"Dovlecei de sept-oct 2009 *96* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

avem deosebita placere de a va oferi si noi un buchet de flori

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze


vai, va multumim duamna scumpa!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

multumim pt urari si multumi Sabina pt surpriza, chiar si asa, putin pocita

Iulika ma bucur ca Brucu e mai bine, sa stea febra urata la ea acasa si sa nu mai vina pe la voi! Ebru a zis ca-l pupa pe Bruce pe urechiuse

Mada sa-ti traiasca mama!

am vazut multe poze de copii frumosi, dar nu mai nominalizez...
am mai vazut si ca multi se plang de dureri de gingiute...ii pupam sa treaca repede...Ebru de vreo saptamana se trezeste de 2 ori noaptea, si desi am incercat s-o culc la loc fara sa-i dau tzitzi, nu reusesc si cedez pana la urma....asa ca avem mai nou doua mese noaptea....as zice ca e puseu, dar de ce numai noaptea?? probabil nu se mai satura seara cu laptic...miercuri mergem si noi la dr sa ne dea si noua o schema, desi eu mi-am cam format o parere cums a incep....

Hepi exact pe aia o avem si noi..crema de corp adik...

Angela LA MULTI ANI, sa fii fericita si sanatoasa sa te poti bucura de fetita ta!

multumim de martisoare tuturor, intru acusica sa-l vad si pe Alex martisor zicea Mary de ghiocei, au inflorit tare tare si ai mei, sunt asa frumosi, pacat ca sunt putini...

uf, Mada pupam baiatu sa-i treaca urechiusa





VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

IULIAPAPUSA ma bucur ca ne-ai dat vesti despre tine,sper sa treaca repede si ochisorul cat de repede,o sa-ti dau pm cu nr meu cand mai ajungi la pitesti sa ma suni,poate ne faceti o vizita
ELLE multumim de floricica si pt aprecierile la adresa mandrului,special pe oameni rai am pus poza aia cu diversificarea
TECHILA multumim si tie pt martisor,specific tie si foarte placut vederi ca stim ca vine din partea ta
DANA si tie iti multumesc pe aprecieri,si eu sunt moarta dupa lantisorul asta,am avut si cercei dar am pierdut unul
NELA ma bucur ca Anuta a trecut la piersicuta,am si eu vreo doua in frigider dar nu am nici o intuitie cum sa o fac
LUTO mami ma ajuti?spune-mi si mie cum sa-i dau piersicuta la pitic
Fetelor multumesc mult pt aprecieri la adresa baiatului si sper sa mai pot intra azi dar musafiri mamei vin la mine ca e mai mult loc si e mai linistit Iri aici,asa ca va si sa aveti un 1 martie placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

techila - esti mortala!!!! multumim pentru delicatul martisor .

madalina - asa e si pe schema mea, cum spune alex. la 150-200 g se poate inlocui masa de lapte. adica ii dai copilului lapte, dar e posibil sa nu-l mai ia, deci nu te alarma daca papa bine legume/fructe. maia, de ex, azi a papat la o masa 220g legume si 40 ml lapte. cred ca laptele il ia de sete.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

La multi ani dovleceilor sarbatoriti azi!!

La multi ani Angela!!

Iuliapapusa

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Am citit tot, tot, am atatea de zis (asta da surpiza ), dar la noi e tarzior, e trecut de zece!

Selen, LA MULTE LUNITE Ebruskai, sa creasca frumoas, sa fie sanatoasa si sa va bucure sufletele.
Ia spune ce a facut sotul la examen, eu am tinut pumnii, sa stii!

Iulika, ma bucur ca e ok Brucu.

Elle, ce frumos e martisorul natural, mi-a mers la suflet.

Hepilica, te pup. A mancat bine Anusca piersicuta, doamne ajuta! Imediat o sa se vada, sper, aportul de vitamine. Noi, vorba sotului, dupa ora 10 dimineata tot intr-un mancat o tinem pana seara, pentru ca are gustaricile acestea de fructe, cereale si lapte de la mine, peste mesele de lapte! Sper din tot sufletul sa se vada si la cantar.
Ce mai face Maia? I-ai mai dat ceva nou?

Mada, eu piersicuta am copt-o foarte putin in cuptorul cu microunde si am amestecat-o ca si supliment in cerealele cu lapte (eu le fac foarte groase). Rezulta un amestec de vreo 100ml de cereale, fructe si lapte din care Ana mananca in jur de 80-90ml la o masa.
Eu ii dau fructe aproape la toate gustaricile de cereale cu lapte de-acum.
Multa sanatate tatalui tau!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Techila, ai incercat banana? Este dulce, nu se poate sa nu le placa puilor tai. Eu le-o amestec cu cereale si laptic, poti incerca o combinatie cu mai mult laptic si cereale si mai putina banana, sau invers, vezi cum le place lor. Mie mi se pare ca parca s-a mai intremat Ana un pic de cand cu banana. Este important insa sa o dai coapta bine, indiferent daca au probleme cu constipatia sau nu.

Iti tin pumnii sa manance pumnii, numai eu stiu cat stres poate fi cu greutatea asta!!
Uite si piersica i-a placut Anei, desi are un gust un pic mai acrisor.

Foarte frumoas buchetul de flori!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

No fetele va las.
As incerca o curatenie in baie (Liliana ), insa am o leneeee, doamne, doamne.

Va pup, doamnelor!
Sa sarbatoriti frumos venirea Martisorul!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Fetelor vå pup tare pt mårtisoare!!chiar ati adus primåvara in sufletul meu ,desi aici ninge si e zåpada cat casa.

vå multumesc pt aprecieri!

am vazut si eu poze tare frumoase cu Loris..imi place tare mult perisorul lui

mådå vad ca tu ai fost urmåtoarea pe lista la sperietura cu bebicul..sper sa nu se mai intample si så ii treaca urechiusa..cred ca o sa trecem toate prin sperieturi de genul asta.

ramsan bine ai revenit pe la noi!!ti-am vazut piticii tare frumosi!

la multe lunite, Maria de carinablanca!!

la multi ani ,Angela

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

...UI!!! Martisorului! Of, of, mai, mai!

Sper ca maine sa fiu mai activa!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput