"Dovlecei de sept-oct 2009 *96* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Noapte buna fetelor,ma bag si eu la nani...am vazut si eu poze de baietei frumusei tunsulici,ce dulci sunt ei..Al meu nu a fost nevoie sa il tund,i-a cazut tot,nu a avut cojite,si acum ii creste,des si frumos.
Felicitari Mimika pentru micii campioni,de mici sunt castigatori.Oricum ei au castigat primul premiu din viata lor in momentul in care si-au intalnit mama

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian...Paul si mamica lui
fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata
Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna seara si de la noi!

Tare rau imi pare ca nu am mai putut intra pe la voi, dar acum am citit tot tot, de-a valma si nu sunt in stare sa rapund la nimic. Sper sa ma iertati.

Brucu multa sanatate puisor.

Techila sper ca au papat putzele pana la urma.

Mai sunt multe de spus, dar eu sunt la pamant...efactiv ma scufund. Acasa la mine e dezastru cu pusul gresiei, meseriasul mi-a nenorocit placile ca nu a fost in stare sa le taie cum trebuie, nu arata cum vreau, e pe departe de a fi totul terminat, casa e in haos, praful este de nedescris....e jalnic, sunt terminata de-a dreptul...m-am mai certat si cu soatza din dotare de era sa se ajunga la decizii radicale.

O sa fac poze cu patutul cand voi avea unde sa il montez.

In schimb mandra e bine, la 5 lunitze are 65 cm si 7000gr, suntem in grafic, papam mar+para coapte si ne merge bine. Pitici am si eu cu intorsul si alte chestii, o sa vad dc ma hotarasc la treaba cu gimnastica, ca vad ca da rezultate.

Mi-e tare greu sa fiu coerenta, sunt zob...dar nu pot trai fara voi.

Va pup si va doresc noapte buna.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Carina, Mada, Uka, lullaby, raluk, elle - multumim pentru pupici si urari. I-am receptionat. Matei si astazi a fost in super forma. Am fost cu el in vizita, si si-a continuat cu nazdravaniile.
Nici eu nu cred ca a fost otita….ca apare brusc ….ok, poate i-a ramas apa in ureche de la baie…dar sa treaca atat de repede ????

Luto- sa stapaniti sanatosi scaunul. Buna initiativa, si noi cu Matei si Laura tot asa, scaunul era pentru a manca, nu pentru a juca, si a functionat forte bine.

mkunigunda – multumesc frumos ! mie mi se pare mult mai usor cu alaptatul. Cand ma gandesc sa o iau de la capat, cu cate o lingurita, doua, facut mofturi si nazuri…gatit separat.... numai ce l-am trecut pe Matei sa manance cu noi.
Citisem undeva ca in USA (parca) ca se incurajeaza exclusiv alaptatul si pana la 1 an. Voi stiti ceva de genul asta ?

Dana- banuiesc ca te-ai speriat groaznic. De acum incolo de cand devin mobili, trebuie avut mare, mare grija, sa fim cu pochii pe ei in permanenta.

Elle- gata notat reteta. E prea tarziu acum, si mi-e prea lene, ca acum m-as apuca. Dar maine sigur am sa fac.

Iulika- si totusi s-ar putea sa fie de la dintisori. Sanatate multa. Offff ce rau e cand sunt puii bolnaviori...

Elle- am vazut ca ai zis de nurofen pentru Anna. Nu ar fi mai bine supozitor cu paracetamol. Mai protejezi stomacelul.

Lili si hepi- sa va dau si eu exemplu Laurei, pana pe la 5 ani, manca aproape orice, s-apoi nu stiu de unde si de ce…a devenit o scarnava. Sa va zic ca strecoara ciorba, ca nu mananca mancare gatita (desi gatesc la greu). Ce e mai grav, e ca daca nu ii place e in stare sa se culce nemancata, sau in cel mai bun caz, mai baga o portie de cereale cu lapte.

Lullaby- si noi l-am tuns pe Mateo inainte de 1 an, respectiv taierea motului. Si ne-au auzit urechile…ca nu e bine, ca nu stiu ce….e, si nu le-am luat si noi in seama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

am vazut poze cu 3 crai- 2 de anco si unul de liliac. super tunsulici!

mimika- felicitari pentru premianti! la mai multe premii! era sala plina de femei la Flamingo???


de mult vroiam sa va scriu despre faza cu intorsul copiilor si retardul lor motor (suna dur... stiu foarte bine):

monica, croco, elle- matei a fost in urmatoarea situatie: la 4 luni era diagnosticat cu retard motor grav si in plus sindrom piramidal extern (daca citesti pe net, te imbolnavesti instant). Asa ca am avut multi, foarte multi pitici, si vreo 3 saptamani nu am facut decat sa alergam pe la medici, 3 neuro, 3 pediatri (cei mai renumiti), facut eco transfontanelara (de 2 ori), la ochi, analize de tot felul...toate foarte bune.
Am fost la un medic kinetoterapeut si de la 5 luni am inceput kinetoterapie - de 2 ori pe saptamana. chin si pentru el si pentru noi, si vorba lui croco, cand vezi ce e acolo, iti dai seama ca al tau e sanatos tun.
dar am continuat, ca doar este pentru copilul tau. Nu s-a intors decat la 9 luni, a mers de-a busilea la 11 luni si la 13 luni s-a ridicat in picioare si a mers. In momentul ala am oprit kineto. Nu sunt convinsa, ca prin kineto am rezolvat ceva...cred ca asa a fost evolutia lui. Acum a recuperat tot, este la fel ca ceilalti copii, si nici vorba de sindrom piramidal. nu stiu de ce, dar inca am aceea hartie pe care scrie acest diagnostic, si tare m-as duce peste aceea dr sa ii arat cum arata un copil cu sindrom piramidal!!!!

asa ca nu va mai faceti griji, si lasati copii sa evolueze in felul lor. si noi suntem unii mai atletici si mai mobili ca altii, ei de ce nu ar fi asa?

teoria mea: ati intrat la un cabinet sau dr de kinetoterapie, e clar ca iesi de acolo cu ceva sedinte luate...ca pentru ei este un bussines pana la urma urmei, nu-i asa?

cu iris nu m-am dus la medic decat sa fac vaccin. atat am alergat si suferit cu Matei, ca mnu mai vreau sa dau de vreun incompetent.

si cum bine zice cineva, parca uka:
am zis , am zis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

se pare ca am ramas singurica...ma duc si eu la nani, ca maine la 7.00 Matei da scularea, si striga din patut: neataaaaaa, maaaa-maaaaa, neataaaaaa. e genial

las eu cafea calda buna, neagra sau cu de toate pentru fetele din Asia ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Mada din cauza vitezei nici nu mi-am dat seama ca nu le-am rotit.Iarta-ma ca te-am chinuit!Intre timp mi-am reparat greseala.
Carinablanca multumim!
Uka,Maria ca de obicei super dragute,ma faceti sa rosesc!
Mai am putin cu amenajarea baii momentan...pana la urmatoarea lucrare.
Te inteleg perfect Maria cu smotruitul ....maine la mine vine femeia care ma ajuta la curatenie,dar trebuia sa curat eu cat de cat ca era un praf in baie de nu te vedeai om cu persoana....
Luto ne pare bine ca ne-ai vizionat!
Kinga foarte interesant tabloul,super!Pe pui reusesc sa-l prind zambind deseori,asa este,este un zambaret.
Elle multumim!Andrei e sotul,cum ai ghicit?
Dana bine ca totul a fost bine!Sophie asta ne da mari batai de cap.Al meu musca din ea si cand n-o prinde bine,se enerveaza si tipa
Iulikamulta sanatate viking-ului Brucu!
Raluk
Mimika Flamingo Boys?Cum a fost,spune tot!!!


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Am apucat sa citesc si eu dar nu stiu cat mai tin minte
IULIKA multa sanatate lui BRUCE sper sa treaca febra si sa dispara virusul ala
MIMIKA felicitari pentru mici castigatori si sa-ti fie de bine vizionarea la FALMINGO BOYS
ALEX imi pare rau ca nu iese amenajarea cum vrei tu si ma bucur ca Alesia e bine
ANCO ti-am vazut minunile,seamana foarte bine si sunt frumosi foc
LILIAC ce bine ii sta lui Radulescu tuns,e un scumpel
RALUK multumesc mult
MIHA ma bucur ca Matei a fost in forma azi
DANA ce sperietura ai tras,bine ca ai fost atenta si nu s-a intamplat nimic rau
LALI ce papacios ai tu acolo,bravo
Nu stiu care spunea ca nu se inlocuie o masa de lapte cu altceva pana la un an sau eu asa am inteles,pai vrei nu vrei si-o inlocuie ei,Iri de exemplu nu stiu daca de la 10 la 22 imi mananca 200 ml de lapte,pur si simplu urla de zici ca-l tai,in schimb noaptea imi mananca destul de bine.
Ma mai intreba cineva (sorry ca am uitat) cum s-a obisnuit Iri in scaunel,foarte bine nu am probleme cu el sa planga cand il pun si sta strict cat mananca si atat.
Si Iri a avut azi febra,38.6 in fundulet i-am dat panadol si i-a scazut apoi am plecat la tara si nu a mai facut febra.Apropo de dintisori eu cand i-am luat gelul pt gingii am luat si un degetar ca sa-l dau cu gel dar in seara asta l-am desfacut si l-am pus pe deget si l-am frecat pe gingiute ca se vedea ca-l mananca,era in extaz,asa sugea de el ca sa se frece cu partea aia cu peri mici de gingi,in schimb trebuie sa fiu foarte atenta ca trage f tare de el si doamne fereste il poate inghiti.A fost si cam marait la tara,nu a vrut sub nici o forma lapte pana acum seara,acum doarme si ma bag si eu langa el ca deja vad ca se frichine
Va si ne vedem dimineata la cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco

fetili, fericire mare, cu ajutorul lui mary07 am facut cont pe picasa si uite-mi picii tunsi http://picasaweb.google.com/117954449487692002611/GemeniiLa4LuniJumateTunsi?authkey=Gv1sRgCM30xY_it5vABg#

anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

7 martie facem jumate de an


ia uite ce mari si jmecherosi sunt...

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



seara buna fetelor

am citit povestea de la semnatura lui lali si asa m-am suparat .. cum or putea exista pe lumea asta asa mame??

nu stiu, in ultimul timp, am numai scenarii fataliste in cap .. aud atatea vesti rele si de oameni bolnavi ca parca intru un pic in depresie.

liliaco ce fata are radulesco tuns!! e un frumos! si annei ii place degetul meu .. il roade cu mare placere. cand citesc de andra, parca citesc de eva .. acum s-a mai dres cu mancarea dar in trecut era shou la fiecare masa .. pe de alta parte, ati fost tare haiosi la faza cu baia ..

lali ia uite cui ii arde de nazdravanii la ceas de seara .. hmm ia uite ca v-a invatat minte flacaulsi v-a dat planul peste cap ..

acum, nu gluma dar e tare nasol .. si noi am patit-o, cand ne era lumea mai draga incepea copilu sa urle din toti raunchii .. nu va spun cum saream drepti si fugeam la plod .. se termina cu tot cheful ..

anco ce te supara mami? ai asa doi pui superbi .. Doamne ce ochisori au cheliosii mici ..

raluk la 6 iti da trezirea? of mami .. cred ca iti e tare greu. daca as putea sa iau o parte din greul pe care il duci, as face-o, sa stii!

mimika fericito!! flamingo boys, ha .. nice!

alex fa o baie fierbinte, cu lumarele aromate pe langa, cu saruri .. pune si un pahar de vin/sampanie .. relax si nu te mai enerva. da-l afara pe meserias si gaseste altul. hai nu mai fii supi si nu te mai certa cu sotz? pup

miha asa e, dar m-am gandit ca-i face mai bine la durere nurofenul .. era disperata, urla si nu ma intelegeam cu ea ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Buna seara, dovlecime!
io sunt foooarte obosita (n-am emoticon cu una de-i cad ochii in gura?)Am fost la targ. Au concurat baietii la "de-a busilea". Mai mult mami a mers de-a busilea ca evident ca baietii nu au facut-o. dar am luat locurile 2 si 3. Am dansat si Salsa, toata lumea a luat premiul I. Am facut poze, le pun maine (calitate naspa, nefocusate, ca nici tati, nici buni nu sunt in stare sa faca poze, in fine). Am facut si gimnastica cu baietii, am papat la restaurantul Nestle. A fost foarte frumos, dar obositor. Acum pap o supa, tocmai m-am intos de la spectacol de striptis masculin Flamingo Boys. Am vazut o multime de dar nu spun mai mult ca mi-e ca-mi iau avertismentAm fost cu mami din dotare, ne-a trimis dnul sot.Ma bag in pat, asta daca l-oi mai nimeri, de somn ce mi-e...

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi



ce sot de gashca...sa nu mai spun ce mami modern...

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput