"Dovlecei de sept-oct 2009 *94* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anco spune:

neatza fetele mele iubite
imi cer iertare de la voi in primul rand pentru ca m-am dat la fund cam multa vreme,(cred ca nici pe la semnatura n-am mai umblat).probleme pe acasa-motivul.nu ma intrebati ca nu vreau sa vb. in ultimul timp doar despre asta am discutat si parca m-am tampit.asa ca informatie, de 2 luni suntem doar noi, adica eu si cei doi minunati pitici.poate o sa va povestesc candva. nici poze n-am prea facut la pici tot din acelasi motiv de suparare si de alte procupari, ca in loc sa-mi vad bine mersi de cei mici eu ma ocup cu prostiile lu tac-su, ma rog. asta e...
suntem sanatosi, mari si acum sunt hotarata sa revin printre voi, iar pentru asta imi cer inca o data scuze, ca nici macar n-am mai intrat sa citesc ce ati scris voi.
va pupacim,

anca, robert si darius

anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

LUNI, 7 SEPTEMBRIE INTERNAREA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Offf fetelor sunt asa de suparata
Tata s-a dus la spital ca se simtea rau de la inima,l-am sunat si facuse EKG si se ducea sa faca o raza si acum m-a sunat si mi-a ca e suspect de TBC.Si acum mai aflu si ca e contagios,ce ma fac fetelor???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

NEatza fetelor.

anco

mada, off, nu stiu ce sa-ti spun, da oricum mi se pare ca pe IRi l-au vaccinat anti TBC, sau vorbesc postii? ORicum, sanatate multa tatalui si cel mai bine e sa faceti cu totii analize ca sa stati linistiti

EU tusesc de juma de ora, nu mai pot . MA gadila ceva pe gat, nu mai pot de nervi . Ma tampeste raceala asta, n-am febra sau alte cele doar nas infundat si mai nou vad ca tusea asta. Tre sa-mi fac o ridiche (oare am scris corect??)

Sa aveti o zi faina. Noi vem sa o intindem la Bebe Expo. Mai merge cineva azi?

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:


Morning, pumpkins!!

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Uka, sweetie pie, nu ti-ai iesit din mana, tine-o tot asa! Ai fost MONDIALA la faza cu ceiutul.
Eu sorb pozele cu Carinuta, stii, da? Intru din cand in cand pe picassa numai sa vad daca ai mai pus ceva nou. Te-am adaugat la favoriti si la uca, si la carina, sa nu pierd nimic, nimic!



pt cat esti de buna
Daca e de sorbit, iti mai las cate ceva ..aici..si cui ii place si vrea si el, nu e gratis, vreau un pup si spun cu ce le-am facut (desi cele mai vigilente dintre voi isi vor da seama repede si scap fara pup,asta e). Mie imi plac de moor!
Plimbare placuta azi si pupici Anuskai, sa-i transmiti ca mi-a placut la maxim de ea in ultimele poze, este desavarsita!! Cel mai finut si dulce copil, mi-ar placea mult s-o vad live,sa-i vad gesturile, cred ca e diafana si delicata, o incantare



Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Moni nici eu nu stiu dar cred ca da.Oricum am o stare de jale,mie frica dar in acelasi timp sunt si plina de nervi ca catei aia,ca nu sunt ca techila fara par si la ei in casa e vesnic par de la ei.Mie mila de ei de mi se rupe sufletul dar nici asa nu vreau sa traiesc,copilul e mai important decat ei.Nu stiu ce-a fost in capul sora-mii de-a luat 3 si usor usor ia lasat pe toti in romania.O sa vb cu ai mei(cu tata) si ori ii da ori nu mai las copilul acolo.Iti dai seama ca o sa ne facem toti analize daca reiese ca e bolnav,sora-mea mi-a zis ca si ea cand a avut"apa" la plamani tot suspecta de tbc a fost.Am o stare de-mi vine sa ma dau cu .Ma duc la mama caci si Iri a fost agitat si nu a dormit pana pe la 3-4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Offf fetelor sunt asa de suparata
Tata s-a dus la spital ca se simtea rau de la inima,l-am sunat si facuse EKG si se ducea sa faca o raza si acum m-a sunat si mi-a ca e suspect de TBC.Si acum mai aflu si ca e contagios,ce ma fac fetelor???

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


Ooof, imi pare atat de rau..stiu cum e, a facut si tata, acum 3 ani, dar se trateaza, e ca nou acum , a stat 1 luna internat..Linisteste-te..Noi nu am luat de la el , doar daca ai sistemul imunitar slabit se ia, nu te speria. Poate nu se confirma, tinem pumnii. Haide fruntea sus, pentru el, fii curajoasa.

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Vine acasa tata,ma imbrac si ma duc la ei,va pup ne auzim mai incolo.Va multumesc din suflet ca ma incurajati,sunteti ca o oaza de liniste pt mine...off ca grea mai e viata asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

NEatza fetelor.

anco

mada, off, nu stiu ce sa-ti spun, da oricum mi se pare ca pe IRi l-au vaccinat anti TBC, sau vorbesc postii? ORicum, sanatate multa tatalui si cel mai bine e sa faceti cu totii analize ca sa stati linistiti

EU tusesc de juma de ora, nu mai pot . MA gadila ceva pe gat, nu mai pot de nervi . Ma tampeste raceala asta, n-am febra sau alte cele doar nas infundat si mai nou vad ca tusea asta. Tre sa-mi fac o ridiche (oare am scris corect??)

Sa aveti o zi faina. Noi vem sa o intindem la Bebe Expo. Mai merge cineva azi?

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


sa treaca tusea!
Am vazut pozele frumosului tau, sa-ti traiasca, are niste ochi..Doamne ce frumosi...Si mi-ati facut pofta de tort..mmm..
Spor la cumparaturi, sper sa ajunga si in cta babyexpo asta..



Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Noi azi mergem la ziua verisoarei mele.. de cand n-am mai fost la restaurant...ultima oara mancam spagheata din picioare, cu maimutica pe umar..Azi va sta in carut, am zis! Le-am transmis sa rezerve si pt ea un loc, ca-i place sa stea la masa la nivelul nostru sa se benocleze in farfurii

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

'neatza

Anco,

Monica,multa sanatate si shoppinguiala placuta

Mada,sanatate tatalui tau si tinem pumnii sa fiti bine si voi

Nela,vaai,cand ma gandesc cum e la voiauzi la ea,slapi...ar mai lipsi sa vad o poza de genu' asta cu voi.Te pup,si asteptam poze

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput