25 de saptamani

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Offf, Doamne, Carola incearca sa fii tare si incearca sa te duci cat mai des la el, roaga-te pt. el si pt sufletelul lui, roaga-te zi si noapte ca sa fie bine caci Dzeu e mare, spune-i Tatal nostru de cate ori il vezi... Stiu ce inseamna, am trecut si eu prin asa ceva si cand am citit despre tine, parca am retrait clipele petrecute atunci... Ce NU am facut si regret amarnic in ziua de azi, e ca nu am fost destul de puternica ca sa petrec fiecare minut alaturi de ea, ca nu i-am vorbit, ca nu i-am cantat, ca nu m-am rugat la capataiul ei, ca nu am incurajat-o, ca nu m-am "atasat" de ea...
Fie ca Dzeu sa fie alaturi de voi si Maica Domnului sa aiba grija de micutul tau care lupta pt fiecare secunda .

Magdy, de Gabriel (05.03.2009) si Theodora ingeras.
Acum 22+ cu rozaliu

Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

am fost aseara la el pentru a-i da lingurita de laptic. doctorul mi-a zis ca nu e cazul pentru ca nu a mancat si s-a destabilizat. ei trag de el cat pot dar nu pot face minuni.



www.flickr.com/photos/carola456/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Carola, te rog nu iti pierde increderea. Bineinteles ca nu doctorii pot face minuni, dar poate Dumnezeu.
E normal ca starea lui sa nu fie foarte stabila e doar la inceputul adaptarii cu mediul.
Faptul ca inca nu mananca nu trebuie sa te sperie, el e hranit prin perfuzii. Probabail va mai dura pana va accepta un mililitru de lapte si va dezvolta toleranta la lapte.

Incredere si curaj caci tu i le transmiti si lui!



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Carola,nu-ti pierde speranta in Dumnezeu,si roaga-te la Maica Domnului si sigur o sa te asculte.Eu ii doresc multa sanatate puiutului tau,sa creasca mare si suntem alaturi de tine!
Doamne ajuta!

Ana22+ Maia Elena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

bebele "mananca" o data la 6 h laptic. 3 ml. astazi cred ca a fost mai stabil. si eu m-am simtit mai bine mai ales ca am inceput sa produc lapte. am incredere in el ca este un luptator.

va multumesc pentru gandurile bune.

www.flickr.com/photos/carola456/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Carola ne bucuram pentru progresul facut de micutul David! 3 ml e bine pt inceput in curand va primi si mai mult laptic.Ai sa vezi ca peste o saptamana o sa ajunga undeva la 20-25ml,important e ca stomacelul lui tolereaza lapticul.
Ramai tare in continuare.Noi suntem alaturi de tine.
Dumnezeu sa aiba grija de voi!


24 cu + Eric Joshua(05.09.2008) ... o minune de la Dumnezeu!

Eric Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Carola, e bine ca a mancat putin laptic de la tine, bravo lui, e un luptator si o sa invinga! Tu fii puternica pentru el si fii alaturi de el, cu siguranta va simti asta! Doamne-ajuta sa fie totul bine!

Lora, mami de Iustina si 28+

Carti personalizate

Bazar umanitar DC - ajutati copiii
Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

ce mai stiti de bb David?

Doamne Ajuta sa auzim numai de bine!

toate gandurile bune pt bb si mamica lui!

Anca +31s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

bebe David astazi a mancat laptic si sta pe burtica. il vedeam cum se ghemuia si se strangea tot. mi-e asa mila de el... sta cu gurita deschisa si sondele intra in el. este un piticut luptator pana la capat. imi doresc sa faca numai progrese.

www.flickr.com/photos/carola456/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Carola, multumim pentru vesti! Bine ca lupta in continuare! Dumnezeu sa va aiba in paza pe amandoi!

Lora, mami de Iustina si 28+

Carti personalizate

Bazar umanitar DC - ajutati copiii
Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput