Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Prematurii: Esentele tari

25 de saptamani

(6 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 17

carola

2054 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carola un Mesaj Privat  Reply with Quote
va multumesc din suflet pentru vorbele bune. nu imi ramane decat sa sper ca poate exista o minune. bebele este intubat si ventilat. merg din 3 in 3 ore la el si ii dau o lingurita cu lapte.
nici nu stiu cum sa procedez. incerc sa nu ma atasez prea mult de el pentru a nu fi si mai dezamagita sau sa cedez psihic. medicii nu ii dau sanse si ma sfatuiesc sa nu imi fac sperante. incerc sa fiu realista. exista mari si multe riscuri chiar si daca iese din spital.

de el se ocupa doamna Roxana Culcer care m-a asigurat ca face tot ce tine de ea si ca au tot ce le trebuie.

www.flickr.com/photos/carola456/

"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie
Mergi la inceput

eveline

4158 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite eveline un Mesaj Privat  Reply with Quote
Carola, Dumnezeu sa va ajute!

23+ si mamica de Bianca
Mergi la inceput
chichiutza
chichiutza

2684 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luichichiutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite chichiutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Carola Roxana Culcer e foarte draguta! Sunt convinsa ca va face tot ce tine de ea! Sa va ajute DD!

Cristina 23+
Mergi la inceput
joklk
joklk

877 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite joklk un Mesaj Privat  Reply with Quote
Carola, nu cred ca poti sa nu te atasezi de el. E parte din tine si are nevoie de tine acum mai mult ca oricand. Du-te cati poti de des la el, vorbeste-i, daca te lasa atinge-l (pune-ti un deget in palma lui, sa vezi cum va strange si cata forta are desi il vezi asa de mic).

Eu cand am nascut medicul neonatolog mi-a spus "primele trei saptamani sunt critice, apoi vedem". Tu dupa o zi nu poti sa spui nimic.....fiecare ora care trece inseamna o lupta castigata pt el. Va dura pana o sa il vezi ca va respira singur (fetita mea nascuta la 29 de saptamani a stat cu mascuta de oxigen 3 saptamani). Important e ca clinic sa fie sanatos.

Gandeste pozitiv. Stiu ca e greu....ti se pare ca mergi acum pe un drum care nu are capat, dar Dumnezeu face minuni!

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze
Mergi la inceput

carola

2054 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carola un Mesaj Privat  Reply with Quote
daca aveti informatii, spuneti-mi si mie care este procedura in astfel de situatii. trebuie sa ii fac certificat de nastere? concediul pe care il iau este cel medical? exista vreo proccedura pentru astfel de nasteri?

www.flickr.com/photos/carola456/

"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie
Mergi la inceput

irinabobe

2884 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irinabobe un Mesaj Privat  Reply with Quote
carola ii faci certificat de nastere in mod normal cu adev de la spital, iar concediu este postnatal. se aplica aceleasi reguli chiar dc e prematur nascut...si desi stiu ca ti-e frica sa te atasezi de el, fii alaturi de el cat poti, managaie-l daca iti dau voie, e important sa te simta alaturi...in ceea ce priveste faptul ca ti-au spus ca sunt sanse minime, asa se procedeaza la muncipal, e tactica lor pt a nu fi acuzati in caz de ceva...nu iti zic ca va fi totul perfect dar fi optimista...

mamica de Rares 21.02.2010
Mergi la inceput
Bells
Bells

169 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bells un Mesaj Privat  Reply with Quote
Carola, sa va dea Dumnezeu tie putere si curaj si minunei tale multa sanatate, sansa la viata, o viata sanatoasa. Ne rugam pentru voi in fiecare clipa, toate fetele de la odisee. Dumnezeu sa va ajute!

Ioana, 25+ RAISA
Mergi la inceput
maitreyi
maitreyi

3053 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite maitreyi un Mesaj Privat  Reply with Quote
carola cand mergi la el vorbeste-i, canta-i - el te simte, ca atunci cand era in burtica, si lupta. are nevoie de tine si de puterea pe care tu i-o poti da. fii puternica pt el caci are nevoie de tine! suntem alaturi de voi si ne pt micut!

este primul bebelus al odiseei noastre

-----

Mami de roza + 24 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring
Mergi la inceput

oramona

1345 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite oramona un Mesaj Privat  Reply with Quote
Carola, sper ca sunteti bine. Toata ziua m-am gandit la voi. Multa putere sa luptati. Noi ne rugam pentru voi.

mamica de fetita si 22+
Mergi la inceput
office
office

1873 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite office un Mesaj Privat  Reply with Quote
Carola multa sanatate baietelului tau si tie multa credinta si curaj! sa fie totul bine!

Tina, cu(28+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)
http://lmtf.lilypie.com/RKoDp2.png
Mergi la inceput
Pag. din 17 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com