"LMA!!!ghiocei de martie-Aprilie 2009**173**"

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veron1ca spune:

Novus nu stiu cum e cu mailul comun

http://flickr.com/gp/37812378@N03/VF07D1
mami Vero & printesa Andreea Diana 6.04.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Am venit si noi de afara unde am tras o mini sperietura pt ca s-a rupt o curea de la ham noroc ca nu a cazut tare Alexandra dar putea sa o pateasca !
Mai rau s-a speriat tati

In rest, toate bune, asteptam primavara si concediul ca gasca avem si mai primim intariri se pare


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui veron1ca

Novus nu stiu cum e cu mailul comun

http://flickr.com/gp/37812378@N03/VF07D1
mami Vero & printesa Andreea Diana 6.04.2009


iti trimit mesaj privat acum

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

La multi ani Chiscutza !!!

Am votat si eu acum intr-o pauza la toata lumea...nicaieri nu am gasit mai mult de 10 monede...in ritmul asta...
iuca, sau cine a mai citit regulamentul, cind sint tragerile la sorti?

Ilinca, e mortala Sophiphi cum a adormit in scaunul de masa. Io nu vad asa minune la copilul asta...

altele nu mai am de zis. Iar am bagat tort, de mere si de ciocolata cu biscuiti...sau biscuiti cu ciocolata.

Cit despre Infanrixul de 1 an, ma bagati in boale, Ilinca la 2 luni a avut febra 24 de ore, la 4 luni cam la fel, la 6 luni aproape 48 de ore si era lesinata cu totul...la asta nici nu vreau sa ma gindesc.
Denisamada, pe tine te-am vazut decisa si stiu ca te si pricepi, ajuta-ma si pe mine cu niste argumente in favoarea ROR... de-alea, medicale, de imunologie, vaccinologie si...reactii-adversologie. Am citit niste chestii cam de speriat, este macar o fata pe forum care are probleme cu copilul dupa reactiile la ROR, si mai este una care are o prietena al carei copil a facut nu stiu ce fel de meningoencefalita pe care medicii au pus-o pe seama ROR-ului. Ma sperie riscurile de genul asta, pentru ca si eu am facut toate aceste boli ale copilariei si nu am facut forme nasoale...si prin comparatie cu astfel de riscuri...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Oliska a scapat Davidutu' de raceala? Dar Chiti?

Joanna sananate multa puiului. sa ii treaca repede

Ilinca e atata de dulce Ilincuta ta ca imi vine sa pup monitorul ...

Georgiana cred ca eritemul este de la dinti... Si Ina a facut dar cu vreo 2 sapt inainte de a sparge gingia.

Merg sa dau o tura pe plantatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veron1ca spune:

Multumesc Novus

http://flickr.com/gp/37812378@N03/VF07D1
mami Vero & printesa Andreea Diana 6.04.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

am fost pe plantatii. abia acum au trecut 24 ore si am putut sa votez.
e criza mare. am dat intre 1 si 5 monede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

NOVUS foarte fain tortul Alexandrei! Iar ea o dulcicutza, ce sa mai zic! Am comandat si noi unul tot in forma de cifra. Am cam luat plasa pentru ca imaginea de pe site-ul cofetariei si ce a iesit de fapt au fost 2 lucruri complet diferite. Dar asta e.
Si apropos de concediu... noi ne-am rezervat pentru Turcia - ca a vrut soatza musai acolo (ca deh, are amintiri placute, ca doar acolo l-am conceput pe Calin ). Si eu abia astept sa plec cu Calin in primul nostru concediu in 3. O sa mergem cu avionul insa si ma gandesc deja cam cu emotie ca nu stiu cum o sa reactioneze piciul in avion. Dar mai e pana atunci...

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
AVEM 1 AN!
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

PISIGRI... exact asa imi trecea mie prin minte cand l-am vazut pe Calin cum facea la 4 dimineata. Si asa sunt cam paranoica cu vaccinurile... Mama mi-a si zis a doua zi ca ea nu mi-a facut atatea vaccinuri mie si uite ca nu am mai patit nimic. Off... mie teama de Priorixul ala...

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
AVEM 1 AN!
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

vine si la noi vaccinul de un an... marti ; mie imi e groaza, mutzu meu a facut la fiecare vaccin 3 zile de febra si nopti nedormite; la cel de 6 luni a facut si o reactie alergica locala, adica o pata rosie care a coborat sub vaccin, exact pe directia pe care s-a scurs serul; eu ii dau aerius inainte de vaccin sa nu-mi faca alta porcarie; imi e groaza de cum o sa urle... si de maraiala care urmeaza; sper sa am suficienta rabdare cu el... si multi muschi la spinare

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 11 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput