"Dovlecei de sept-oct 2009 *94* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Claucia ai fost foarte tare cu urarea de ziua mea
Nu tin mortis la asta ci apreciez mai mult atmosfera amuzanta si informativa de pe acest forum. Pareri argumentate, impresi, experiente si poante cu simt al umorului la greu.
Eu m-am atasat de fetele de aici demultttttttt si banuiesc ca ele stiu asta fara sa le zic zi de zi cate o replica.
Cel putin asa gandesc eu.

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
[ cu branzica oricum sunt pierduta complet pe traseu. Spun asta pentru ca aici laptele pe care il cumpar eu tine si 3 saptamani fara sa se strice...e un miracol


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009




Ala e lapte pentru o conservare mai lunga . Sigur gasesti in supermarket si lapte proaspat!! Eu am prin zona o ferma de vaci, si aia au pus un "dozator" de lapte, muls proaspat, deci am de unde sa ma aprovizionez!!Desi, vorba ralukai, laptic bea de la mine...asa ca mai rar cu branzica (si eu sunt pierduta pe traseu cu branzica )


Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Asa, eu nu ma bag la faza cu diversificatu ca n-am experenta, dar bag bine la dovleac ce ne spun mamicile trecute prin asta, fapt pentru care primeste fiecare cate o zambila, lalea, ghiocel, frezie

Ma tot chinui de azi dimineata sa felicit si eu Paunita pentru dintzoc si sper ca urmatorii sa iasa fara dueri si chinuri

MAda, nu te mai stresa ca nu ma deranjezi. EU daca nu pot vobi, nu aspund, aspund cand pot, iar daca nu veau sa fiu deanjata inchid messu, da??

Luci, treaba cu banzica este cat se poate de simpla. O cana de lapte, se da in clocot si in mom ala pui cateva picaturi de lamaie sau 2 linguri de iaurt si mai lasi sa fiarba pana se face banzica asa cat sa pui intr-o strecuratoare de ceai, cat gura la o cana. Si gata, asta-i tot. Acum nu stiu cum e cu laptele asta d el avoi de acolo, banuiesc ca e UHT. Dar chiar nu exista lapte "proaspat". EU tin minte ca in GErmanica tot asa, ea peste tot numai UHT dar la unele magazine se gasea la sticla de sticla lapte "proaspat".

MA gandeam zilele astea, ca la inceput, cand l-am nascut, ma gandeam cu goaza la momentul diversificarii, cum ma voi descurca, ca nu voi avea timp sa-i pegatesc, nu voi sti ce sa-i dau, etc. Acum mi se pare totul atat de natural si de simplu... parca as fi facut asta toata viata mea

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Bag de seama ca nu imi functioneaza litera RRRRRR de la tastatura
Intelegeti voi ce-am vrut sa scriu

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

AM uitat sa ma laud si eu ca a luat tati tort la baiat(inspirat de subtilitatea mea de a-i arata pozele lui Santorini zilele trecute ). Asa ca atunci cand se va tezi donsoru Zgatix va sevesc pe fiecare cu cate o feliuta si cate un pahar de BAILEYS

SHaidiridiridiidiridaaaaaaaa!!!

Puuuuuscaaaaaa si cuuuuueaaaauaaaa laaaattaaaa
Ceeeeee baaaarbaaaaaat eaaaam odaaaaataaaa
Laaaaa vaaanaaaat prin munti si vaaaaai
CU baieeeeetiiii meeeeiii!!!!

Dedicatie de la mami mami mami ami miii
PEntru Zgatix gatix tix ix ixx

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta





lali e obligat sa-ti dea salariul bonus. fa plangere la camera de munca .. insa, trebuie sa ai in scris refuzul lui de a-ti acorda banutii ...


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


I-am spus ca vreau in scris raspunsul si mi-a spus "la revedere",dar eu il stresez,si asa mai am cate ceva bube impotriva lui ... Telefonul de pe care l-am sunat inregistreaza toate convorbirile,si cand se umple memoria iti cere sa le stergi...oare daca refuza sa imi dea scris,pot sa il sperii cu inregistrarea...Imi e si jena,parca ai cere naiba de pomana...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citesc din urma...cam asta fac de cateva zile ,nu prea am mai avut cand sa postez...sa inteleg ca asta e linistea dinaintea furtunii,nu?Adica petrecem in seara asta,nu??Ca eu sunt iar singurica,iar nu dorm,si macar voi imi mai tineti de urat. Va pup dulce...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Am ramas singura si aici?

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mai fetelor...ma speriati...unde ati disparut toate?

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Eu sunt aici, dar am mancat prea mult si nu ma mai pot misca de burta...

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput