Fulgusori de nov-dec 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

neata la pranz si de la noi!

Alex a dormit de ieri de la ora 20 pana azi dimieata la 8 cu pauze de masa de cate 10 minute la orele 23, 2, 4 si 6, deci am sarit baia.


Andre, vorba fetelor, esti cam departe, ca se infigea vreo clujeanca in tine

Camy, gata vaccinul? cum e Flavius?

Simina, sa stapaniti sanatosi noua casa!!! multumim de cinste (da' ceva de baut nu dai? )

sarbatoritilor de astazi Dominic si Iulia
mamici, unde-i cinstea? am ratat-o eu???

Monis, sper sa fi scapat de mucegai

Miany, daca tot citesti, mai scrie si cate un rand din cand in cand

Raluci, spor la shopping! sa ne zici ce ai vazut frumos p-acolo

Lavi, bine ca te-ai mai odihnit

Laurairina, pup hlizitele de la malu' marii (vrem si noi la mareeeee ) cum merge martisoriada???

Shtephy, ceva pozici noi cu flacaul Iustinut ne mai arati si noua? cate un pt fiecare

Diana, pupam Timeea buclucasa

monica, ceva vesti despre Lalu? ma sa fie bine si sa scape de dureri

Dankutza, Ionela, pe la voi ceva noutati?

trimit si revin
si restul fetelor

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

va mai scriu cateva randuri pana se trezeste pitica, apoi sunt a ei

din ce am citit sunt o mami norocoasa, Ama doarme noaptea , apoi dimineata de pe la 10 jumate, 11 la 1, apoi mancam iesim afara si mai doarme 1-2 ore afara. Seara pe la 8 mai doarme putin, cateodata ma gandesc ca doarme prea mult. Si noi avem mici probleme de mancat de cand i am introdus biberonul cu supliment dupa amiaza...suge 7-8 minute apoi cand devine treaba mai grea ne tot agitam...asta e , daca nu mai am lapte suficient.

Lili_a -interesante solutii de curatat. o intrebare Otetul pt calcar la masina de spalat e ceva special si in ce compartiment il pui

Pupici cu soare, inca, de la Tg Mures

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Buna dimineata si de la noi, am avut o noapte grea, puiul meu a adormit pe la 1 noaptea, a dormit 3 ore si apoi treziri din ora in ora. Sunt zombi.

Dankutza sanatate multa mamei tale si refacere rapida.

Nu mai tin minte cine spunea despre copilului ei ca nu-i place pe burta, nici Matteo nu sta mai mult de cateva secunde apoi plange.

Laura B atunci inseamna ca m-ai intrecut la "batranete". Si eu care credeam ca sunt cea mai batrana.

Am fugit acum ca s-a trezit Matteo, intram dupa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Am intrat pe fuga doar sa va salut... ca ne pregatim de plimbare...
Si dak tot am citit din urma sa zic rpd pana nu uit
Simina sa stapaniti sanatosi mandretea de casa...dar am si eu cateva curiozitati...poate imi trimiti pm cu detalii de pret ..zona... suprafata...
La multe luni si multi ani sarbatoritior de azi
Lalu sa dea Domnul sa fie bine...
Cred ca mai era ceva de zis..dar am uitat...imbatranesc.Cand imi aduc aminte va zic... Pana revin va pupik si plimbare placuta celor care n-au iesit deja.

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ne-am intors de la vaccin, acolo a plans doar cateva secunde...si am crezut ca am scapat..da..da...am iesit afara cu el, dupa doua ture de parc...am invatat din nou sa alerg, ca m-a urlat Flavius de numa'...mi se impleticeau picioarele..off..offf...asa ca azi am ratat intalnirea cu fam Stephy..dar ne revansam noi curand.
Bebe e bine, 66 cm, 6850gr...deci e bine, multumesc lui Dumnezeu.

Simina foarte frumoas casa...mi-am clatitb si eu ochisorii pe acolo, sa o stapaniti sanatosi, fericiti si sa o umpleti acum ...de copii...

Camelia... dar tu nu esti din Brasov...Brasov?????? Lasa...mai la vara cand se incalzeste...ne dam toate brasovencele intalnire...eu cu Roxyaly m-am intalnit... v-am zis ce tanara este????? mai mult de 18 ani nu-i dai in realitate, e frumusica foc...si tinerica, tinerica...
O sa o invitam si pe Lidia sa prinda curaj curand sa faca un bebe

Am vazut poza si cu Hlizitele....frumoase amandoua... si o plimbare la mare....offfff..ce n-as da..

Lili_a jucarii de pe net????? da-mi te rog si mie link-urile...spune-mi si ce jucarii ai luat tu si cum ti se par...se joaca cu ele?????
si gata...revin mai tarziu ca Flavius nu ma mai lasa..



Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura - andreeaVroiam de asemenea sa o intreb pe Andrecluj unde a vazut lapte praf cu 30 euro sau nu am inteles eu bine? Apropos de agitatia fetitei, eu cred ca sunt doua motive: schimbarea laptelui care se poate sa-i dea ceva colici si schimbarea casei. Stiu ca sunt micuti tare insa din pctul meu de vedere inregistreaza tot si le ia ceva vreme sa se obisnuiasca cu lucruri noi si miscari noi (vezi de exemplu plansetele si maraielile unor fulgusori la pozitii noi).
Eu cumpar laptele praf in Italia cu 33 de euro cutia. Tocmai mi-a sosit insa din Germania o cutie, pe care am dat 12 euro. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

CINSTE MARE, CINSTE MAREEEEE
SA CURGA CAFEA, CEIUT, SUCURI (SI CATE UN PAHAREL DE VIN CA NU STRICA ) MANCARICA - SALATA DE TON SI GRATAREL - DESERT BRIOSE CU GEM DE VISINE SI NUCA!!!

lylyana iertare.... sper ca m-am revansat fata de toata lumea
simina sa va fie de bine casa noua.... sunt sigura ca veti trai multe clipe de fericire acolo... stiu cum te simti, eu mi-am renovat 100% apartamentul inanite sa se nasca Iulia si nici acum nu am incetat sa ma bucur de fiecare coltisor, caci toate sunt facute exact cum mi-am dorit ( sau mai bine ne-am dorit - eu si sotul meu )
Sar'na de placintele...
na_bo, lili_a multumim de urari...
laura andreea nu stiu daca dupa trei luni si jumatate se regleaza productia de lapte...fata mea are trei luni dar cateodata inca imi mai plesnesc sanii, ca mai vine un val d'ala mare de lapte....
camy_pus multi lui Flavius sa nu mai doara... Asteptam la mare pe cine are de gand sa vina....
Iulia AZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Fetelor, multumesc ca v-ati gandit la mine

Am fost la spital si m-a operat imediat dl dr....aveam f f f mult puroi,ajunsese la pectoral, o incizie nu a fost de-ajuns sa-l scoata pe tot, asa ca am incizie si la baza sanului si la baza aureolei...A si durut, dar nu mai conteaza acum.Nu pot sa cred ca am scapat! Mai am ceva dureri de indurat, dar dupa aceea stiu ca se termina.Si cel mai important, am salvat lapticul

Sa mai spun ca aproape ca nu ma credea ca am fost la medic si ca m-a lasat asa?Nu mai spun nimic.....

Monica, nu am cuvinte sa-ti multumesc ca mi l-ai recomadat de dl dr!!!!! Ar fi trebuit sa ma duc atunci imediat dar m-am lasat convinsa sa raman la dr mea...mare prostie din partea mea!!!!Apoi ieri Diana mi-a dat un imbold si uite ca s-a rezolvat totul!

Pupiiiici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Fetili de la malul marii ce fel de lapte le dati la printesele voastre ca vreau si eu asa bulanase dulci.
Lalu ma bucur ca a iesit totul bine. Despre doctorul recomandat de Monica auzisem si eu numai de bine. Si stiu ca nu prea se arunca la operatii decat daca este necesar. Bine ai facut ca ai mers la el.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Salutare fetelor,
Mi-a dat mesaj lalu si a operat-o astazi, a fost nevoie de 2 incizii, dar acum se simte mai bine. o sa ne dea ea mai multe detalii.
stie cineva cum se prepara apa de orez 5%? va multumesc.

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput