Fulgusori de nov-dec2009 (31)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

eu mai nou am alta problema (ies din una dau in alta si parca nu se mai termina problemele ). mi-a iesit sub brat, in dretul sanului cu care alaptez un nodul foarte dureros. asta s-a intamplat de 2 zile, dar a crescut destul de tare in 2 zile si ma doare la orice miscare. tot din cauza asta am si o stare destul de aiurea si nu am chef de nimic. nu stiu la ce fel de dr sa merg. pana luni cand pot merge la medicul de familie sa imi spuna ce sa fac si sa imi dea o trimitere as putea sa fac si altceva, aveti idee? habar nu am incotro s-o apuc

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

lalu, ma sa fie bine si sa nu pierzi lapticul cu toate ca stiu ca dl dr va face orice ca sa-l pastrezi. va fi bine, ai sa vezi

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

Gata baita, gata si haleala de dupa, scriu repede cu un deget
Lalu bravo tie, esti o curajoasa
Cosmynik e ciudat sa fie rubeola, daca n-avea de unde sa ia. puiul cu bubite
Ionela mm, ce ne pregatesti tu acolo, eu ma bag cu farfuria in fata de azi
Cami e tare dulce Flavius cu Flavia
Lyly multumim
Am si eu 2 intrebari pt fetele din Bucuresti:
- 1. stiti vreun instalator?
- 2. mor de durere de spate. Stiti vreun salon de masaj ok?
Va de noapte buna pe toate fara exceptie



si una si alta dar trebe sa caut nr de telefon, de fapt pt masaj am pe cineva care vine acasa daca vrei

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Fulgulime, deci maine avem sarbatoare mare, ne adunam la chef, da?


cine nu e gata il luam cu lopata

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

A adormit bebelusul..

Dienutze, nici Matei nu are un program fix de masa. De obicei mananca cam la 2h in timpul zilei, rar la 3h. Incerc sa nu ii dau mai devreme de 2h pt a putea face digestia intre mese si pediatrii recomanda la fel. Noaptea doarme legat 5-6h apoi incepe si se trezeste mai des, cam din 2 in 2h sa pape.

Lili_a, e adevarat ca mie imi place mai mult la Kidex. E drept ca e si mai aproape de mine, insa la Baby expo-ul de anul acesta nu erau reduceri mai deloc...1 pereche de sosetele romanesti 5 lei, la Z un body 18 lei ca in magazin, am prins la carut si scaunul de masina reducere de aprox 10%..f putin. Tin minte ca anul trecut la Kidex au fost reduceri pt ca a tr sa cumpar hainute de botez pt 2 fini si erau in jur de 30% mai ieftine, acum vom vedea anul acesta. Tin sa va amintesc ca intre 25-28 martie va fi deschis Kidex la Romexpo.

In privinta scaunului de masina, pana la 13 kg se fixeaza cu spatele la directia de mers, dupa ca un scaun normal, in sensul directiei de mers. Standul este pe langa cel de la Chicco, vis-a-vis de Mustela. O secunda sa scriu detaliile scaunului auto: Bebe confort, Iseos neo+, 0-18kg, cu reglarea scaunului si pe latime.
Si m-am uitat acum pe bon: reducerea a fost de 5%.....

Pup bebe de Cosminyk
Pupici si un somn linistit va urez (o s strig putin mai tare ca sa auda si Raresu si sa se conformeze)
Ma bag la dus.

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

da da...maine sarbatoare mare, Chiara face 3 luni si mami Andre ne face tort , iar IonelaMaria face ...... mai multe luni si la ea papam si bem . Sa curga cu bacardi ca eu am branula pregatita .


Uah...daca stiam nu mai mancam dulce azi ....Abia astept sa mananc tort si sa bem...

RAMONA eu pt Bacardi am o palnie ca sa mearga mai bine pe gat
(P.S.: n-am pus gura pe Bacardi...inca )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

da da...maine sarbatoare mare, Chiara face 3 luni si mami Andre ne face tort , iar IonelaMaria face ...... mai multe luni si la ea papam si bem . Sa curga cu bacardi ca eu am branula pregatita .


Uah...daca stiam nu mai mancam dulce azi ....Abia astept sa mananc tort si sa bem...

RAMONA eu pt Bacardi am o palnie ca sa mearga mai bine pe gat
(P.S.: n-am pus gura pe Bacardi...inca )

Lidia


palnie, ai? (daca esti cu din astea mai tari gen vodka, wiskey, o sa iti placa si bacardi ca e rum...da din ala adevarat). Iar asta breezer e cu arome....moamamaaaa o nebunie. O sa las si pt tine o sticla sa bagi prin palnie restul ma lupt cu fetele sa prind cat mai mult la branula.

ps...bei, fete..sa nu uitati sa faceti si potoale de pos't bre, ca eu tin post , da alcoolu' daca nu are jiermi in el (gen tequila) e bun si ala de post.

Fiu-meu nu doarme, asa ca sper sa nu ma vada cand ma alcoolizez sa ma toarne la tat-sau .

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74
ANDRE dar ce sarbatorim maine ca n-am fost pe faza?
Eu ma gandeam la Ionela, dar o sarbatorim si pe pitica mea, si pe bebe de Lalu, si pe bebe de Biara, deci avem petrecere mare. Eu sunt gata cu pregatirile, tortul a iesit o minunatie. Noapte buna, fulgulime! Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

ANDRE dar ce sarbatorim maine ca n-am fost pe faza?


Eu ma gandeam la Ionela, dar o sarbatorim si pe pitica mea, si pe bebe de Lalu, si pe bebe de Biara, deci avem petrecere mare. Eu sunt gata cu pregatirile, tortul a iesit o minunatie. Noapte buna, fulgulime!

Chiara Ada, vita mia ,
Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa




Asa asa...stiam eu ca is mai multe printese de sarbatorit maine, da pana ma uit eu pe lista . Abia atept a le pup pe toate pe bulanase (in poze). Ione fugi si pregateste si tu poza cu bulanasele, ca vb aia..nu fac exceptii

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Ionela sanatate si multa multa fericire(mai multa decat poti duce)!
Sunt convinsa ca nu faci nani inca (instinctul meu de fata mare, nu ma-seala ) asa ca noi iti uram de pe acumwww.youtube.com/watch?v=OEtM0gG9ryw" target="_blank">LA MULTI ANIIIIII

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput