Bv Delia13! Hai Mami07,Uta, Bluekid! Iepu2010(110)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Ina , evident ca i-am transmis din partea voastra toate urarile si va pupa pe toate.
Cat despre 80% sanse cezariana....nu e ceva decis in sensul ca e posibil sa am dilatatie si sa mearga totul ok .Dar bebe e mare si dr a zis ca nu vede pe unde il scot pt ca nu mi s-au dilatat oasele bazinului.Vedem noi!

+39 cuGeorge-Theodor


AMR 4 zile .... maxim !!!
Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

uffff Ella am priceput. iti tin pumnii si sa fie bebe sanatos si tu la fel, e cel mai important

Ina 36+

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Greenfrog, ce ati facut alaltaieri la dr. Basca?

32+ Radu Alexandru
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Ma bucur ca Delia e bine si bebe e cumintel si papa
Ella- daca iti faci ungiile sa le faci cu lac. Stiu ca in cazul operatiilor se verifica culoarea ungiilor. Sper ca la tine sa nu fie cazul de operatie
Oana - pai atunci imi pregatesc cate o legatura de marar s-o rontai cand are bebeluna colici . Ii dau direct lapte cu bonisan



Denisa, 35 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Hhohohohohoh ce de iepurasi!

Delia bine ai venit acasa! esti super norocoasa ca ai iesit asa repede! papa Jane la tzitic? te pupam in gasca si te asteptam inapoi la povesti si sfaturi!

Eric de Bianka1 ai fost super bebeu:) 4 kile si? ptii .. eu ma tot minunez unde incap bebeii astia la noi in burta! Mie mi se pare ca Joy nu ar mai incapea in burta desi are numai 3500!

Stefimic sunt impresionata de ce piele frumoasa si curata avea fetita ta in maternitate! Nu a facut icter? Avea un roz perfect in poze!

Delia13 sper sa te refaci repede! Avand in vedere ca ai nascut intr-o clinica privata nu ar trebui sa ai probleme cu alaptatul. Ma gandesc ca roiesc asistentele pe acolo!




Haide Mami07, Haide Uta_ciun!

Ella zici ca sunt vesti ca ar veni ginerele? Am emotii! sper sa iti poti mentine bucuria si hazul de necaz si cand vei naste! eu una, oricat de tare ati da cu rosii acuma nu as naste natural un bebe de 4 kile!

Rebiana sa stii ca Passiflora mi-a fost recomandata de seful clinici Eva de la Brasov - ginecolog! am vazut si eu pe prospect ca nu e recomandat in sarcina si am sunat la dr! mi-a confirmat ca se poate lua linistit!

Vladi, vad ca numerele ai luat! pune mana si fa bagajul ala ca numai cu numerele nu te poti duce la spital! astept poze cu floricica! cu el pui nu?:)

Castelana te apropii si tu? Pupici sa te poti odihni!

Ioana si Dayanara va inteleg cu dormiti cu copiii in pat! o mai pun eu la ea in patut, dar marea parte a noptii doarme cu mine! ma iubesc cu ea asa frumos, o pot mangaia daca viseaza, ii dau titi imediat.. etc!

Miria mi-ai dat idei pt invitatie! eu vreau sa fac un colaj din poze si sa il duc la tiparit la un print center! am mai facut ceva la ei direct pe hartie perlata! f misto!!

Ramyy77 esti in culmea fericirii ca ai iesit! doamne ajuta si la mai multe! Cum te simti? ai scapat de atele alea nesuferite? pupici la Briana!

Bumbita si mie imi place covorul! eu una nu am nici un covor in casa si nici nu cred ca o sa cumpar! incerc sa evit orice unde s-ar putea aduna praf!

Ina te simt f optimista! din ce imi aduc aminte parca ti-ai zis doc ca poti naste natural asa-i? fara epidurala?? sa iti lasi optiunea in caz de .. DA?

Kossir tu ce faci? ce face odiseei? se vindeca frumos operatia? te dai cu ceva pe ea? citisem eu ca uleiul de argan ar fi bun sa ni se duca burtile! oare se poate da si pe operatie?

Eu am fost azi la mani - pedi si sunt in extaz de multumire! buburuza doarme hranita si multumita!

Aaaa sa va intreb: azi noaptea a sarit o masa! citisem ca e normal dupa ceva luni... dar de acuma? daca continua sa nu se mai trezeasca , sa o trezesc eu?

Ioanact ma gandesc ca te doare sufletul cand vezi ca nu papa! sa stii ca la noi la Sibiu e recunoscut ca se fac viermisori din cauza apei! incearca sa faci o analiza la apa poate are ceva! o iei din fantana cumva? incearca sa o fierbi, macar pt ea! Usturoiul e urat de viermisori dar s-ar putea sa i se faca rau! sa fii atenta si la medicamentele pt viermi, ataca ficatul si sunt toxice! incearca si remedii babesti! Stiu ca noua ne dadea la toti din familie cand ne gasea la unu! vb cu medicul de familie! sper sa fiti ok!!!

va pup,

Gaby & Joy






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

FELICITARI DELIA13!!! BUN VENIT PE LUME DAVID, SA CRESTI SANATOS SI SA ITI FACI PARINTII FERICITI!!!

uta ce ma bucur sa aud vesti de la tine. aveam acelasi DPN ca al tau, cred ca sambata voi fi nostalgica ...

anca - karla bine ai revenit!!!

freedelia bine ai venit acasa, asteptam poze cu printesa

oana si pt noi infacolul a fost apa chioara si ne-au mai trecut colicii cu bonnisan pt ochisori poti incerca cu lapte dn tzitzi, este mult mai eficient decat serul fiziologic. lapticul are anticorpi si il ajuta. de asemenea ii poti pune si in nasuc cateva picaturi de lapte. un pt eric sa se faca bine

bluekidoo avem motatele pregatite, da-ne de stire sa le scoatem la treaba. referitor la greutatea bebelinei tale, stai linstita, va lua f repede, mai ales daca ii dai san. la nastere Ianis a avut 2340 gr, pe 19 ian si ieri, pe 3 martie avea 3500 gr ... deci stai fara griji.

annya referitor la dispozitivul care se ataseaza la aspirator depinde de copil daca se sperie de zgomot. eu cand doarme Ianis si il aud ca horcaie ii aspir mucisorii si nu se trezeste, doar pune boticul, asa in semn de protest ca il deranjez, dar in rest nu scoate nici cel mai mic sunet.

gaby de ce sa o trezesti sa pape, se scoala ea daca simte nevoia. si zgaiba mea a sarit peste o masa acum cateva nopti, dar noaptea urmatoare si-a reluat programul, a fost o intamplare. Ianis mic pup Joy frumoasa. acum am vazut ca au aceeasi greutate, 3500gr, sa ne cresca mari

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)
Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik
Am primit mesaj de la Delia13 :
"La 10:15 a venit pe lume bebe,are 3450gr si 51 cm si nota 10 .M-a luat travaliul dimineata .Am venit la spital si m-a bagat in cezariana .Bebe e cu falcute si e brunet! "


Bun venit pe lume David Andrei! O viata plina de sanatate si voiosie!
Felicitari, Delia13! Refacere rapida si lapte-n tzitzi!


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


NASTERE USOARA, uta_ciun!
Felicitari pt examenele sustinute si pt teza!

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

ioanact eu nu gasesc mesaj de la anca yari aici



Mesajul il gasesti la pag 16 in capitolul trecut!

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Ioana si Daria e o sclifosita la mincare. Sfaturile fetelor le-am inregistrat si eu. Sper sa isi revina Ioana cu papa. Coprocultura noi am luat in trei zile consecutive cu luna plina.


Astazi a mancat jum din cat i-am pus in farfurie (i-am dat ciorbita de legume) la pranz, dimineata cateva 'soldatei' de paine cu pate, o banana si 100 g de iaurt (de baut), iar dupa amiaza cartofi prajiti (pe care ii manca si inainte, desi nu e sanatos)..pe langa laptele de dim si seara si un covrig.
Sper sa-si revina cu mancarea..
Nu am tinut cont daca e luna plina sau nu..oricum abia astept si rezultatele, de curiozitate ce va iesi.

Apropo de analize, mi-au venit si mie reuzltatul la analize, un pic val marite, dar zic ca e normal..vedem si ce spune si dr (pe 15).

Citat:
citat din mesajul lui GabyHila

Ioanact ma gandesc ca te doare sufletul cand vezi ca nu papa! sa stii ca la noi la Sibiu e recunoscut ca se fac viermisori din cauza apei! incearca sa faci o analiza la apa poate are ceva! o iei din fantana cumva? incearca sa o fierbi, macar pt ea! Usturoiul e urat de viermisori dar s-ar putea sa i se faca rau! sa fii atenta si la medicamentele pt viermi, ataca ficatul si sunt toxice! incearca si remedii babesti! Stiu ca noua ne dadea la toti din familie cand ne gasea la unu! vb cu medicul de familie! sper sa fiti ok!!!



Ii dau apa plata, doar la mancare fol apa de la robinet (nu avem fantana).
Medicamentele i le dau daca mi le prescrie medicul, si as vrea produse naturale (cum mi-a sugerat si Cristina).
Stiu ca tb sa i-a toti din familie, iar daca Ioana are viermisori, va lua tratament sotul ca eu sigur nu voi putea, fiind .
pt grija.


ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 33+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui GabyHila
Aaaa sa va intreb: azi noaptea a sarit o masa! citisem ca e normal dupa ceva luni... dar de acuma? daca continua sa nu se mai trezeasca , sa o trezesc eu?


In niciun caz! Las-o sa-si faca singura programul, cand ii e foame se trezeste ea, stai fara grija!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna burtici si proaspete mamici,

E al treilea mesaj pe care il scriu . Ultimul l-am pierdut fix cand sa-l trimit. Si era luuung, scrisesem la toata lumea. Nu cred ca mai pot scrie a treia oara acelasi lucur, de aceea imi cer scuze de pe acum celor pe care nu le voi aminti.

In primul rand felicitari mamicilor
STEFANNA, BIANKA si DELIA refacere usoara si rapida si laptic muult
Bine ati venit LUCA ALEXANDRU, ERIC si DAVID ANDREI , sanatate si bucurii alaturi de parintii vostrii.

Apoi niste motate pentru Mami 07, Uta Craciun (ne bucuram sa te "auzim" din nou), Bluekido daca e cazul, daca nu revenim marti, si parca mai era cineva.

Vladi ma bucur ca ai stabilit data nasterii, hai cu bagajul, bona e gasita, uite asa, incet, incet se rezolva toate, ai sa vezi.
Ella fatuca suparatica. Uite sunt pregatite motatele, tu esti gata, bebe Geo e gata, ce mai vrei?

Delia bine ai revenit acasa, repede v-ati reintregit familia. Refacere rapida, ma bucur ca Jane e cumintica si papacioasa si mai ales ca fratiorii au reactionat asa bine . Te asteptam la taclale, cand esti pregatita.

Artistele noastre , am admirat toate pozele, blogul Dianei, ce mai va admir. PLus ca mi-ati facut pofta, poate fac si eu ceva. Dianami dadusei un link? POti sa-l ami pui oadata? Eu faceam goblen, iar inainte de asta tricotam, dar nu am ajuns niciodata la asemenea performante. Doar ca acum mi-ati facut pofta. Parca la o paturica m-as baga.

Anca Yari, bine ai revenit ne bucuram sa te avem din nou printre noi, doar ca stii cum e cu primele 10 mesaje. Scrie repede sa te putem vedea in timp real.
Gaby merci, sunt bine, operatia mea e super, eu ii dau cu crema de galbenele acum. Dar a ramas doar cicatricea. Uleiul de argan e foarte bun pentru masaj, inclusiv cel de slabire, deci e ok pentru burtile noastre.
Sofia e bine, azi am iesit la o plimbare mai lunguta, 15min, a fost vreme frumoasa, cald, bine. A adormit imediat si a dormit apoi 4 ore. Mai fetelor eu ma abonez la fabrica de pampers. Noi schimbam cate 8 pe zi si uneori o mai las asa ca mi-e mila sa o scol sa-i schimb scutecul. E fenomenal cat poate produce . Cred ca de aia nici nu are colici, ca ea elimina gazele pe fudulet. Desi Mihai a fost la extrema cealalta, il scoteam cu sapunel si tot nu avea colici. Si nici nu prea scotea aerul .

Gata, trimit sa fiu sigura ca ajunge si daca nu se scoala mandra, revin

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput