"Dovlecei de sept-oct 2009 *96* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Am facut parjitura de dimineata,i-am dat lui mama cadoul de fapt Irinel ca eu i l-am dat demult,o inimioara pe care scrie"buni te iubesc" si a venit la mine baiatul varului meu care are vreo 17 ani.Am zis sa bag si eu aspiratorul cat e el la mine ca sa stea cu baiatul si cand mai aveam in camera in care erau ei,i-a cazut baiatul din pat.Era pe pat cu baiatul mai in margine,el s-a ridicat si pana s-a intors cu fata catre baiat ala mic s-a rotit si a cazut jos pe-o parte.Sa va spun ce-am simtit?!in primul rand ca nu stiam ce s-a intamplat,l-am vazut pe Iri jos si imi tremura tot corpul,ala mic plangea,aspiratorul mergea si nu mai stiam ce sa fac.Mi l-a dat in brate si l-am linistit,s-a lovit putin la ureche ca era rosie,m-am uitat si la caput nu are nimic si e vesel,s-a jucat a mancat cum trebuie.Off ca mi-a fost o mila de el si atat mi-am dat palme in cap ca de ce m-a gasit pe mine aspiratorul dar nu mai puteam face nimic.Nepotului nu i-am mai zis nimic ca mai avea putin si plangea de rusine si tremura ca varga,nu si-a dat seama ca se poate intoarce asa repede.Asta e sa speram ca nu va avea nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mada imi pare tare rau pentru patania baiatului, pupam sa treaca buba. Cica cel mai important este sa il urmaresti cum se comporta de aici incolo, sa nu devina letargic si sa nu vomite. Tinem pumnii. Cat despre laptele de dupa masa, in schema de diversificare dupa care merg eu si la sfaturile dr mele asa trebuie, ca masa de fructe si cea de legume sa inlocuiasca complet laptele, asa ca....eu zic ca e bine.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Mada imi pare tare rau pentru patania baiatului, pupam sa treaca buba. Cica cel mai important este sa il urmaresti cum se comporta de aici incolo, sa nu devina letargic si sa nu vomite. Tinem pumnii. Cat despre laptele de dupa masa, in schema de diversificare dupa care merg eu si la sfaturile dr mele asa trebuie, ca masa de fructe si cea de legume sa inlocuiasca complet laptele, asa ca....eu zic ca e bine.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!


Stiu,o sa-l urmaresc sa vad cum se comporta.Deci sa nu ma mai ingrijorez ca nu papa laptic?adica vreau sa spun ca el nici intre mesele astea nu mai papa laptic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mada nu ma pricep si nici nu e cazul sa dau sfaturi dar mie mi-a spus asa:
1) prima masa a zilei = lapte
2) a doua masa = fructe ( de la 60 gr in sus poate inlocui masa, normal in jur de 150-200gr)
3) a treia masa = supa pasta de legume ( de la 60 gr in sus poate inlocui masa, normal in jur de 150-200gr)
4) a patra masa = lapte
5) a cincea masa = lapte

Asta e ce am eu, si din cate stiu trebuie sa bea pe zi cam 500ml de lapte...sper sa nu te incurc.

A mea la mesele de lapte papa cam 150ml, doar seara papa 210ml si intre mai bea cate putin ceai, dar nu mai mult de 30-50ml pe zi.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:




La multi ani!

Sa aveti o primavara minunata, cu multa caldura, lumina si voie buna!



si o floricica pentru voi ..

pupici

maraie anna, revin dupa ce o culc caci o scoala pe eva

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Buna fetele.Ce faceti?Toate bune/Ne este tare dor de voi.Sper sa rezolv cat mai repede treaba cu pc ca deja turbez.Noi bine voiosi si cu gangureala din ce in ce mai mare.Am fost din nou la oftalmologie n pitesti si se pare ca are canalele oculare infundate partial asa ca dam cu niste picaturi si un unguent si trei tipuri de masaj de trei ori pe zi.Si sa curatam nasucul cu batista sugarului tot de 3 ori pe zi.Ne chinuim dar asta este macar acum stiu si eu ce are.
Luta mea are trei mese pe zi de mancarica cam asa
prima masa lapte
a doua masa fructe
a treia masa supa pireu legume
a patra masa cereala
a cincea lapte
Ii merge f bine si nu avem probleme cu constipatia deci totul ok
In cateva zile ni s-a spus ca o sa-i dea cel putin un dintisor daca nu doi asa ca ii asteptam
In rest este f cuminte doarme tot toata noapte si face numai pozne ziua se tara cand o pun pe burta gongane mama tata baba aba mu ma nu ada bua si multe altele, scuipa suge picioruse si tot cheluta este sper sa i mai creassca sa avem ce taia la mot
Va pup dulce de tot

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Iupiiiiii, am fost la plimbare, si mi-am facut o prietena (oare cat de jalnica poate suna bucuria mea ). Dar, sa revenim, m-am intalnit cu alta mamica, tot cu baietel de 5 luni, venita la parinti, dar dintr-un orasel apropiat, Pavia. M-am intalnit cu ea si la interviul cu anestezistul, inainte de nastere . Sunt f bucuroasa ca am gasit si eu un om cu care sa mai schimb 2 vorbe

Multumim pentru aprecierile in privinta lui Loris (cra, cra...)

Madalina, bine ca nu a patit nimic Iri...Cateodata ma gandesc ca astfel de cazaturi sunt inevitabile... Dar stiu ce spaima traiesti...Pup sa treaca
Elle, super floricica!!


Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


mada La multi ani mamei tale! sa fie sanatoasa! vai ce papa irinel, daca vad oameniirai, te denunta .. si ce trening superb, nu mai spun de adidasi .. imi pare rau pentru cazatura, bine ca e ok iri.

alex, techila ce catei superbi aveti! eu una mi-as lua un golden retriever insa nu am timp de el ..

iulika ce soricel frumos!

biaz saru-mana pentru dedicatie!

ramsan bine ai revenit! ce fratiori frumosi si dulci!

nela sa-i fie de bine piersicuta. ma bucur ca i-a placut.

kemsy ce frumos e loris! ce ochisori are ..

mamicaluisimon bine ai revenit. pe unde v-ati plimbat?

angela ma gandeam la tine si cand te aniversezi .. e un pic ciudat sa fii nascut pe 29 februarie dar e mai special.



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

avem deosebita placere de a va oferi si noi un buchet de flori

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

avem deosebita placere de a va oferi si noi un buchet de flori

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

in stilul caracteristic

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput