Fulgusori de nov-dec 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Noi am fost la plimbare, e tare frumos la Iasi. A dormit aproape tot timpul bebe meu. Acum spune povesti cu ursuletii din carusel

Alinus25merci
Imi pare rau ca Dragos e iar racit. bebe mic sa se faca bine

Lumi, ne dai si noua un semn? sau te sun?( sper ca sunteti bine

Acu' ma apuca pe mine somnul... si Mihnea are chef de maraiala... Merg sa negociez cu el... poate poate


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Alinutza, este un calciu pt copii. se numeste Calciu Kids de la Fiterman. Or mai fi si altele. E dulce




Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Alinutza, exista Calcium Pharco, sirop ptr bebelusi si copii. Dinasta i-am dat la Vlad si-l lua cu placere.

A_driana cate kg are David de spui ca e slabut?

Crissa, pai daca faceai Tetraxim cu hepB erau 2 intepaturi, nu se combina in aceasi seringa. Poate ati facut Infanrix hexa? Act_hib se combina cu Tetraximul in aceasi seringa si rezulta practic pentaximul.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Broscuta, nu mai pot sa vad pozele cu Iulia. Cand am vrut sa las comment mi-au spus ca nu mai exista. Cred ca din cauza ca erau multe nuduri si astia de la webshots sunt f stricti cand vine vorba de bebelusi si copilasi.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

DianaR, david are 6200 grame la 3 luni pe care le implineste marti (in 30 ar trebui dar daca luna asta ii doar din 28 )
mie mi se pare super ok, doar la mami i-ar place sa fie bulanos si cu falci mari de sa-i atarne ...
mai deci eu am o pb ,,grava'' cu sucul la bebe.......mai inainte scrisesem ca de maine ii dau o lingurita de suc de mar, acuma parca imi vine sa ma razgandesc ......offf......


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Intr-adevar e fff bine cu greutatea. Chiar vrei sa-i dai suc deja? Are doar 3 lunite... Hai mai lasa ptr mai incolo (muuult mai incolo )


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

La multi ani bebeilor sarbatoriti azi si multumim de cinste,

Bun, am reusit sa intru sa scriu si eu catre ceva , si dupa bunul obicei o iau de la coada la cap.
Am vazut pozele cu hlizitele de la malul marii, mamarutele si pe mamicile lor, nu cred ca mai are rost sa va spun ca vreau si eu la malul marii, ami ales acum ca nu e aglomerat si simt ca marea e doar a mea -( nevasta de marinar ce sa fac imi place marea)
Simina felicitari pentru mutatul in casa noua, sa va bucurati de ea si doar intr-un chef sa o tineti.
Lalu ma bucur ca s-a rezolvat problema cu sanul, va
Camy ma bucur ca Flavius e bine si nu iti mai face atatea griji
Multi bebeilor bolnaviori si pentru mamicile lor sa le dam putere.
Diana, Alinush, cum am mai spus abia astept sa imi faca si a mea trasnai si parada modei prin casa
Miany bine ai revenit sper sa avem vesti mai des de la voi.
Andre asa cum au zis si fetele nu te mai stresa si nu mai apleca urechea la toate sfaturile si povestile lui buni.
DAnkutza insanatosire grabnica mamei tale, si intoarcerea la scoala sa iti fie usoara.
Acum un mesaj special pentru cuscrela si ginerica ,
Draga Lavi incearca sa profiti de fiecare moment in care iti doarme piticul si te culca si tu, cum au zis si fetele, vasele si mancarea pot sa mai astepte, acest sfat l-am primit si eu si m-am tinut cu dintii de el si tare bine a mai fost. La inceput Maia era nocturna ca si tati si cand se trezea nu mai reuseam sa o adorm cam o ora doua, ca avea chef fata mea de povesti, dar acum incet si-a reglat somnicul si chiar daca se culca tarziu, cand se trezeste doar papa si adoarme la loc - noaptea ma refer. sa rezisti.
Ginerel drag si scump, Maia iti multumeste de cadoul de dragobete, a fost miscata si ti-a trimis cate pe obrajori, si asa in avanpremiera pentru ziua de maine iti uram sa cresti mare si sa o lasi pe mami sa doarma, nu de alta dar face riduri si ar fi pacat

si pentru ca sa pot da in fiecare dimineata o cafea aburinda, si de ultima generatie , fetelor am si eu o maaaaaaaaare rugaminte la voi daca ma puteti ajuta sa-mi maresc plantatia de cafea adica sa-mi dati un vot aici : reclama ilegala - considera acesta un avertismentplantatia-lui-bianca78/ va multumesc din suflet.

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

un vot pentru o cafea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

diana a facut tetraximul sigur pt ca l-am vazut, nu am vazut celalalt vaccinpt ca incepuse bb sa planga si nu am mai fost atenta la asistenta. pe carnetul de vaccinari a scris tetraxim si hepavax gen. o sa intreb sapt viitoare cand ma duc sa iau o trimitere pt pedriatie pt ca bb are la subtiotul stang o galmuta(sper sa nu fie nimis serios).

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia86 spune:

Biara votat !

Camelia fericita de David Cristian ( 14 dec. 2009)
http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Camelia86#5422213404336909346

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Camelia ,
ma bag si eu la un pui de somn, vb mai tarziu,

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

un vot pentru o cafea :)

Mergi la inceput