Fulgusori de nov-dec 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

mneata la pranz si de la mine!

si acu iote si hlizitele de la malu marii

Simino, am facut turu casei, am dat si potol la placinte..ce sa mai ..Sa o stapaniti sanatosi si sa alerge Maia bucuroasa in ea! Super ca e cu etaj, si cu 3 dormitoare, te invidiez, ce mai..

LauraB, bune idei cu diversificarea, salvat tot pt cand o veni momentul..

LauraB , Camy,Adriana imi place ca sunteti vorbaretee aici

Camelia, Lavi, pupici la fetele incercate de nesomn noaptea. Camelia, tare bine e ca ai ajutor pe mama ta

Asa e cu mamele Andre, sunt preaa prapastioaseee...maicamea are o treaba ca e prea bulanoasa fiimea si ca are gatu prea scurt, si ca sa ii facem des masaj, sa o scot de cap din apa..Si i-am zis si eu scurt ca daca era mai slabanoaga nu era bine ca nu e grasa , si venea cu alte sfaturi..I-am zis ca copilu meu e sanatos si e ft bine asa cum e

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Am dormitat si eu...cu flacaul!M`am mai odihnit

Simina vazut poze de casa noua! Sa o stapaniti sanatosi!

Andre, nu cred ca e vorba de epilepsie. Deocamdata nu am timp, dar o sa iti trimit PM cu caz concret de epilepsie la bebelus. Avem caz in familie....si stiu exact ce sintome a avut si crede-ma ca din ce ai povestit tu, CHiara nu pare a se incadra in asemenea boala!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

pt Dominic si Iulia , iar mamicile sa fie sanatoase sa aiba numai bucurii de la ei

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Lavi- ma bucur ca te ai odihnit putin, sincer nu stiu cum rezisti

laurairina- faina poza, multe plimbari placute...as vrea si eu la mare

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

remember us?!!! buna ziua tuturor!! sper ca nu ne ne-ati uitat ...eu am traversat un "puseu de mutenie" ( tare expresia,Lili a.,iti acordam si tie drepturi de autor) mai mult sau mai putin voluntar...dar v-am citit zilnic...

Acum am intrat asa pe fuga sa va salut,ca piticul meu a adormit putin (era treaz de la 8)...apoi ,ne pregatim de papa dupa care iesim la plimbare ca la Cluj e o vreme supeeeeer!!!!

Ufff ..s-a trezit deja..a motait exact o juma de ora...


aaaaa,voiam sa zic Andre-ei ..noroc ca ai plecat la italica (,) ca acus veneam cu "jordita" la tine!!! Eu zic sa fii fata serioasa si sa nu te mai gandesti la prostii..Chiara e absolut sanatoasa !!!! te cu mare drag..

Monis ca te-ai gandit la noi..


sper sa pot intra mai tarziu ,ca mi-e dooorr de voi!!!
trebuie sa va las ca sunt strigaaataa la apel!!!

vacu drag fara exceptie!!!!

scuzati eventualele erori ,dar scriu cu viteza luminiiii!!!!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablagaAndre, nu cred ca e vorba de epilepsie. Deocamdata nu am timp, dar o sa iti trimit PM cu caz concret de epilepsie la bebelus. Avem caz in familie....si stiu exact ce sintome a avut si crede-ma ca din ce ai povestit tu, CHiara nu pare a se incadra in asemenea boala!
Multumesc frumos, chiar m-ar ajuta. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Miany, Miany Imi faceam griji, dar bine ca e totul bine. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Bine v-am regasit mamicilor!
A venit momentul sa revin, sper sa am timp sa scriu macar pe jumate cat scrieti voi.
Am citit ceva despre alaptat si m-am gandit sa va intreb si pe voi,ce parere aveti. In cartea mea de capatai scrie ca odata trecut de 3 luni si jumate cu alaptatul, productia de lapte se regleaza automat, dispar asa numitele urcari-coborari de lapte (este tradus din franceza, nu stiu daca este termenul corect). Prin urmare, sanul este stimulat si da laptic la cerere, ceea ce explica mentinerea lactatiei in perioada diversificarii cand nr de alaptari se reduce.
Sper ca s-a inteles intrebarea cat de cat :)

Vroiam de asemenea sa o intreb pe Andrecluj unde a vazut lapte praf cu 30 euro sau nu am inteles eu bine? Apropos de agitatia fetitei, eu cred ca sunt doua motive: schimbarea laptelui care se poate sa-i dea ceva colici si schimbarea casei. Stiu ca sunt micuti tare insa din pctul meu de vedere inregistreaza tot si le ia ceva vreme sa se obisnuiasca cu lucruri noi si miscari noi (vezi de exemplu plansetele si maraielile unor fulgusori la pozitii noi).

In ceea ce priveste diversificarea, eu mai degraba as vrea sa inteleg si sa gasesc explicatii logice in ceea ce priveste alegerea alimentelor si ordinea lor. Din pacate s-a terminat pauza de 30 minute cat a dormit zuza mea Revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Buna dimineata, ca de obicei in jur de 12 cind se odihneste si piciulina asta a mea putin.
Sint cam amarita, alptatul exclusiv nu merge - aseara ca tot urla asta mica i-a dat sotul 60 ml de LP si i-a lins , ii era foame saracuta. Pe deasupra catelul mi-e bolnav, afara e urit iar, uf!
Coque pinguinul e ok, fiind d-ala mic (cum sint alea care apar la teleshopping dar eu l-am luat din Cora) nu inlatura grasimea intarita sau sa albeasca la loc rosturile la gresie, are mai degraba un rol dezinfectant. Eu curat cu el jucariile fetei si desfund geamurile Mopul ala si mie imi facea cu ochiul dar am auzit din mai multe surse ca e prost si face balta pe jos. Nici eu nu intentionez sa spal pe jos cu Domestos ca sa linga asta mica (oricum mie mi se face rau de la mirosul ala de WC public). Exista in Cora detergent universal bio cu rozmarin (se dilueaza un capac la o galeata, ca toate astea de podele) sau poti face solutie de spalat in casa cu putin otet sau bicarbonat, apa si ulei esential de eualipt sau altul ca sa miroasa frumos. Eu si la masina de spalat pun otet anti calcar si bicarbonat pt albire/dezinfectare, dar eu am niste pitici impotriva chimicalelor asa zis "curate" si le asociez cu incidenta crescuta a cancerelor.
Jucariile sint luate de pe net, le iubeste tare.
Simina moamaaa ce curatenie ai facut acolo, lucea totul la poza! Da unde e bre casa pe dinafara si curtea sa vedem si noi unde s-o juca Maya cu catelul?
Camy bafta la vaccin, ce mare s-a facut Flavius, iti dai seama?
RamoC, Broscuta sa va traiasca usorii pretiosi
Marga facem binisor, copilul e mai miriit nu stiu daca e o etapa sau il tin eu flamind, ma-sa are o stare mai dowm da' trece Si lui Vladut ii ies dintisorii de ii dai cu gel?
Intre timp s-a trezit mica printesa,ma duc sa-i pacalesc foamea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Miany, Miany Imi faceam griji, dar bine ca e totul bine.

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa







Multi italiencelor noastre!!! si ,te rog sa o lasi mai moale ..stii tu,perfectionismul nu e prea bun...ai timp toata viata sa faci ce vrei...!!!! take it easy,my dear!!! we are only human...

Mergi la inceput