"Dovlecei de sept-oct 2009 *96* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Fetelor, ma scuzati ca nu raspund fiecareia in parte..m-a emotionat mesajul Beatricei si nu m-am putut abtine..stiu cat este de minunata si chinuitoare asteptarea aceasta! Beatrice, stiu ca este greu, dar mai ai rabdare o saptamana..vezi daca intarzie CM, mai refa testul, fa-ti o analiza de sange: beta HCG (daca vei cauta pe google, gasesti multe info depre ea..poate ca deja stii).

Mada sa fie sanatoasa mamica ta! l-am vazut pe Iri cel sportiv..si mi-a placut lantisorul tau

Ramona ma bucur sa te revad

revin..

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Fetelor, imi doresc tare mult sa raman gravida. M-a luat putin valul fericirii, ma puteti ajuta?Mi-am facut analize sange: Progesteron in a 21 si 23 zi a CM si mi-a iesit mai mare de 40(asa scrie). Mi-am luat si un test de sarcina si l-am facut cu o sapt inainte de a-mi veni CM, iar a doua linie a iesit de un roz pal, nu rosu aprins ca la linia de control. E posibil sa fiu gravida?


Beatrice - la debutul sarcinii nivelul progesteronului creste de obicei. de aici si stare de rau, de cele mai multe ori. Mai repeta testul de sarcina peste 1-2 zile sau pentru un rezultat exact si elocvent fa o analiza de sange bhcg. de obicei, primesti rezultatul in 24 ore.

succes. sa dea DD sa fii insarcinata. ai grija de tine si tine-ne la curent.

numai bine .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


nu fa testul de sange inainte de data menstruatie. la fel si testele de urina...asteapta un picut. stiu ca stai ca pe ghimpi, dar pana atunci nu are sens sa intreprinzi ceva.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Fetelor, imi doresc tare mult sa raman gravida. M-a luat putin valul fericirii, ma puteti ajuta?Mi-am facut analize sange: Progesteron in a 21 si 23 zi a CM si mi-a iesit mai mare de 40(asa scrie). Mi-am luat si un test de sarcina si l-am facut cu o sapt inainte de a-mi veni CM, iar a doua linie a iesit de un roz pal, nu rosu aprins ca la linia de control. E posibil sa fiu gravida?



Daca a doua liniuta este roz oricat de palida ar fi... ESTI INSARCINATA!
Maine dimineata, la al doiela test va iesi mai puternica, deci felicitari!!!


Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Va multumesc din suflet!am sa va tin la curent!Va dorec o primavara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Girls, multumesc pentru gandurile bune! Si eu sper din suflet sa-i dam de cap la dermatita asta.

Mada, e posibil sa fie un dintisor din ce povestesti tu. La Natalix au fost aceleasi manifestari. Azi noapte insa a fost ok, a avut numai trezirile ei normale, fara plans.

Incep sa ma gandesc oare cum voi alapta cand va avea mai multi zimtisori, deja simt cum ma ciupeste cu cel pe care-l are..si la cat de agitata e cand papa mi-e teama ca rupe o bucata de mamelon si incepe diversificarea cu carne...

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.



Amandoi baietii mei au avut DA - dermatita atopica, in una dintre pozele lui Tudor se vede exact cam cum arata fetisoara lui. Acum este curat lacrima, dar facem tratament de intretinere :)


Ramona


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Va multumesc din suflet!am sa va tin la curent!Va dorec o primavara frumoasa!


sa vii cu o veste buna acum la inceput de primavara .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Am adaugat poze de luna 5...Enjoy!
http://picasaweb.google.com/gianina80ro/Luna5#

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramsan

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Girls, multumesc pentru gandurile bune! Si eu sper din suflet sa-i dam de cap la dermatita asta.

Mada, e posibil sa fie un dintisor din ce povestesti tu. La Natalix au fost aceleasi manifestari. Azi noapte insa a fost ok, a avut numai trezirile ei normale, fara plans.

Incep sa ma gandesc oare cum voi alapta cand va avea mai multi zimtisori, deja simt cum ma ciupeste cu cel pe care-l are..si la cat de agitata e cand papa mi-e teama ca rupe o bucata de mamelon si incepe diversificarea cu carne...

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.



Amandoi baietii mei au avut DA - dermatita atopica, in una dintre pozele lui Tudor se vede exact cam cum arata fetisoara lui. Acum este curat lacrima, dar facem tratament de intretinere :)


Ramona


Rares si Tudor - sunt sufletul meu


Da, tot DA are si fetitza mea. Ce tratament ai folosit?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

SA AVETI O PRIMAVARA FRUMOASA CU MULTE BUCURII!!!!



Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Ce pui gimnast
Foarte dragut .Ca sa nu mai zic cat de trendy sunteti,cu diversele accesorii de pus pe cap

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Am adaugat poze de luna 5...Enjoy!
http://picasaweb.google.com/gianina80ro/Luna5#

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris




Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput