"Dovlecei de sept-oct 2009 *95* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Am mai pus pozici noi
http://picasaweb.google.com/MonicaPercea/2010?authkey=Gv1sRgCOCcz_zej7WYTw#5442960596071194802




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Techila, eu in cazul asta le-as face cat mai repede analizele. Stiu ca de mai mult timp spuneai tu ca nu mananca mai multe ore la rand dar totusi ei arata bine. Cate kg au? Scuze daca ai mai scris dar nu am retinut.
Raluk, mie astea de lemn nu mi se par comode pt copil. Eu am chicoo dar alt model care se poate lasa si mai in jos si sunt multumita pt ca pot lasa spatarul pe spate si-l mai pun in scaunel chiar daca nu sta in fundulet, pe cand in alea de lemn trebuie sa stea bine in fundulet. Si cand or sa aibe 3-4 ani o sa stea la masa cu adultii pe scaune normale, cel putin asa sta cel mare al meu.


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

www.youtube.com/user/Kiddicare#p/search/8/dsmMZ4m1mpw" target="_blank">asta seamana cu hauck ala. www.youtube.com/user/Kiddicare#p/search/5/kWg5q3-6NDg" target="_blank">asta e happy snack. Normal ca daca am carucior inglesina am aruncat o privire si la www.youtube.com/user/Kiddicare#p/search/9/WYlJny5SPuo" target="_blank">zuma, dar e prea scump... Uka, il lauzi tare? Ca e aproape cat indemnizatia mea pe o luna . Si mai scump e www.youtube.com/user/Kiddicare#p/search/20/ab_Ic2ZzL6I" target="_blank">chicco polly magic


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui techila

mai fetelor, cu puii mei nu e problema ca vor doar ceva sau ca mancanca doar ceva. eu nu vor nimic...adica nimic. nici lapte simplu nu mai vor. azi andrei mi-a mancat 5 masuri de lapte cu orez dimineata. atat. acum e ora 5. scuipa tot. stefan isi lipeste buzele de nu ii mai bag nimic in gura. nici fructe nu vor, chiar daca sunt dulci. as zice saru' mana sa manace ceva....ca le-as da numai sa nu ii stiu cu burta goala. si acum ma mai gandeam ca o sa le dau cateva lingurite cu apa...ca sa nu se deshidrateze. ma mai gandesc la treaba asta.

am zis ca ii mai las doua zile sa vad daca se mai indreapta cat de cat, ca nu vreau sa ii peritolez, dar daca nu vor atunci o sa le dau. mi-a zis doctorita ca o sa gasesc multe informatii despre peritol, dar ca sa am incredere in ea si sa le dau, ca e un medicament care acum li se potriveste.

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze


ofofof, tare dificil. iti inteleg disperarea si sunt convinsa ca ai incercat orice. solutia cu apa e excelenta.
incearca sa-i scoti putin afara la aer, poate li se creeaza o stare de foame de la aerul proaspat si rece... (mi se intampla des cu maia, dupa ce revenim de afara sa bea laptic, chiar daca nu e ora ei obisnuita de masa sau chiar daca mancase doar cu putin timp in urma).

daca tu ai incredere 100% in doc al tau, sigur ca-i vei urma sfatul. cu atat mai mult cu cat, iata, ti-a facut cateva precizari.



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Ieri am stat pe afara de la ora 12 pana la 19,m-am plimbat prin oras cu bebelul atarnat de gat,si mi-a mancat in intervalul asta(cu pireut de fructe si laptic papat la 11.30),2 biberoane 250 ml de lapte...azi am stat in casa ca a fost urat afara si a mancat doar dimineata bine,in rest abea a gustat si fructe si laptic,asa ca si eu cred ca aerul rece de afara ii face sa manance.Toata ziua m-am chinuit sa ii dau sa pape,si mai tot timpul a lins nitl biberonul si a facut balonase cu laptele...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Monique multumesc de detalii . Si ce poze cu frumusetile tale . Andreei ii sta minunat cu paltonul ala! Si Teodora se vede ca e multumita de opera ei!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna seara!

Maria m-am bucurat tare ca ne-ai scris, sa va fie de bine in noua casuta! Aidan e pe zi ce trece mai scump.

Fragutza felicitari pentru primul zimtisor.

Anco .

Kinga ai grija cu cd-urile. Am patit-o cu niste poze de prin 2001-2002 pe care nu le mai poate citi, nu e un back-up sigur, eu cred ca un hard extern e potritvit, numai sa faci backupuri regulate.

Monikus ati recuperat pozele? Vom incerca sa le recuperam de pe cardul aparatului, nu am facut decat o poza noua, deci teoretic ar putea fi recuperate. Le poti recupera de pe hard daca le-ai sters, dar nu mai scrie nimic pe el pana nu le recuperezi.

Hepilica o scumpa Maia, na, ca acum m-am emotionat si eu. Deci tu poti manca orice oricat si nu te ingrasi?

Techila sper sa vina si pofta de mancare sa mentinem falcutele si sa se inalte bebe cu ochi. Uite ce am gasit pe net www.firmeproduse.ro/catalog/5823/Razatoare fructe.html " target="_blank"> razatoare sticla. Aceasta este faimoasa razatoare? Inseamna ca am si eu de cand eram mica. Amandoi sunt la fel de nemancaciosi si iau la fel in greutate? Stiu ca au inaltimi diferite si de asta m-am gandit ca poate sunt diferiti si la mancare. Uite aici prospect: www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2784" target="_blank">multisanostol .

Elle sper sa primesti peria de martisor. Eu am modelul un pic mai vechi, am luat-o acum 2 ani si sunt super multumita de ea, dar cred ca o gasesti si un pic mai ieftina. Sa iti comnzi de la VS de acum sa vina pana de Paste. De unde stii ca nu se plateste vama? Eu am platit vama si la transport si din cate imi amintesc cu totul era in jur de 100 de dolari (tot acum vreo 2 ani ). 10 usd transportul? Unde, unde?

Carina

Mada sper sa fie bine tatal tau. Sa stapaneasca sanatos Iri tot ce a primit! Sper sa se obisuiasca repede in scaun. Am fost la cumparaturi si la intoarcere Alex a stat la mine in brate, nu am reusit sa-l calmez altfel, asta dupa ce spuneam ca il las in scaunel fie ce-o fi.

Raluk noi am zis ca in zilele cu soare il apuca mai tare crizele, dar azi n-a fost pic de soare si nici asta iarna, dar atunci dadeam vina pe tv sau pe colici.

Diamar uite aici pozele de la intalnire.

Azi i-am dat lui Alex cu acea crema de la farmacie pentru cojitele de pe capsor si nu pot sa va zic, e jale, nu se mai ia de pe par. Nu stiu ce sa mai fac. Legat de crize, problema la noi e ca nu prea il mai calmeaza nici plimbatul, nici cantatul, se opreste cateva clipe se uita cu ochisorii rosii la mine si incepe iar.

Merg sa fac mancare, sper sa intru mai tarziu.

Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

No, am gasit un site in care se vede un copil in scaunul hauck, ca in rest numai cum imi imaginam eu : http://www.piccolo-innovations.com/day-care-furniture. Si aici http://www.piccolo-innovations.com/features-benefits


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

www.youtube.com/user/Kiddicare#p/search/8/dsmMZ4m1mpw" target="_blank">asta seamana cu hauck ala. www.youtube.com/user/Kiddicare#p/search/5/kWg5q3-6NDg" target="_blank">asta e happy snack. Normal ca daca am carucior inglesina am aruncat o privire si la www.youtube.com/user/Kiddicare#p/search/9/WYlJny5SPuo" target="_blank">zuma, dar e prea scump... Uka, il lauzi tare? Ca e aproape cat indemnizatia mea pe o luna . Si mai scump e www.youtube.com/user/Kiddicare#p/search/20/ab_Ic2ZzL6I" target="_blank">chicco polly magic


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


Eu sunt mare fan Zuma, tare mult imi place. Nu am cu ce sa compar, probabil si altele sunt comode, imi place ca pot sa o plimb prin casa cu el pe roti fara sa zgarie parchetul, se manevreaza f usor. E scump da i-ar sta bine lu Alexutu in el

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Raluk - scaunele astea de lemn sunt ca lumea. si mie mi-au placut initial, dar pusese cineva aici cu ceva vreme in urma niste imagini de pe youtube in care se vedea cum un copil se impinge foarte usor cu mainile de masa si cade pe spate. mi s-a parut atunci cel mai nesigur scaun si am renuntat la idee. poate reusesti sa gasesti acele imagini.
pe de alta parte, uite monique spune ca are pt teodora si ca e multumita de el.

Monique - fetitele tale sunt tare dulcici. niste dragute. imi plac pasiunile teodorei...canta la pian, picteaza. felicitari. Andreea e taaaare finuta si dragalasa .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Saluti fetele

Azi soimita nu mai da semne ca o dor gingiile, dinte nema, oare se poate sa o apuuce si sa o lase durerile. Aoleu, pai asta inseamna ca ne intindem cu lunile pt un biet iepuras. Azi nici n-a mai cerut fiola de Camilia, nici nu stiu ce sa zic. Mamicile cu copilasi mai mari, help please Voi cu ce dati pe la gingiute pt durere?

Raluk, ce bine-mi pare sa te vad . Vad ca esti cu ochii pe scaune de masa. Eu am luat unul de la FP si am cautat sa fie stabil, tava maricica, sa aiba mai multe pozitii de inaltime si inclinare, sa fie pernuta usor de spalat.... cam asta trebuie urmarit, zic eu

Techila, imi pare rau ca ai probleme cu puiutii, ca nu vor sa pape. Sa stii ca eu am o prietena al carei baietel nu a papat nimik, dar nimik din ce a facutv ea in casa; in schimb, de la borcanele papa cu cea mai mare pofta.

Mada, multa sanatate tatalui tau, te cred ca esti speriata, cine n-ar fi. Te imbratisez cu drag

Monique, de cand tot vreau sa-ti spun ca te admir foarte mult, imi place tot ceea ce faci: cum educi papuselele, cum gatesti, cum te imbraci (mi-a placut la nebunie rochia de mireasa). Se vede ca esti o tipa foarte rafinata .

trimit ca plange soimita..........




Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput