"Dovlecei de sept-oct 2009 *94* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Buna seara!
Pierdut una bucata baietel cuminte de pus in rama si gasit unu' mofturos,marait ,care nici macar noaptea nu mai doarme.

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice







Si tu,Brutus?
Razvi e de nerecunoscut...m-am uitat in gurita lui si dupa calculele mele si amintiri despre pozitia dintisorilor,cred ca ne paste un canine posibil asa repede?

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

TECHILA multa bafta la ingrasat putzele,las ca se fac ei mari nu te amagi tu degeaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

cum va ziceam de ceva vreme ca puii mei nu mai vor sa manance...s-a vazut azi la dr...au luat doar cate 300g de caciula, respectiv foarte putin. of, si mi-a recomandat sa le dau sirop d-ala minunat de se intituleaza Peritol. nu mai pot de fericire. si o sa ne programam peste 2 saptamani sa vedem daca a dat vreun rezultat. continuam cu vigantol, cu fier, incepem calciu..continuam diversificarea. mergem si la ortoped peste vreo 2 saptamani ca sa ne vada, speram sa fim oki. in rest arata bine...am facut vaccin, nu am facut febra. dar nu mai am chef sa ma gandesc la doctor acum...

am fosr si eu la controlul de 6 luni la gineco, mi-a recoltat pt papanicolau si mi-a zis dr ca arat f f bine (pe dinauntru). mare mare bucurie a fost pt mine sa ma vad cu dna doctor.

dupa aia am ramas in oras la niste prietene ca sotz face o magicarie ca sa avem curent si a fost foarte ocupat. d-aia am fost absenta, dar am citit tot din urma.

noapte buna!!pup

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze


techiluta, pai 300g de caciula nu e chiar rau .. de ce ti-o fi spus doctorul asa? in fine, el stie mai bine. eu una nu le-as da peritol .. da cu rosii dar nu le-as da si punct. mai degraba, daca e ok ptr varsta lor, le-as da multisanostol ..

hai nu mai fii supi, da? eu zic ca arata foarte bine puii tai, nu ai de ce sa-ti faci griji.

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



eu mi-am ales www.mediagalaxy.ro/catalog/index.jsp?catalogId=6&categoryId=209&itemId=10643#" target="_blank">cadoul de martisor ..

imi place tare mult si sper sa fie ok. am citit despre perie la femina intim ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Am eu,am eu,la parul mediu este super,iti da volum si iti onduleaza varfurile,la parul mai lung e mai greu ca doar putin onduleaza varfurile.Buna alegere pt noua coafura

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


pai asa m-am gandit si eu .. ca la parul care mi-a mai ramas .. o sa arat ravisanta dupa ce ma "coifez" cu peria asta ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Vai ce tari sunt! Daca i-ati auzi !! Tasu cica " Olala, ou sont les elefants? Nous alons a la campagne.. quest'que vous avez prepare pour aujord'hui? " si asta rade de nu mai poate, e foarte fresh..
Auleu pe vremuri stiam franceza..
Va fi o noapte luuuunga my friends..


Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009





MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka


Luci... Je t'aime!!


m-ai dat gata cu replica asta in spaniola

PS - ramai febletea mea de pe vremea cand doamna cu pisica iti dadea pumni in gura sa scoti fata din masina de spalat.....de-atunci m-am indragostit de tine

Glumele sunt modul meu de a depasi orice stare mai grea, de orice natura...iar tu ai simtul
umorului din belsug

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Oof draga mea, nu-mi aminti de greseala aia... Cati bani am lasat la psiholog in speranta ca face ceva cu copilu'... asa l-a marcat experienta aia cu masina... Tresare cand vede reclame cu Calgon, Persil... La Coccolino plange!!

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009




Uka,
Luci,e un pic mai spre franceza replica,dar te intelegem,erai prea concentrata pt a ne explica a 4-a oara de ce nu-i dai ceai lu' David

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia
Mai astept si alte fete cu sfaturi ca sa-i prezint proaspetei mamici toata documentatia.Si-ntre noi fie vorba,dk n-o avea nimeni chef sa-mi mai raspunda o sa incerc sa mai caut si in urma.Exista posibilitatea de a urmari mesajele cuiva pe DC?!



Stai bre, nu sari, avem copii mici, plangaciosi...

Eu folosesc Dermalibour si Exomega de la Aderma.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Ia ca a aparut si MANGA,ce faci cum esti,ce face Piski???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Techila, nu stiu ce sa zic mami! Vecina ta din Clinceni avea probleme similare, poate iti zice ceva pertinent!


Te pupa fata!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Multumim frumos tuturor pt aprecieri

Techila,imi pare rau ca ai venit trista de la dr. Tin pumnii sa le mearga bine putzelor si sa nu faca febra

In seara asta am vb cu Calin si de 1 mai mergem la munte,la o cabana numai NOI 2.Abia astept...o sa fie weekendul nostru....

Daca aveti referinte,plizzz veniti cu idei e prima oara cand mergem si suntem in plop si plopu-n aer


Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput