Fulgusori de nov-dec 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Laurairina, pup hlizitele de la malu' marii (vrem si noi la mareeeee ) cum merge martisoriada???


merge cu viteza melcului lumina, pana la 1 aprilie termin si eu martisoarele si cadourile aferente de 8 martie..


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Simina sa stapaniti sanatosi mandretea de casa...dar am si eu cateva curiozitati...poate imi trimiti pm cu detalii de pret ..zona... suprafata...


No, acu sunt in ceata ca nu stiu nimic, nici suprafata nici preturi.Stiu zona Vitan.Casa a fost construita acum 3-4 ani, dar dc am fost in cu socramiu abia acum am terminat-o (bine mai avem exteriorul pt cand o fi mai cald afara)

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Adriana hai ca iert, nu te bat. Cum te simti?

Simina, stai linistita ca nu esti singura care sta la casa si nu are curte. Noi inca nu am avut bani sa o facem, exterioru e la faza de tencuiala si la noi, la etaj nu avem nimic facut. Asa ca se poate si mai rau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salutare. Am fost la plimbare pe soare si un vant de te dobora, dar n-am mai rezistat in casa. De azi seara iar vin ploi si cod galben...

M-am bucurat sa gasesc vesti bune despre mamica noastra curajoasa Lalu!

Monica, la ce-ti trebuie apa de orez? Am gasit ceva www.medicultau.com/sanatatea-familiei/mama-si-copilul/alimentatia-nou-nascutulul-sugarului-sl-copilului/care-este-deosebirea-intre-apa-de-orez-si-mucilagiul-de-orez-.php" target="_blank">aici Dar tu alaptezi exclusiv, nu? Chiar daca are diaree sa stii ca la copii alaptati la san nu se inlocuieste laptele cu absolut nimic, daca sunt tare deshidratati se dau saruri de rehidratare, sunt facute dupa reteta organizatiei mondiale a sanatatii, standardizate, cu ape si mucilagii de orez mai poti gresi...

Alinus, ce tare ii Riana... Timeea chiar are o rochie frumoasa albastra de cenusareasa lunga pana in pamant... Imi tot cere s-o imbrac cu ea. Cand a primit-o a si dormit imbracata cu ea.. Dar cu parul lung vad ca nu tine musai sa-l aiba, am fost nevoita s-o tund acum o saptamana ca tot insista ea (surprinzator, nu?). Oricum a stat asa cuminte si mi-a iesit asa de bine ca nimanui nu-i vine sa creada ca eu am tuns-o si nu vreo frizerita.

Eu cred ca chestia cu stabilizarea productiei de lapte care eu o privesc ca o perfecta maturizare a functiei de productie a lapticului are loc mai devreme de 3 luni jumate. Poate chiar de la 2 luni jumate sau si mai repede. Cand o tot cantaream pe Timeea si-i faceam de zor proba suptului am observat ce usor se adaptau sanii mei de la o zi la alta fara nici un feort la toate mofturile ei: o zi manca 400 a doua zi manca 800 si sanii mei faceau fata cu brio. De asta tot zic ca trebuie sa vem incredere in noi...

Lili, o fi iar intr-unul din renumitele pusee de crestere...

Profit ca doarme sa fac curat. V-am lasat.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia86 spune:

Camy noi suntem din Zarnesti, de langa brasov... da ai dreptate poate ne vedem cand vine caldura cu toate fetele din brasov... ar fi tare frumos...
lui Flavius sa nu aiba reactii urate la vaccin.


Camelia fericita de David Cristian ( 14 dec. 2009)
http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Camelia86#5422213404336909346

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

buna ziua,

am reusit sa facem si noi vaccinul azi, pt ca ieri era prea aglomerat. doar ca ne-a facut o singura intepatura, adica nu ne-a facut act-hib-ul, doar tetraximul si hepa-vax.nici nu ne-a spus ca ar trebui sa il cumparam. oare e vreo problema ca nu l-am facut?

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Buna fetele!
Ma bucur ca v-am regasit,multumesc pentru link.

Noi suntem bine,Raducu creste,toata ziua ne jucam si radem.Am citit si la voi,putin din urma si am vazut ca si alti fulgusori sunt maraiti zilele astea,nu stiu nici al meu ce are de vreo 2 zile,tipa nu plange,si cand merg la el,gata,ii trece.

Camelia 86 si eu sunt tot din Zarnesti,dar m-am mutat in Campina acum 6 ani

Va pup pe toate si tot sper sa scriu si eu mai des

poze poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia86 spune:

Tinonino eu acum 6 ani m-am mutat in Zarnesti!!!

Camelia fericita de David Cristian ( 14 dec. 2009)
http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Camelia86#5422213404336909346

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

pupici

poze poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_24 spune:

Buna ziua fetele
Am vazut ca s-au creat niste confuzii referitoare la nick-uri.eu sunt alinuta cea cu mama operata,dar cred ca m-ati uitat de cand bat zilnic drumurile barlad-iasi si nu mai am timp sa activez pe forum...
Dankutza sa dea Dumnezeu sa se recupereze repede si bine mama ta,stiu perfect prin ce treci.mama mea se simte bine,doctorii zic ca daca se mentine in ritmul asta de recuperare cam in 10 zile o sa ii dea drumul acasa.
Eu am fost azi la pediatra cu Maria la bilantul de 4 luni,chiar daca ea implineste pe 1 martie cele 4 lunitze.are 7100gr si 66 cm.avem probleme cu un ochisor care ii cam lacrimeaza ...
am intrebat dr de diversificare si mi-a zis ca atata timp cat ia bine in greutate cu laptic sa nu ii inlocuiesc o masa ci doar sa incep sa ii dau cate o lingurita de suc de diverse,mar,morcov....ca sa o invat cu alte gusturi.
fetele voi dati calciu la bebelusi?eu am dat calciu gluconic in luna 1 si 2,luna a 3 a am facut pauza si acum la 4 luni a zis sa ii dau iar,nush ce sa fac,plus ca asta gluconic e o tragedie pana il ia.cica este un siropel care contine calciu si e bun pt bebe,stiti ceva?
pt toate fetele si bebelusii

Mergi la inceput