25 de saptamani

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Carola, in primul rand felicitari pt mica minune!

Stiu prin ce treci dar trebuie sa crezi ca va fi bine si sa fii puternica. Eu nu ti-as indica sa il muti la alt spital, sau daca chiar vrei asta cred ca trebuie intai sa vorbesti cu medicii sa vezi cat de indicat ii este un trasport.

Acum e important ca sa te simta langa el si optimista si mulge-te ca sa ai laptic pt el caci asta va fi foarte important.

Avem la noi la "Prematurii. esente tari" mai multe exemple de pitici de 500 - 700 g care acum cresc frumos. Incredere si curaj!



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Carola, iti tin pumnii si tie si micutului tau.
Nu am cunostinte medici, dar iti doresc curaj mult si, daca iti e greu, intra aici si vom incerca sa te sustinem moral macar...

Multa sanatate!

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Carola imi pare din suflet rau pentru graba cu care a venit bebelusul! Nu te speria, gandeste pozitiv, roaga-te la DD sa respire singur si sa nu capteze vreo infectie ( nu de la spital pentru ca a fost bine dezinfectat in urma cu 3s dar de la faptul ca el are imunitatea f mica), la municipal e pe maini bune, si multe mamici au plecat de acolo fericite si cu bebele in brate! Capul sus su DD sa fie cu voi!

Cristina 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Carola, multa sanatate tie si bebelusului. Ne rugam la DD sa fie totul bine cu voi. Mult curaj si incredere in DD, nu ne lasa EL bebelusi la greu. Sa stii ca fetele de la odisee sunt alaturi de tine.

mamica de fetita si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

carola ia in calcul avantajele-dezavantajele mutarii. in primul rand nu stiu dc il vei putea muta atata timp cat e inca pe oxigen. eu nu am putut insa e drept ca eu l-am dus la budimex pt o problema chirurgicala si probabil din cauza asta nu l-au primit cat timp era pe oxigen. daca nu are alte probleme decat de respiratie din cate stiu cei mai buni neonatologi sunt la polizu. daca ai si alte probleme iti recomand budimexul. seful sectiei de terapie intensiva nou nascuti este un om de nota 20, dr cristoveanu.
la municipal la terapie intensiva iti recomand sa vb cu dna dr cuzino. e destul de sufletista si de priceputa. de fapt cea mai priceputa de acolo fata de marile vedete culcer si gasca...
daca il muti insista ca in incubator sa fie pusa salteluta pt protectie, sa vina un dr cu el in salvare, si da-i o spaga soferului de pe salvare sa nu mearga foarte tare si sa il zdruncine...cam asta pot sa isi spun din experienta proprie cu municipalul...
legat de infectii cam toate spitalele au...eu am nascut la sf lui februarie piticul s-a ales cu klebsiella, cand iesi de acolo nu ar fi rau sa ii faci analizele, desi stiu ca acum cica s-a facut dezinfectie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Carola, multa putere sa-ti dea Dumnezeu, iar bebelusului multa sanatate si sa creasca mare! Doamne-ajuta sa fie totul bine!

Lora, mami de Iustina si 28+

Carti personalizate

Bazar umanitar DC - ajutati copiii
Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuza spune:

CAROLA multa putere si intelepciune sa iti dea Dumnezeu si lui bebe la fel ,sa fie sanatos . Ne rugam toate pentru voi

Burtica de 27 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Carola suntem alaturi de voi cu gandul si ne pt micutul David Stefan! Dumnezeu e mare!

-----

Mami de roza + 24 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clary spune:

Carola,sunt alaturi de tine..fii tare pentru bebe si cu ajutorul lui Dumnezeu totul va fi bine..am o prietena care a nascut la 25 de sapt o fetita de 500 de grame iar acum fata are 3 ani si e sanatoasa si vioaie.Medici in Bucuresti nu cunosc dar ma interesez si te anunt daca aflu ceva.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Carola, tinem pumnii stransi-stransi pentru puiul tau mic si il rugam pe DD sa aiba grija de el, sa creasca sanatos, frumos si voinic. Suntem alaturi de tine, atat cat se poate
Multa sanatate si tine-ne la curent. Sunt sigura ca o sa fie totul bine

Kiti, 22+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput