Fulgusori de nov-dec2009 (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mamici si pitici, Odihna placuta! Eu merg sa pregatesc cinstea de maine si voi luati si va odihniti. Pup toti bebeii de noapte buna ca sa lase mamicile sa se odihneasca pentru maine.
Sa aveti o noapte minunata!!!



Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

SIMINA sa traiti fericiti in casa noua.

LAURAIRINA ce de martisoare facusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Mamici si pitici, Odihna placuta! Eu merg sa pregatesc cinstea de maine si voi luati si va odihniti.


asa..asa..asteptam maine cinste mareee..




iote de aia mi's cat casa, daca balosesc de fiecare dat' pe aici..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Camy, am vazut pozicile, ce mare s-a facut Flavius, si cum citeste el programul tv sa vada ce program urmareste cu tati

Lili, frumoasa domnisorica ai!

Lidia, tare bancul

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Gata baita, gata si haleala de dupa, scriu repede cu un deget
Lalu bravo tie, esti o curajoasa
Cosmynik e ciudat sa fie rubeola, daca n-avea de unde sa ia. puiul cu bubite
Ionela mm, ce ne pregatesti tu acolo, eu ma bag cu farfuria in fata de azi
Cami e tare dulce Flavius cu Flavia
Lyly multumim
Am si eu 2 intrebari pt fetele din Bucuresti:
- 1. stiti vreun instalator?
- 2. mor de durere de spate. Stiti vreun salon de masaj ok?
Va de noapte buna pe toate fara exceptie

mami de Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Fulgulime, deci maine avem sarbatoare mare, ne adunam la chef, da? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

ANDRE dar ce sarbatorim maine ca n-am fost pe faza?

GAGICI va mai aduceti aminte de aceasta reteta?www.libertatea.ro/stire/reteta-zilei-ciocolata-de-casa-cu-nuca-277969.html" target="_blank">http://www.libertatea.ro/stire/reteta-zilei-ciocolata-de-casa-cu-nuca-277969.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

da da...maine sarbatoare mare, Chiara face 3 luni si mami Andre ne face tort , iar IonelaMaria face ...... mai multe luni si la ea papam si bem . Sa curga cu bacardi ca eu am branula pregatita .

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Seara buna si la noi
abia mi-a adormit pitica si pot si eu linistita sa scriu, ca azi am inceput un mesaj de 4 ori si nu am reusit sa-l termin, asa ca am lasat-o balta pt cand adorme.
Diana, da alaptez intr-un singur san. dupa operatie m-am stors din ce in ce mai putin, pana sanul respectiv nu mai produce lapte (asta dupa indelungi incercari de a alapta si cu sanul ala, care se lasau intotdeauna cu urlete prelungite ). apoi am in ceput sa stimullez productia de lapte de la sanul celalalt, scazand cantitatea de LP cu 10 ml pe zi, pana a ajuns sa produca ata cat sa se sature printesu. dr m-a incurajat sa renunt la LP si sa stimulez lactatia, spunandu-mi ca se poate alapta cu un singur san, pt ca femeile care au gemeni reusesc sa alapteze 2 copii.
intr-adevar diana ai dreptate in legatura cu stafilococul din maternitatea cuza voda de la noi. 90% din femei il iau ori ele, ori bebelusii. cica mai nou au descoperit ca toti angajatii spitatului sunt purtatori de microb si au devenit imuni (nu si mamicile care se interneaza). doctorul meu imi spunea ca doar cu foc mai pot scoate microbul din maternitate.


de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Lili, imi pare rau, nu stiu instalator in bucuresti, cel cu care am lucrat eu nu mai e de gasit, cred ca si-a schimbat telefonul. Dar sa nu bagi in casa pe oricine, mai cauta recomandari. O amica de-a mea a lucrat cu o echipa de zugravi, iar la o luna i-au spart casa acesti "zugravi". Au fost prinsi de politie, asa a descoperit ca sunt aceeasi.

Multumesc frumos pt raspunsuri.

Mama, care e la multi km distanta, imi tot da sfaturi... A cumparat carti despre cresterea bebelusului, are timp si citeste si imi face rezumate la telefon! Rezumate cam imperative... Ultima oara a fost despre cum ar trebui alaptata la 3 ore ca sa pot introduce difersificarea la ore exacte!
Daca si voi sunteti cam pe acelasi regim de alaptat inseamna ca nu sunt anormala

Diana, abia astept sa imi creasca printesica sa ii fac rochite ca ale voastre!

Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput