU ESTE CALEA SI VIATA! ASTA A SPUS-O SI ISUS. VIATA ESTE DUMNEZEU! VIATA ESTE CALEA!!!!! PRIN VIATA SE FACE ALCHIMIA SEVEI BRUTE DE JOS IN SUS IN LUMINA, PARFUM DIVIN PRIN FLORILE SI FRUCTUL POMULUI VIETII!
SI URMATOAREA CALE DE VIATA...ESTE COBORAREA LUI ISUS CA REALITATE MISTICA IN TEMPLU, IN FIECARE TEMPLU, PE PAMANTUL SACRU AL TEMPLULUI TREIMII SFINTE! cum viata in ego este suferinta, coborarea lui ISUS in templu aduce VINDECARE, MANTUIRE, ELIBERARE. A FACUT GESTUL COSMIC DE COBORARE IN INFERN O DATA, SI, se spune, a eliberat OMUL de suferinta! COBORAREA LUI DUMNEZEU IN SUFERINTA INSEAMNA MANTUIRE, ELIBERARE, ILUMINARE!

egoul in nici un caz nu va renunta la putere! si daca la nivel biologic a dat acele reactii, imaginati-va la nivel mental-emotional, ce reactii o sa dea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

3X3...vreau sa-ti sun ca am ramas impresonata de experienta doamnei de care vorbesti...sper din suflet sa se rezolve problemele ei...

de cate ori ma rog in genunchi, patesc acelasi lucru ca doamna in cauza, mai putin starea de voma, asa ceva nu am experimentat, dar ma cuprinde o stare de rau fizic, care merge pana la lesin aproape...
de regula asa rau cum imi e, stau acolo, si ma chinui sa termin rugaciunea, monologul...nu ma ridic, dar f greu imi gasesc echilibrul interior , si puterea de a termina rugaciunea, de a ma concentra si a trai ruga...
am crezut pana astazi ca sunt singura care pateste asa ceva.




Nikole, mami deAlbastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria(1.04.2010)


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
visul aduce informatie la nivel de cunostinta, din energetica templului prin ochiul energetic(deschis in vis) de la nivelul templului (corp, spirit, suflet). realitatile acestor planuri se manifesta in armonie,. dizarmonia acestor planuri genereaza boala.

in planul energetic, transmiterea mesajelor, si luarea lor la cunostinta se face intr-un fel diferit decat in planul fizic. as putea spune, folosind o metafora, in stil atlantidian, intuitiv! rareori o forma energetica in vis va vorbi in mod real ca in lumea fizica, mesajele fiind transmise telepatic.
faptul ca este visat copilul vorbind, este evident ca el traieste "comunicarea" in lumea energetica, intr-o lume energetica a templlui lui,unde este activ... cu care ceilalti vin in contact si de unde vin si mesajele in vis. visul va spune in mod real, starea lui, realitatea lui. as putea sa spun ca primul vis confirma foarte clar diagnosticul pus.

celelalte vise, cosmarurile, sunt foarte importante, din punct de vedere mistic, energetic. pentru ca descrie realitatea lui la nivel...energetic al templului. unde este problema lui. visele sunt mesaje pentru voi si pentru tine, ca mama in special.
hai sa le luam pe rand.
in vis, ai o imagine a copilului in plan spiritual, si o imagine in planul energetic al planului fizic. cum faci diferenta dintre cele doua: moartea in vis este expresia unui plan energetic care...spune ca hranirea trupului cu energie- gratie divina se face via...energetica planului fizic, iar proiectia energetica a planului spiritual va functiona...detasat de aceasta imagine energetica a planului fizic. cu alte cuvinte, exista o ruptura in comunicare energetica intre planurile energetic al planului fizic si planul energetic al planului spiritual. cum el este in formare, ca templu, dezvoltare d.p.d.v. biologic, psihic, nevoia lui de hrana energetica este...acuta. existenta acestei rupturi, il determina sa intre in interiorul energetic al templului si sa stea acolo, pentru ca in felul asta isi asimileaza usor necesitatile de comunicare subtila, energetica, prin prezenta in planurile subtile ale trupului lui fizic. cu alte cuvinte, se lasa acaparat de vraja curentului de forta energetica, si ramane acolo, intre planuri!
partea cea mai buna a acestei situatii este ca ruptura nu s-a facut complet, ca in schizofrenie, de exemplu, unde mentalul este blocat pur si simplu in lumea energetica.
un alt aspect pozitiv al acestei conditii este sansa de a avea access la informatia din planul energetic in mod cat mai vivid, iar manifestarile in materie ale acestor energii pot fi uimitoare in materie, in sensul de...adevarate talente. tipul de manifestare in templu a acestei comunicari interioare depinde de la caz la caz, in functie de nivelul la care s-a facut..."trauma" energetica.
ultimul vis, aduce informatii mai precise in privinta nivelului la care a aparut problema energetica: nivelul 4! la sfarsitul primului ciclului de maturizare a chakrei 1 si deschiderea catre ciclul de manifestare a chakrei 2.








va multumesc din suflet pt raspuns,insa trebuie sa recunosc ca nu am inteles sensul tuturor cuvintelor speciale pe care le folositi....
daca nu cer prea mult,credeti ca puteti aborda o exprimare mai populara?
multumesc anticipat!


MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M



Mergi la inceput