"Dovlecei de sept-oct 2009 *96* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fetelor, imi doresc tare mult sa raman gravida. M-a luat putin valul fericirii, ma puteti ajuta?Mi-am facut analize sange: Progesteron in a 21 si 23 zi a CM si mi-a iesit mai mare de 40(asa scrie). Mi-am luat si un test de sarcina si l-am facut cu o sapt inainte de a-mi veni CM, iar a doua linie a iesit de un roz pal, nu rosu aprins ca la linia de control. E posibil sa fiu gravida?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/blw/engels.html#choke

Aici niste bebelusi de 6 luni care musca directr din para, wow nu pot sa cred...
E drept ca eu in parc am vazut o fetita care la 7 luni molfaia linistita niste pufuleti...

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Ramona,sunt tare frumosi baietii taimi-au placut tare mult pozele cu ei 2

La noi e innorat,cred ca vine si ploaia...uff,ce inceput de primavarasi eu,care speram sa hoinarim azi pe strazi sub bataile soarelui (unu care ofteaza)

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Raluk, multam. Pe Eric vreau sa-l alaptez cat mai mult, macar pana la 1an... Roni s-a intarcat singur la 6luni jumate, cand au inceput sa-i iasa dintii...

Mkunigunda, da fimoza e cand putza nu se decaloteaza. Eric asa avea... o gaurica mica, cat o gamalie de ac, prin care iesea pipi...
Duminica trecuta, de dimineata a inceput sa planga si nu stiam de ce si am inceput sa-l urmaresc sa vad daca nu cumva face pipi (Raluk)... Citisem ca poate avea dureri la pipi... Si asa a fost, la fiecare pipi, plangea... Am rezistat eroic pana luni dimineata, cand am fost cu el la Grigore Alexandrescu unde o d-na dr foarte draguta, ne-a primit si a input sa ne resolve problema... Se face decalotare, fortata, pe viu, doare putin, dar asta este... Eric a fost foarte stramt si nu s-a putut rezolva dintr-o singura miscare asa ca am fost de doua ori, acum e aproape 90% rezolvat si mai trebuie sa mergem o data (sper ca pt ultima oara). in prima zi, dupa decalotarea initiala a plans la fieare pipi, dar apoi i-a trecut... Daca nu se putea rezolva manual, trebuia operatie (cu anestezie generala)...

Aaaa... Multumim frumos pt urarile de ziua mea si a lu' fi-meu mic.

Loredana Eric-Mihai 24.09.2009 + Roni-Cristian08.02.2007
Poze Eric
atelierul meu
www.flickr.com/photos/9549359@N04/sets/72157600613153381/" target="_blank">lenjerii copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Buna dimineata!

O primavara minunata va doresc!!!


EBRU
RAISA MARIA
THEODORA IOANA
PAUL IULIAN


Fragutza ne luam de mana cu "diversificarea" caci si eu sunt in aer!!! Am cumparat insa scaun de masa Noroc cu Baby expo!
Tinem pumnii sa vii cu vesti bune de la dotor !

Kawaichan drum bun!

Madalina La multi ani mamei tale! Si multa sanatate tatalui tau. Am vazut poze cu frumosul Irinel!

Iulika pupam frumosul Brucu! Cat de mult seamana cu mami lui cea frumoasa!

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Girls, multumesc pentru gandurile bune! Si eu sper din suflet sa-i dam de cap la dermatita asta.

Mada, e posibil sa fie un dintisor din ce povestesti tu. La Natalix au fost aceleasi manifestari. Azi noapte insa a fost ok, a avut numai trezirile ei normale, fara plans.

Incep sa ma gandesc oare cum voi alapta cand va avea mai multi zimtisori, deja simt cum ma ciupeste cu cel pe care-l are..si la cat de agitata e cand papa mi-e teama ca rupe o bucata de mamelon si incepe diversificarea cu carne...

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fetelor, stiu ca-s offtopic, dar m-am gandit ca poate cazul meu se aseamana cu al cuiva de pe acest forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Fetelor, imi doresc tare mult sa raman gravida. M-a luat putin valul fericirii, ma puteti ajuta?Mi-am facut analize sange: Progesteron in a 21 si 23 zi a CM si mi-a iesit mai mare de 40(asa scrie). Mi-am luat si un test de sarcina si l-am facut cu o sapt inainte de a-mi veni CM, iar a doua linie a iesit de un roz pal, nu rosu aprins ca la linia de control. E posibil sa fiu gravida?


Destul de greu de crezut ca un test sa se pozitiveze cu o sapt inainte de CM, dar oricat de deschisa la culoare ar fi a 2a linie...felicitari! Eu de teste fals pozitive nu am auzit (poate la barza, ca ar aparea a 2a linie, dar mai tarziu de cele cateva minute regulamentare)

Neata fetelor!! Va pup! Saptamana asta Rares face 5 luni si m-am gandit sa incep si eu diversificarea...cu legume...de care legume sa ii dau, avand in vedere ca el e mai constipat din fire? Am inteles ca morcovul si cartoful constipa...

Ne luptam cu un dintisor, care nu vrea sa iasa, imi tot chinuie baiatul de vreo 2 zile... Nu ma lasa sa ma uit in guritza, doar cand imi roade degetul simt mai umflatel gingiutza de jos...

Sper sa treaca repede...si cand ma gandesc ca-s 26 de toti

Va pup. O pt voi toate azi in asa zi frumoasa! La noi azi se dau MARTISOARE LA BAIETI!

--------------------------------------------
Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Fetelor, imi doresc tare mult sa raman gravida. M-a luat putin valul fericirii, ma puteti ajuta?Mi-am facut analize sange: Progesteron in a 21 si 23 zi a CM si mi-a iesit mai mare de 40(asa scrie). Mi-am luat si un test de sarcina si l-am facut cu o sapt inainte de a-mi veni CM, iar a doua linie a iesit de un roz pal, nu rosu aprins ca la linia de control. E posibil sa fiu gravida?


Doamne ajuta!
Nu stiu sigur..dar sa iasa asa cum iti doresti!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Fetelor, imi doresc tare mult sa raman gravida. M-a luat putin valul fericirii, ma puteti ajuta?Mi-am facut analize sange: Progesteron in a 21 si 23 zi a CM si mi-a iesit mai mare de 40(asa scrie). Mi-am luat si un test de sarcina si l-am facut cu o sapt inainte de a-mi veni CM, iar a doua linie a iesit de un roz pal, nu rosu aprins ca la linia de control. E posibil sa fiu gravida?


Beatrice - la debutul sarcinii nivelul progesteronului creste de obicei. de aici si stare de rau, de cele mai multe ori. Mai repeta testul de sarcina peste 1-2 zile sau pentru un rezultat exact si elocvent fa o analiza de sange bhcg. de obicei, primesti rezultatul in 24 ore.

succes. sa dea DD sa fii insarcinata. ai grija de tine si tine-ne la curent.

numai bine .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput