"Dovlecei de sept-oct 2009 *95* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Am cateva minute libere si mi-am amintit ca nu v-am zis ce am vb cu doc. atunci cand am fost la vaccin.Discutam despre mesele lu' Razvi si ii spuneam ca nu ii prea plac legumele (am incercat 'enspe combinatii ) decat cu mar ras alaturisi ca mie mi se pare cam ciudat sa manance legume combinate cu fruct.
Mi-a zis ca il pot lasa deocamdata si fara legume ( a zis sa nu am pretentii sa-i placa deoarece propriu-zis nu au un gust bun).Ehh,io ma minunez,cum de mananca cerealele cu o pofta de lup (si alea chiar ca mie mi se par scarboase la gust) si legumele nu ?! si a zis ca pot astepta pana la 7-8 luni cand ii introduc si altceva langa legume (carne,ou) si atunci sigur le va lua.
Cu mar ii place,orice leguma as pune,dar doc. a zis ca nu e prea ok...plus de asta,mi-a zis ca fructele contin mult mai multe vitamine decat legumele (asta o stiam si eu de la voi)


Ce sa fac?Voi ce ziceti?


Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Neata!
Am spicuit putin capitolul asta... Scrieti prea mult Cu doi copii parca e mai greu sa tii ritmul...
Noi suntem binisor. Zilele astea am fost cu Eric la dr., de doua ori, pt ca a avut fimoza; am rezolvat cam 90%; mai trebuie sa mergem o data saptamana viitoare. Neplacuta operatiune insa necesara; incepuse sa planga la pipi... In rest e ok. Sunt asa, necajita, intr-un fel, pt ca nu ia bine in greutate; el a luat, 1200, apoi 1250, apoi 600, 400 si acum, 350g Mi se pare putin tare... Abia a ajuns la 7kg la 5luni... E adevarat ca nici eu n-m luat viotamine si a fost destul de stresata cu martioase si alte cele si nu m-am odihnit suficient... In rest se rostogoleste cand pe burta, cand pe spate; vrea in fundulet... Din astea de bebelusi...
Vad ca ati inceput operatiunea diversificare... Controversat subiect... Eric papa numai san si de asta vreau sa mai aman pana la 6 luni...
De ce va camponati pe razatoarea de sticla? Celui mare, i-am facut totul la blender si fructe si legume, cernita... Imi place ca iese fin, exact ca si borcanele speciale... La Eric sper sa aiba succes si papica facuta de mine; la Roni nu a avut succes, asa ca am mers pe borcanele, la masa de pranz; si acum mai papam din astea... Asta este..
Techila, am vazut ca te-ai plans ca nu papa baietii. Ia vezi, nu le iese vreun dintisor? De regula nu prea papa daca le iese ceva... Desi se zica ca nu fac febra, mie Roni mi-a facut, la fiecare dinte; macar nu plans...
Off, plange cineva. Trebuie sa fug.

Loredana Eric-Mihai 24.09.2009 + Roni-Cristian08.02.2007
Poze Eric
atelierul meu
www.flickr.com/photos/9549359@N04/sets/72157600613153381/" target="_blank">lenjerii copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Buna seara,am citit si eu pe diagonala ce-ati scris,am vazut ca s-a scris despre siropul pe care trebe sa-l dea Techila la baietii,despre scaunele si diversificare.
Va multumesc din suflet la toate pentru urarile de sanatate tatalui meu,sa dea D-zeu sa fie din belsug,eu sper sa fi fost un dr din ala gen al MONICAI care pune repede un diagnostic sa scape de tine.Am vb cu verisoara-mea care e asistenta in spital si s-a interesat de dr si i s-a spus ca nu e tare bun asa ca sa mearga luni la alt dr si sa-si faca analizele.Eu am calcat azi ca sa uit de suparare dar tot m-am intristat pe seara cand mi-a zis mama ca i-a zis tata lui Irinel" ba tataie nici nu mai pot sa te pup",mi s-a rupt sufletul ca stiu cat il iubeste si ce greu trebuie sa-i fie,of ca abia astept ziua de luni si ma rog sa nu fie decat o raceala
DELIA eu tocmai ce i-am luat lui Irinel de la farmacie gel PANSORAL,mi l-a recomandat farmacista si a zis ca nu are nimic daca il inghite si nici daca ii dau si pe el sa nu il doara gingiile(m-am gandit ca poate ma insel eu si ii dau degeaba)
Am luat azi si biscuiti pisati fara gluten marca Plasmon,destui de scumpicei sunt cat o cutie de nan si costa 33 ron,pt cine interesa biscuiti fara gluten.
Baiatul doarme si sper sa nu fie tare marait in seara asta ca sunt treaza de la 7 si nu stiu cat rezist.Va si sunt aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
Am terminat si eu curatenia si pot intra macar sa va dau binete.
La noi nimic nou de data trecuta...
Mada sanatate tatalui!
Fetele imi pare tare rau ca nu pot citi si eu tot ce scrieti dar sincer nu am cum. Daca nu sunt cu Mihai sunt cu Ramona, daca doarme si Ramona mai fac cate ceva prin casa... asa ca doar seara cand mai vine mama soacra pe la noi si sta cu Ramona mai pot intra si eu.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'na seara dovlecime... Ce faceti voi?
Mada multa sanatate tatalui tau,sa dea DD sa fie doar o alarma falsa.Saracul,ce-o fi in sufletul lui acum,cand se gandeste ca nu poate sa se aptopie prea mult de nepotelde incurajare.
Al meu dovlecel este tare marait,zic eu ca ii mai iese un dintzoc,ca e umflata gingiuta langa dintisorul iesit saptamana trecuta.Imi e o mila de el.Cand il iau in brate ma apuca cu manutele de bluza si o trage la gurita.Daca ajunge cu ea la guita o musca si scanceste,se screme,asa.Cu ce sa il dau sa ii calmeze durerea?

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

'na seara dovlecime... Ce faceti voi?
Mada multa sanatate tatalui tau,sa dea DD sa fie doar o alarma falsa.Saracul,ce-o fi in sufletul lui acum,cand se gandeste ca nu poate sa se aptopie prea mult de nepotelde incurajare.
Al meu dovlecel este tare marait,zic eu ca ii mai iese un dintzoc,ca e umflata gingiuta langa dintisorul iesit saptamana trecuta.Imi e o mila de el.Cand il iau in brate ma apuca cu manutele de bluza si o trage la gurita.Daca ajunge cu ea la guita o musca si scanceste,se screme,asa.Cu ce sa il dau sa ii calmeze durerea?

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian


lali - tocmai ma uitam pe o revista de la farmacia dona si am gasit o reclama la DENTINOX-GEL N - pentru eruptii dentare fara chinuri . "Contine tinctura de musetel cu efect antiinflamator si curativ, substantele active care calmeaza local durerea sunt dozate in cantitate adaptata pt bebelusi".

Eu mai stiam si de CALGEL.



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Carinablanca, daca tot te-ai uitat la poze nu ai pus si tu ceva poze?
Raluk, atata supersubsolul. Initial m-am gandit ca e subsol dar am zis ca arata prea bine pt subsol. Si la a noastra tot asa de incet merg lucrarile si subsolul nu arata bine ca la voi.
Liliac, ce mai face Raducu ?

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!


Am trimis de vreo 10 zile pemail-ul comun. AR trebui sa fie acolo. Altele mai recente nu am.

Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Merci Hepilica,mege ca naiba netul,mama lui de rds...Uka,hai sa le dam na-na ,ca si tu ai avut probleme cu netul...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

fetelor ma dau cu capu de . Am raspuns la fiecare si din greaseala am dat pe chat si am pierdut tot raspunsul. Din pacate nu mai reusesc sa scriu inca o data ca trebuie sa fug dar pe toate si va urez noapte buna.

Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Ce liniste e in seara asta
LALI am scris eu mai sus ca i-am luat lui Iri tot de la DONA gel PANSORAL,e tot cu musetel si inca ceva (scrie in eng si nu inteleg),eu deocamdata nu l-am incercat caci a dormit baiatul si vad ca e bine.
Eu m-am bagat langa baiat vreo ora macar sa ma odihnesc,acum s-a trezit,a papat laptic si acum se joaca in patut.Ma bucur ca seara imi mananca laptele caci ziua nici nu se atinge de el.

Mergi la inceput