Fulgusori de nov-dec 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot
Andre pentru site-ul ala nemtesc. O sa comand si eu de acolo imediat ce imi face tati alimentare de card . Ai ideee cam cat costa transportul?
Eu am platit 9,90, cred ca pentru Romania costa ceva mai mult, dar oricum economia mi se pare mare. Data viitoare comand pana in 10 kile si tot 9,90 platesc. Marti am comandat, vineri a venit, deci sunt super seriosi. Daca ai nevoie de traducere spune-mi. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

My Lady Sa fii sanatoasa, fericita si toate dorintele sa ti se indeplineasca!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Cami, vaccinul de la stat de numeste www.kirklareli.saglik.gov.tr/images/pentaxim_goruntu.jpg" target="_blank">Pentaxim iar infanrix penta arata asa


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Diana noi am facut pentaxim dar cu bani ca cica la Iasi va intra in schema obligatorie din mai. Acu nu vreau sa ajung si eu precum Simina si Camy sa suspectez doctorita ca ia boni si imi da ceva care oricum e gratuit.
Si o intrebare: La bebeii vostri le transpira piciorutele ca Danut umezeste tot timpul sosetelele. Oare e normal?

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77Si o intrebare: La bebeii vostri le transpira piciorutele ca Danut umezeste tot timpul sosetelele. Oare e normal?
Chiar ma intrebam si eu, la Chiara manutele ii sunt tot timpul transpirate, dar am dat vina pe raceala. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Buna dimineata si de la mine!A fost ceva in aer ca vad ca mai multi fulgusori au avut oarece insomnii azi-noapte. Si eu sunt zombi, mi-era frica sa o iau in brate dimineata de frica sa nu o scap, nu-mi simteam mainile

La multi ani tuturor sarbatoritilor, sa va traiasca si sa fie sanatosi !

Diana, mananca in medie 130-150 ml si asta de vreo cinci-sase ori. Noaptea suge de maxim doua ori(azi-noapte a fost o exceptie care sper sa nu se mai repete) iar prima masa de dimineata incerc sa-i dau doar san - uneori suge suficient alteori ii mai dau completare din biberon.

Ne auzim mai tarziu! Si ca sa fiu fair-play, datele pentru listuta sunt: Giulia-Maria, 16 Noiembrie 2009, cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77
Si o intrebare: La bebeii vostri le transpira piciorutele ca Danut umezeste tot timpul sosetelele. Oare e normal?


Chiar ma intrebam si eu, la Chiara manutele ii sunt tot timpul transpirate, dar am dat vina pe raceala.

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa




Si la noi e la fel si manutele di piciorusele. Chiar acum il chimbai a doua oara pe ziua de azi, crezand ca de la haine e asa. Am auzit cum ca daca le tranpira asa in exces picioarele/manutele ca ar avea lipsa de calciu. O fi babism sau e ceva adevarat?

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

fulgusorilor Rares si Filip Danut
sa creasca mari si sanatosi


pentru mami My_Lady sa fie sanatoasa se se bucure de bebe

azi program de curatenie si plecat in vizite

o zi buna tuturor

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neata pupam toate fetele fara exceptie

La multi Ani MyLady - sa fii sanatoasa
La multi ani RARES de mami LAVI va pupam cu drag
La Multi Ani Filip de mami RamonaD

ne-a placut la targ, am luat diverse chestii

andre, dymo, ramo - si lui bubu ii mai transpira mainile, sunt umede la fel am zis ca si andre o fi de la raceala, ramane sa urmarim

o zi frumoasa va dorim

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Neata si de la noi!
Pup sarbatoritii si le doresc tot binele din lume!

Intru sa va zic si eu o vorba, cine stie, poate ajuta.
Am facut a doua doza de rotarix si s-a constipat. La prima doza nu!...
Am lasat-o 2 zile, dar se chinuia. Nu am mai suportat sa o vad asa si i-am pus jumatate de supozitor cu glicerina.
Deci, ca efect advers a fost constipatia, stiu ca intreba o mamica de acest vaccin.

Si noi am fost la babyexpo, mareee imbulzeala! Am cautat scaun de masina, nu ne-am luat caci nu m-a incantat niciunul cu adevarat. Am vrut sa le vad si mai ales sa vad inclinatia pt somn. Toate sunt la fel. Macar am tras concluzia ca o sa imi iau 0-18, nu 9-18. Cel de 9-18/32 nu se inclina suficient.
Fetelor care luati scaun sa imi ziceti si mie ce ati luat, poate voi ati gasit ceva bun!
Par la fel toate: plastic acoperit cu husa, mai sintetica sau mai bumbacoasa. Eu nu am vazut vreunul sa aiba ceva in plus de asta, indiferent de pret.

Pup toate fetele si fulgusorii!

Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput