Bv Delia13! Hai Mami07,Uta, Bluekid! Iepu2010(110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Oana,

Sa avem un capitol plin de iepurasi sanatosi si mame curajoase!

Anca
In asteptarea -ului Codrin Fabian- 40 saptamani!!
AMR 7 zile maxim!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Oana, Honeyeu eram "intrusa". Era asa de liniste si nici una din voi nu parea sa fie in zona, si am zis ca mai incerc eu sa fac capitol..Dar vad ca reusesc pana la un punct..unde nu imi dau seama ce gresesc Data trecuta, imi facuse Rebiana retusurile...
Pana la urma tot voi reusi si eu..dar poate dupa ce nasc, si imi functioneaza mai bine neuronii.



oana, incearca sa il tii pe o mana , pe burtica si cu cealalta mana sa ii faci masaj "rotocoala" pe spate, dar la nivelul burticii..deci nu sus pe spate. Al meu se linistea asa.Poate functioneaza si la tine.

Anca
In asteptarea -ului Codrin Fabian- 40 saptamani!!
AMR 7 zile maxim!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Citat:
citat din mesajul lui karla2003

Buna! Nu stiu daca ma mai tineti minte, sunt anca_iary,cea careia i s-a sters contul acum cateva luni... Vroiam doar sa va rog daca se poate, sa ma treceti si pe mine la programari nasteri in data de 8 martie, cezariana...Va citesc, din umbra,aproape zilnic...Pup toate fetele si le transmit salutari si nasteri cat mai usoare Doamne ajuta
Felicitari pt. bebei celor care au nascut deja
PS. am incercat sa trimit PM Dayanarei si Oaneiiacovita, insa n-am reusit, imi aparea ca nu accepta mesaje private


Bine ai revenit
Scrie repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare sa-tivada si fetele mesajele in timp real

Nunta 12.05.2007 --- http://s123.photobucket.com/albums/o296/blue_kidoo/

In asteptarea martisorului 38+ Tanya Ioana

Sotie fericita cu bebe in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

bluekidoo - dar chiar atata precizie la greutate?
2393g?
fara o marja de eroare?

da' ce e atata liniste in dupa-amiaza asta?
pe unde umblati toate?

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Mai am si eu o intrebare cu privire la "batista bebelusului". Stiu ca exista o batista a bebelusului care are ea in sine un gen de motoras care aspira. Aveti idee care este mai buna? Cea care se ataseaza la aspirator sau asta cu motoras propriu? Nu de alta, dar am vazut cand o mamica curata nasucul bebeului ei cu cea legata la aspirator si mi s-a facut rau. Nu va zic cum se zbatea bebele...si cred ca se speria si de zgomotul aspiratorului.

32+ Radu Alexandru
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

atat arata ecografu.. sa fiu sincera nu am intrebat-o pe doctora de marja de eroare pentru ca nu mai conteaza oricum nasc in curand, mai ales ca dupa exprimarea ei pitica nu mai are unde sa cresaca pt ca ete putin lichid..asa ca este doar o chestiune de cateva zile pana iese fata.. poate chiar maine dimineta.. o sa vedem atunci greutatea exacta, dar mai mult de 2500g nu cred ca are

Nunta 12.05.2007 --- http://s123.photobucket.com/albums/o296/blue_kidoo/

In asteptarea martisorului 38+ Tanya Ioana

Sotie fericita cu bebe in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Buna fetele,

FELICITARI BIANKA SI DELIA, bun venit bebeilor ERIC SI DAVID ANDREI, sa cresteti mari si sanatosi si sa nu fiti coliciosi!


Noi ieri am avut o zi destul de plina, n-am mai apucat sa intru deloc.
Am rezolvat cumva actele la notar, eu nu pricep cum de banii pe care ii dai, nu putini,nu bebeficiezi de servicii pe masura,dar uit mereu ca traim in Romania...Asa, si asta intre 2, apoi facut mancare, spalat hainute bebe,un pic adunat prin casa si seara am fost la biserica pentru molitva.De-acum putem iesi linistite la plimbare
Asa fericita am fost sa ies din casa si sa "ma dau o tura" cu imi era tare dor sa-mi conduc masinuta...dupa 5 luni si ceva, ma intrebam daca mai stiu sa conduc

Am vazut ca avem iepurasi noi, ii asteptam si pe cei programati maine,las si eu niste motate

HAI MAMI 27

HAI UTA CIUN


BUMBITZA,mie imi place covorul.
STEFIMIC,parca tu intrebai de BCG, dr.ta de familie ce vaccin are? Tot din lotul expirat?In cazul asta nu l-as face. Brianei nu i s-a facut in spital, dr.de familie a zis ca se face pana la 10 luni, dar mie imi sta capul sa cumpar din cel de import sau sa-l aduc de afara,ca nu am curaj sa ies prea mult cu fetita afara fara...si cine stie cand vor face vaccinurile noi...Revin la chestia cu traitul in Romania...
Trimit sa nu pierd si mai revin daca ma lasa bebelina
la toata lumea








Poze Briana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Acum am vazut, BLUEKIDOO, daca e asa, atunci mai bine ii e afara, rec upereaza ea, stai linistita, ai vazut exemple la noi in odisee...Important e sa fie sanatoasa ca greutatea se recupereaza. Curaj, iti tin pumnii maine la dr. si sa ne anunti daca e ceva sa scoatem motatele si pentru tine.UIte una de incurajare

Poze Briana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

1.Am vorbit cu Delia13.Bebe e supt la tzitzi si e un cuminte si un scump.I l-au adus asistentele sa suga si spuneau ca e cel mai cumintel de acolo.Ea se simte bine, are dureri dar suportabile.
2.Sunt sanse mari sa ma intalnesc cu ea la clinica pt ca al meu col s-a deschis (azi noapte cine facea "Sesam deschide-te!!!"???) si e moale si verdictul: NU te prinde ziua de luni !!!Daca cumva nu se intampla nimic luni dimineata am programare.Deci m-am linistit.bebe are 3910 gr si azi in sfarsit l-a prins cu fata la poza 4D.Shmecher tare bebeGeo.Cat despre contractii, aseara am avut ceva ...serios.Acum am treaba , sa pun lenjeria la patut, baldachinul, sa-mi fac pedichiura,manichiura e facuta.Oricum sansele sunt 20 % nastere naturala si 80% cezariana.Acum stau si clocesc!Pup la toata lumea.

+39 cuGeorge-Theodor


AMR 4 zile .... maxim !!!
Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Bluekidoo si Utaciun punem deja motatele pt voi




am uitat pe cineva?

Ellanik multumim de vestile de la Delia, ce bine ca se simte Ok si bebe e mancacios. daca mai vb cu ea spune-i si din partea noastra felicitari si o asteptam acasa. Si tie felicitari pt bebe Geo grasunel si chiar ca mai e putin pana la marea intalnire. Nu stiu poate am pierdut din discutii dar de ce zici ca 80% e cezariana?



Ina 36+

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#

Mergi la inceput