Fulgusori de nov-dec2009 (31)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

La Multi Ani Ionela! Sa ai un an frumos, sa te bucuri de Mihnea si de tati, sa fii sanatoasa si fericita!

tuturor fulgusorilor dragi ce se serbeaza azi

noi am avut o noapte f linistita , vedem noi ce mai urmeaza azi .
Plecam oricum in vizite ca sa iesim din casa, asa ca va dorim petrecere frumoasa si copii in forma maxima!



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

fetelor, s-a deschis odiseea de nov-dec 2010!!!

Na, ca m-am emotionat

Plateea - va asteptam la Primele 365 de zile in prag de primavara

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

monis5...venim, venim!
nici o sansa a scapati de noi. va urmam de-aproape, mai ceva ca scaiul de oaie ...




Plateea, fluturas drogat, dependent de doza zilnica de iubirea celor 2 baieti din viata mea, bbTo ochios, si tati pentaxist ! Viata mea e mai frumoasa, cu fiecare zi care trece!

www.flickr.com/photos/23363511@N05/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

La Multi Ani fericiti, sanatosi, plini de bucurie, pace, liniste sufleteasca, dragoste IONELAMARIA!!!


La Multi Ani si fulgusorilor care implinesc, 2, 3 sau 4 lunite in zilele de 28, 29, 30 si 31, sa cresteti mari, frumosi, cuminti si nu in ultimul rand sanatosi!


Iar voua mamicilor, o ultima zi de iarna cat mai calduroasa!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Neatza! Cuscri, iata cadourile noastre pentru Maia noastra iubita:www.youtube.com/watch?v=iee1UTYNGAk" target="_blank">LA MULTI ANI NORA NOASTRA MICA SI DRAGA. Rares se gandeste cu drag la tine, si iti trimite un vis frumos

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Plateea, va asteptam oricand cu drag aici cu noi. Va dorim petrecere cat mai frumoasa aici, la "Primele 365 de zile din viata unei comori"!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Fetelor, m-am gandit si la un mesaj frumos de intampinare pentru mamicile de la Pufuleti. Ce parere aveti?

www.youtube.com/watch?v=2zpU9SNDvH8" target="_blank">WELOCME HOME

Dragi mamici de pufuleti,

Asa cum la sfarsitul lunii decembrie un gand frumos, izvorat din inimile tuturor mamicilor de la Nov-Dec2009, a zburat catre voi, ne simtim si acum datoare sa va uram un BINE ATI VENIT la Primele 365 de zile din viata unei comori.

La fel ca si noi, timp de 40 de saptamani ati fost alaturi unele de celelalte, ati ras si ati plans impreuna impartasindu-va impresiile, ideile, experientele, si ati participat la conturarea unei vieti in burticile voastre. Acum a sosit momentul unei alte etape in care veti descoperi ca zilnic minunea pe care ati adus-o pe lume va face ceva nou, iar voi veti simti o bucurie imensa putand fi partase la aceste clipe feerice, pe care le veti privi ca pe adevarate evenimente. Meseria de mamica vi se va parea uneori covarsitoare, dar satisfactia de a va tine bebelusii in brate si sentimentele legate de acestia va vor mangaia sufletele inmiit. Suntem alaturi de voi, si dispuse sa va ajutam cu un sfat, sau macar cu o vorba buna!

Bine v-am gasit inca o data!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani si celorlati mici sarbatoriti de astazi!

Pufuleti, va asteptam cu drag la primul an, sa aveti o aventura frumoasa alaturi de mamicile voastre!

Monica, nodulul ala dureros poate fi o hidrosadenita (infectie a unei glande sudoripare din axila, probabil tot stafilococul ala prapadit-tratamentul e chirurgical, o mica incizie si antibiotic) sau poate fi un ganglion inflamat, poate ai vreo zgaiba, zgarietura, buba, pe undeva pe mana, brat, piept, care s-a suprainfectat si a facut ganglionul sa se mareasca reactiv.

Dienutze, numa maine nu-i poimaine! Asa repede trece timpul si o sa o vezi si tu pe a ta in rochite de printese... N-are rost sa-i faci program la supt, las-o sa suga cand doreste, si cand vine diversificarea abordeaz-o relaxata fara orare fixe, ca o noua aventura!

Va las, azi avem musafiri, merg la treaba!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata fulgulime, Chiara va multumeste frumos pentru urari, ce-i drept, cu gura plina de un bibe mare mare. Ionela, draga mea Iti doresc ca urmatoarele zile de nastere sa le serbezi alaturi de toti pe care ii iubesti, sa fii fericita, sanatoasa, foarte iubita, iar dragul de Mihnea sa iti creasca mare si frumos Fulgusori nascuti in 28, 29, 30 si 31 haindeti cu mic cu mare la sarbatoare, sa cresteti mari, frumosi si sanatosi, sa aduceti mult senin in vietile parintilor vostri! Plateea Felicitari si tie si colegelor tale de odisee si bine ati pasit pragul casei noi, sa va simtiti bine aici si sa va imbogatiti unii pe altii cu informatii si sentimente. Va pupam, nu inainte de a va oferi tot ce am gatit, adica muuuuuuuuuuuuulte multe chestii. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

neatzaaaaaa

moama da' harnicute ati mai fost...cand o sa recuperez eu oare din urma?...deocamdata sa vad ce am retinut din ce am citit asa pe diagonala:

first of all:

LA MULTI ANI IONELA !!!
sa fii sanatoasa, fericita, sa iti dea Dumnezeu multe bucurii, impliniri si o viata minunata alaturi de cei dragi tie ...un brat de

apoi:

La multe lunite Chiara, Dan Mihail, Ariana, Mihai, Maya Teodora!!!

Vlad de Many_Bany, Robert de Miramar, Marie Rebecca de MyLady
Flavius Cristian de Camy_pus, Alexandra si Georgiana de Speranta76
David Andrei de A_driana, Ruxandra de Ramonik, Raluca Magdalena de Lauradi, Dragos Andrei si Eva Maria de gabitza, Dragos Andrei de Oana_pdv, Matei de Crlp

Ramonik ma bucur ca ai acceptat invitatia noastra...eu ma rog sa se incalzeasca si sa fie vremea faina ca sa ne putem cunoaste

Monis sa treaca starea de oboseala si Santi sa isi revina din moftureala

Lalu o sa fie bine, vei vedea ! si recuperare rapida

na ca am uitat ce am mai vrut sa spun...
va pup pe toate

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput