"Dovlecei de sept-oct 2009 *94* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.

aaaa,am descoperit o cofetarie-bufet.Adica platesti la intrare vreo 12$ si apoi poti sa mananci cat te tine,timp de-o ora,bauturile gratis.30 feluri de prajituri.
De aseara numai la asta ma gandesc...




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla



aoleu mama .. pai cu una ca mine, cred ca ar da faliment ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



plec la culcare ca ma imbolnavesc de nervi ... dupa ce ca nu ma baga nimeni in seama, am mai intrat si pe macys unde au mai bagat hainute de copilasi ... .. iar pe victorita nu au modelul de sutien pe care mi-l doresc ..

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


Aide mai mami. Ca doar pt tine a fost tortul. De ziua mea fac d'ala winter cu portocale si te servesc cu o feliutza

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


deja salivez .. e tortul meu preferat ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



gata .. chiar ca plec caci devin agasanta ..

noapte buna si somn usor!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

multumim de fetili de aprecieri. creste inima si pipota in mine...doar stiti.

cat despre cofetarii cu all u can eat..... vreau si io. luci apropo de lapte proaspat..ma intrebam zilele astea dk nu este vreun farmers' market prin apropeire sau mai mad ceva: ca in filmele cu vieti perfecte, lapatarul care vine la usa si lasa doua, trei sticle de sticla pline cu lapte si mama fericita care in zori de zi, le lasa pe cele goale ca sa le ridice laptarul. oare si la noi s-o putea la fel?

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Fug si eu la nani ca m-a capiat raceala asta

Noapte buna fara prea multe treziri

SAbina, o zi usoara

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Yuhuuuu, am facut si noi ochi! No sieeeeervus dragelor!

Sunt la zi.

Uka, sweetie pie, nu ti-ai iesit din mana, tine-o tot asa! Ai fost MONDIALA la faza cu ceiutul.
Eu sorb pozele cu Carinuta, stii, da? Intru din cand in cand pe picassa numai sa vad daca ai mai pus ceva nou. Te-am adaugat la favoriti si la uca, si la carina, sa nu pierd nimic, nimic!

Maria, ce freza punk are Piski! S-a facut un frumos! Te sarut!
Mely, v-am vazut in plimbareli, sunteti niste frumosi tot trei.

Fata mea face aerobic!
Imediat plecam in plimbareli, e superb la noi, soare, cald, miroase a VARA! E vreme de slapii aia cu un dejti, mami Liliana! De fiecare data ma gandesc la tine cand ii scot sa purcedem la drum!

Va sarut si weekend placut!

PS: Elle, am uitat sa iti zic ca iti sade freza noua. Si lasa-le incolo de ondulatoare, mai bine ia ceva de la victorioase secretoase de 1 martie!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Si daca ma chinuiam un pic maitare puneam panchistii in mesajul de mai sus in linie dreapta!
Gata, plonjez!




_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Saluti fetele

Si eu prin zona, intr-o pauza de alaptat . Vreau sa urez La multe Lunite!!!!! sarbatoritilor de azi, cu intarziere pt ora Ro, scumpului de Atomix si frumoasei Zeina, sa cresteti mari puilor!

Sa zicem ca suntem si noi la moda , adica ne frasuim si frichinim de mama focului, muscam tot ce ne iese in cale, ne trezim tipand. Inteleg ca urmeaza sa apara primul iepuras, sa speram ca nu va dura mult. Soimita nu baleste mult, de asta sper ca nu e doar inceputul unei lungi perioade. Sfarcurile mele sunt intr-o stare jalnica, cam ca la inceputul alaptarii .

Vazut si noi pozici cu puiuti exceptional de frumosi: Piski, Stefan si Andrei & co, Zgatix, Ana de Nela, Ana de Dana, Isabela, Carina, Carol, David, Iri, Emma, Natalix, mogaldetele, toti niste frumosi/ frumoase, mai mare dragul sa-i privesti. Daca am uitat vreun pui, va rog sa ma scuzati, dar i-am vazut pe toti care apar la capitolul asta.

Pt piele uscata la bb, noi am folosit Glaxal base si acum am trecut pe Eucerin, care face o treaba minunata.

Cu ceaiul pt bb (sunteti niste zuze, btw) mi s-a explicat ca nu ar fi bun pt ca afecteaza rinichii la unii copii (probabil cei care au o sensibilitate deja). Acum, na, nu putem sa-i ferim chiar de toate, eu consider ca moderatia este cheia succesului in toate .

Cuscra Mada, Iri este absolut fantastic cat de frumos se joaca in ''scula'' cea noua. Soimita mi-a pus pe lista o dracovenie dintr-aia, asa de mult i-a placut .

Soimita va multumeste pt aprecierile la adresa ei,sunteti foarte generoase cu complimentele (creste inima in mine...cra, cra)





Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

L-am uitat pe Brucu..... si el in lista cu frumosi si scumpi

Sabina, super ideea cu all y can eat la cofetarie . Nu am vazut aici inca asa ceva, adica numai cu prajituri. Vai, ce pofta mi-ai facut...

Manga, s-a acomodat greu Piski la noua casa? Imi place ce imagine feerica ai tu cu laptele la usa , esti tare simpatica.

Madame Hapilica, ati fost intr-o forma de zile mari cu explicatiile cu varsta . Pe aici sunt multe mamici trecute de 40 de ani, tineretea este in suflet . Pe la concertele rock am vazut multi tineri dintr-astia . In alta ordine de idei, unde as putea sa vad o mica domnisoara?

Aaa, pai mi-am adus aminte, felicitari fetele pt intalnire, mi-au placut mult de tot pozele. Bravo voua . Avem si noi la Mtl o intalnire la inceputul lui martie, abia astept .

Gata, ca bat campii de una singura. Ce ma oftica chesti asta cu fusul orar , adica eu nu inteleg de ce nu se putea sa fie la toti odata zi, si apoi noapte





Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza,va ofer o
Na cu plecarea mea aseara am pierdut tortul de la Zgatix dar l-am savurat dis de dimineata ca sa incep ziua bine desi afara ploua.Monica mami nu te supara pe mine dar daca mai vi cu chestii de la doctori nebuni vin cu dupa tine.Pai spune tu cum poa sa zica ca copilasul ala care e la maraton are ceva si care deja stie sa te aprobe"andaa,daa".Eu un frumos si un "vorbaret",sa-ti traiasca si sa te bucuri de el
MANGA cred ca Piski e unul dintre bebelusi care s-a schimbat mult de la nastere,am vazut ca si el are niste ochii de te da pe spate.Pozele sunt la semnatura,ma bucur ca v-ati reglat cat de cat si te asteptam mai des
Cuscra DELIA sa se ia de mana cu barbaso nora-mea ca si el e tot asa de marait.Ma bucur ca sunteti bine si sper sa treaca si perioada asta,Iri ii transmite un si o soimitei sa nu o doara prea rau aparitia primului
ELLENUTA am vazut ca nu si-a gasit ce si-a dorit lasa mami ca or sa aduca si ce vrei tu,eu ma intreb cum ai rabdare sa astepti atat dupa ce comanzi ca eu as face pitici pana ar veni
NELA nu ne dai si noua cu imprumut niste soare?sa aveti un weekend placut si sa ne faceti pozici macar asa sa mai "simtim" si noi caldura
Vedeti ce matinala sunt,pai da ca daca imi suna telefonul la 7 cum sa mai dorm dar sunt happy ca i-a trimis tacso scaun de masina,trening si doua perechi de adidasi,abia astept sa le vad.
Va las ca mi-a venit o matusa in vizita

Mergi la inceput